| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Wysokość zarobków > Zarobki po studiach - dane trzeciej edycji pomiaru systemu ELA

Zarobki po studiach - dane trzeciej edycji pomiaru systemu ELA

Ile zarabia się po studiach? W jaki sposób zwiększyć swoje szanse na wyższe wynagrodzenie? ELA (system Ekonomicznych Losów Absolwentów) generuje automatyczne raporty-przewodniki po każdym kierunku studiów wszystkich uczelni w kraju. Resort nauki przedstawił wyniki trzeciej edycji pomiaru

ELA przygotowana na Konstytucję dla Nauki

ELA jest przygotowana na wejście w życie Konstytucji dla Nauki, głębokiej reformy nauki i szkolnictwa wyższego, jaka obecnie procedowana jest w sejmie. Ustawa przygotowana przez resort kierowany przez Jarosława Gowina wzmacnia autonomię uczelni, stawia na zrównoważony rozwój, a także na doskonałość naukową. Ta ostatnia kwestia znalazła swój wyraz w szkołach doktorskich. To zupełnie nowy model kształcenia doktorantów, w którym każdy ma zapewnione stypendium.

W związku z tym ELA ma w planach prowadzenie monitoringu zawodowych i naukowych losów doktorantów, osób ze stopniem doktora, a także absolwentów szkół doktorskich. ELA wspomoże Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ewaluacji rozwiązań wdrażanych w ramach Konstytucji dla Nauki. Oprócz tego planuje rozszerzyć zakres informacji o aktywność zawodową w trakcie studiów, tak aby móc jeszcze dokładniej badać zależności pomiędzy edukacją na poziomie wyższym a rynkiem pracy.

Twórcy ELI

ELA została przygotowana przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. OPI PIB jest interdyscyplinarnym instytutem badawczym podlegającym MNiSW, prowadzącym badania w obszarze informatyki. OPI PIB tworzy systemy informatyczne dla nauki i szkolnictwa wyższego. Automatyczna analiza, jaką posługuje się ELA, dokonywana jest przy pomocy unikatowego w skali światowej oprogramowania oraz metodologii, które stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem prof. Mikołaja Jasińskiego.

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Polecamy serwis: Wysokość zarobków

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »