| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Partie polityczne > CentroLewica

CentroLewica

CentroLewica to nazwa Koalicyjnego Komitetu Wyborczego, zarejestrowanego w marcu 2009 roku, przez koalicję partii „Porozumienie dla Przyszłości” utworzonej przez : Socjaldemokrację Polską, Partię Demokratyczną-Demokraci.pl oraz Zielonych 2004, w celu wystawienia kandydatów w nadchodzących wyborach do europarlamentu. Komitet zarejestrował listy we wszystkich trzynastu okręgach.

Jak czytamy w statucie partii , podstawowe cele SdPl to godność i prawa człowieka, dobre państwo, bezpieczna i rozwijająca się Polska w silnej Europie.

Socjaldemokracja Polska za jedno ze swoich głównych zadań uznaje ochronę praw pracowniczych, zwłaszcza prawo do godziwego wynagrodzenia i bezpiecznych warunków pracy oraz przeciwdziałanie wszelkim formom wyzysku.

Socjaldemokracja Polska opowiada się za państwem neutralnym światopoglądowo, wolnością sumienia i wyznania, prawami kobiet, równym statusem kobiet i mężczyzn, szacunkiem i akceptacją dla mniejszości, wsparciem dla kultury narodowej.

Obecnym przewodniczącym SdPl jest Wojciech Filemonowicz.

Partia Demokratyczna- demokraci.pl

Partia demokratyczna jest sukcesorem powstałej w 1990 roku postsolidarnościowej Unii Demokratycznej i Unii Wolności Tadeusza Mazowieckiego (60% delegatów na Kongresie Założycielskim stanowili członkowie UW).

Partia opowiada się za państwem obywateli aktywnych, dającym wolność działania.
W kwestiach gospodarczych, postuluje obniżenie podatków i wprowadzenie jednolitej stawki podatków CIT, i VAT i PIT na poziomie 19%, ograniczenie biurokracji przy zakładaniu firm i w kontaktach z urzędami, inwestowanie w społeczeństwo wykształcone i informatyczne, poszerzając dostęp do internetu.

Partia postuluje ponadto decentralizację państwa i wzmocnienie samorządów, usunięcie barier w dostępie do zawodów i stoworzenie społeczeństwa równych praw. Jednym z ważniejszych punktów w programie partii jest również uruchomienie 10-letniego programu budowy i remontowania mieszkań (1,5 mln do roku 2015).

Obecnym przewodniczącym partii jest Brygida Kuźniak.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »