REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zlikwidować konto

Likwidacja konta w banku.
Likwidacja konta w banku.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej osób decyduje się na przeniesienie konta osobistego do innego banku. Niektórych jednak spotyka za to niezasłużona kara.

Przy zmianie banku konsumenci często zmuszeni są do ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzieje się tak, gdy posiadacz rachunku nie dopilnuje rozwiązania umowy o prowadzenie ROR w poprzednim banku.

REKLAMA

Przeczytaj umowę

Rzadko kiedy zamykając konto mamy pod ręką umowę o prowadzenie rachunku bankowego. A jeśli nawet umowę mamy, to np. zawiera ona klauzulę, zgodnie z którą zasady rozwiązania umowy o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego zawarte są w regulaminie konta. Regulamin zaś dostaliśmy (albo i nie) jako załącznik do umowy.

Warto zatem przed zamknięciem konta przeczytać podpisaną z bankiem umowę. Przestudiować zapisy regulaminu, dotyczące likwidacji konta. Postanowienia regulaminów są najczęściej skomplikowane. Dobrze jest więc poświęcić ich analizie więcej czasu.

Odwiedź bank

Klient, który oświadczył przez telefon, że zamyka rachunek pozostaje w przekonaniu, że ma problem z głowy. Natomiast formalnie, bez wypowiedzenia na piśmie bank egzekwuje swoje prawa. Nalicza np. opłaty za prowadzenie rachunku.

Dlatego zamykając rachunek warto przejść się osobiście do banku. Pozwoli to wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Uzyska się wtedy więcej informacji. Pracownik banku powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania. Można wtedy również sporządzić na piśmie porozumienie o rozwiązaniu umowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podpisz porozumienie z bankiem

Aby korzystać z dobrodziejstw nowego konta osobistego bez żadnych kłopotów, powinniśmy wcześniej rozwiązać umowę z poprzednim bankiem.

Najlepiej podpisać porozumienie o rozwiązaniu umowy o prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na piśmie.

Potwierdzenie takie powinno zawierać:

  • datę i miejsce sporządzenia,
  • strony jakie je zawarły porozumienie (klient i bank),
  • oświadczenie, że umowa o prowadzenie rachunku bankowego zostaje rozwiązana,
  • oświadczenie banku, że klient pokrył wszystkie opłaty,
  • podpisy

Podpisując taki protokół zabezpieczamy się przed nieuzasadnionymi roszczeniami banku.

Zwróć się do nowego banku

REKLAMA

Ostatnio coraz częściej zmieniamy ROR na zasadzie przeniesienia konta. W rzeczywistości wiąże się z tym rozwiązanie starej umowy i następnie podpisanie kolejnej, w nowym banku. Najczęściej to nowy bank bierze na siebie czynności związane z załatwieniem formalności.

Warto zatem zwrócić się do nowego banku z prośbą o pomoc przy przeniesieniu konta. Pracownicy nowego banku znają procedury bankowe i mają doświadczenie w tym zakresie. Będą mogli zatem w wielu kwestiach pomóc.

Przeniesienie konta w tej procedurze może spowodować zaliczenie stażu posiadacza ROR w poprzednim banku. Z tym zaś wiążą się liczne przywileje, np. przy ustalaniu wysokości marży za przyznanie kredytu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/15
    Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
    od 1 stycznia i od 1 lipca
    od 1 stycznia i od 1 czerwca
    od 1 lutego i od 1 lipca
    Następne
    Prawo
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rząd: Premie i wszelkie dodatki zostaną wyjęte z pensji minimalnej? Czy to oznacza podwyżki?

    Dajemy pytajniki w tytule bo jest to propozycja minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Płaca minimalna nie ma zawierać żadnych dodatków i premii. Musi to zaakceptować premier Donald Tusk.

    Zmiany w szkołach. Mydło, papier toaletowy i papierowe ręczniki w każdej łazience? Znowelizowane przepisy nie pozostawiają wątpliwości.

    Gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego, jakiego rodzaju środki higieniczne szkoły powinny zapewnić uczniom, to już niedługo stanie się to jasne. Procedowane są zmiany w przepisach, w wyniku których w każdej szkolnej łazience mają być dostępne co najmniej papier toaletowy, mydło do rąk i papierowe ręczniki.

    Można leczyć zęby za darmo „na NFZ”. Jaki zakres świadczeń w 2024 roku? Badania kontrolne, leczenie próchnicy, także kanałowe, protezy, usuwanie kamienia i inne

    Warto wiedzieć, że cały czas istnieje możliwość wyleczenia w Polsce zębów bezpłatnie. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego z refundacją NFZ. Niestety nie każdy dentysta ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, bo tylko w takim gabinecie można skorzystać z darmowego leczenia. Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć zakres gwarantowanych świadczeń stomatologicznych. Właśnie ukazał się projekt rozporządzenia w tej sprawie.

    Ulga na dziecko. Nie można utożsamiać pojęcia „wykonywanie władzy rodzicielskiej” z pojęciem „przysługiwanie władzy rodzicielskiej”

    Warunkiem niezbędnym do zastosowania ulgi na dzieci w stosunku do małoletniego dziecka jest wykonywanie władzy rodzicielskiej, a nie samo jej posiadanie. Nie można utożsamiać pojęcia „wykonywanie władzy rodzicielskiej” z pojęciem „przysługiwanie władzy rodzicielskiej”.

    REKLAMA

    Bon energetyczny to jednorazowe świadczenie. Co jak ktoś będzie miał problemy z prądem za pół roku?

    Znamy pierwsze szczegóły dofinansowania od rządu dla osób, które będą miały kłopoty po podwyżce cen prądu. Nosi nazwę "bon energetyczny". Niestety to jednorazowe świadczenie, a nie stała pomoc dla osób ubogich.

    Nowe regulacje dotyczące cen energii w Polsce

    Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, zapowiedziała w Polsat News, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Obecnie ceny energii, gazu oraz ciepła są zamrożone w ramach wprowadzonych przez poprzedni rząd tarcz antyinflacyjnych; przepisy wygasają w połowie roku.

    Jakie będą emerytury od kwietnia 2024? ZUS skorzysta z nowej tablicy dalszego trwania życia GUS

    Od kwietnia 2024 roku ZUS będzie korzystać z nowej tablicy GUS do obliczania wysokości nowo przyznawanych emerytur. Najnowsza tablica dalszego trwania życia powoduje obliczenie emerytury osoby w wieku 60 lat niższej o 3,7 proc., a osoby w wieku 65 lat – o 4,1 proc. niż na podstawie poprzedniej tablicy.

    Kilka dodatków osłonowych na jeden adres. Jak z tym było w dodatku węglowym?

    Jeszcze przez miesiąc można składać wnioski o dodatek osłonowy. Stałym problemem jest złożenie kilku wniosków z jednego adresu. Częsta sytuacja, gdy w domu na parterze mieszkają teściowie, na piętrze młode małżeństwo z dzieckiem.

    REKLAMA

    Afera Funduszu Sprawiedliwości. Przedstawicielowi Fundacji Profeto usłyszał zarzuty

    W kontekście śledztwa dotyczącego Funduszu Sprawiedliwości, prokuratura postawiła zarzuty przedstawicielowi Fundacji Profeto, organizacji kościelnej działającej od 2014 roku. Zarzuty wynikają z faktu, że fundacja otrzymała ponad 66 milionów złotych, mimo że jej projekt nie spełniał wymogów formalnych ani merytorycznych.

    Byli mundurowi mogą wrócić do policji. Korpus oficerów młodszych bez limitu czasu na decyzję [Nowelizacja ustawy o Policji]

    Rząd ułatwi powrót do służby policjantom, którzy z niej odeszli. Zmieni ustawę o Policji.

    REKLAMA