| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Inne umowy > Umowa o przeprowadzenie remontu

Umowa o przeprowadzenie remontu

Urlop bardzo często wykorzystywany jest nie tylko na odpoczynek, ale również przeprowadzenie remontu domu lub mieszkania. Dla zabezpieczenia swoich interesów zamawiający powinien zawrzeć umowę z firmą remontową w formie pisemnej, określając dokładnie zakres planowanych prac.

Umowa powinna ponadto zawierać:

- kosztorys prac (zestawienie planowanych prac powinno być uzgodnione zarówno przy wynagrodzeniu kosztorysowym jak i ryczałtowym)

- jeżeli jest to wymagane, do umowy należy załączyć uzyskane pozwolenie na budowę

Ustanowienie kary umownej

Strony mogą ustalić karę umowną, określając w umowie jej wysokość oraz okoliczności, w których wykonawca będzie musiał ją uiścić, np. opóźnienia w rozpoczęciu lub zakończeniu prac remontowych, ich nieprawidłowe wykonywanie lub ewentualne szkody. Przy czym niezależnie od postanowień umowy w przypadku zwłoki w wykonaniu remontu zamawiający będzie mógł odstąpić od umowy i dochodzić odszkodowania za straty spowodowane niedotrzymaniem umówionych terminów.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Uzyskanie gwarancji od wykonawcy

Zawierając umowę o przeprowadzenie remontu warto również zastrzec gwarancję na świadczone przez wykonawcę usługi, uzgadniając przez jaki okres będzie zobowiązany do usunięcia ewentualnych wad. Taka ochrona przysługuje również na podstawie przepisów kodeksu cywilnego w stosunku do umów o dzieło zawartych z udziałem konsumentów, do których stosuje się odpowiednio przepisy o niezgodności towaru z umową.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

UNIT4 POLSKA sp. z o.o.

ekspert z zakresu HRM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK