REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Hodowla drobiu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ustawa "odorowa"- kiedy wejdzie w życie?

Na obecnym etapie prac nad projektem ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia w sektorze rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej (tzw. ustawa odorowa, zwana też "antyodorową"), nie jest możliwe wejście w życie przedmiotowej regulacji od dnia 1 stycznia 2023 r. Taką informację przekazała 6 grudnia 2022 r. Małgorzata Golińska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska - w odpowiedzi na interpelację poselską. Zdaniem ministra klimatu i środowiska nie jest obecnie możliwe jest jednoznaczne stwierdzenie kiedy projekt zostanie przekazany do prac parlamentarnych.

Dobrostan zwierząt. Konsultacje do 21 stycznia

Tylko do 21 stycznia br. potrwają konsultacje publiczne ws. dobrostanu zwierząt - przypomniana ministerstwo rolnictwa. Konsultacje związane są z przeglądem prawodawstwa Unii Europejskiej w tym zakresie.

Działy specjalne produkcji rolnej 2022 - normy szacunkowe dochodu

Działy specjalne produkcji rolnej 2022 - normy szacunkowe dochodu. Minister Finansów określił normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, obowiązujące w 2022 r. Normy te będą niższe o ok. 2,1% od obowiązujących w 2021 roku. Sprawdźmy jakie normy szacunkowe będą dotyczyć w 2022 roku podatników uprawiających rośliny w szklarniach i tunelach foliowych, hodowców drobiu, zwierząt futerkowych, zwierząt laboratoryjnych, dżdżownic i innych zwierząt (jak np. krowy, cielęta, bydło, tuczniki i prosięta, owce, konie, psy rasowe, koty rasowe) hodowanych poza gospodarstwem rolnym.

"Nie" dla likwidacji chowu klatkowego drobiu

Rolnicy zrzeszeni w unijnej organizacji Copa-Cogeca nie popierają planów likwidacji chowu klatkowego drobiu. Ich zdaniem zmiana sposobu chowu kur pociągnie za sobą kolejne koszty, dlatego wymaga długiego okresu przejściowego.

REKLAMA

Jest nowa ustawa o hodowli zwierząt. Sprawdź, co się zmieniło

Od 23 stycznia 2021 r. w jednej ustawie zostały uregulowane sprawy prowadzenia hodowli wszystkich gatunków zwierząt zaliczanych w Polsce do gospodarskich.

Działy specjalne produkcji rolnej 2021 - ile wyniosą normy szacunkowe dochodu rocznego?

Minister Finansów przygotował projekt rozporządzenia w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które mają obowiązywać w 2021 roku. Normy te będą wyższe o ok. 10% od obowiązujących w 2020 roku. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku. Sprawdźmy więc jakie normy szacunkowe będą dotyczyć w 2021 roku podatników uprawiających rośliny w szklarniach i tunelach foliowych, hodowców drobiu, zwierząt futerkowych, zwierząt laboratoryjnych, dżdżownic i innych zwierząt (jak np. krowy, cielęta, bydło, tuczniki i prosięta, owce, konie, psy rasowe, koty rasowe) hodowanych poza gospodarstwem rolnym.

REKLAMA

REKLAMA