REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Koronawirus 2019-nCoV, Aplikacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

ZUS wystawia mLegitymacje emeryta – rencisty bez wniosku. Legitymacja elektroniczna w aplikacji mObywatel to duże ułatwienie

ZUS wystawia mLegitymację w sposób automatyczny wszystkim klientom, którzy nabędą prawo do emerytury lub renty. Plastikowa legitymacja emeryta/rencisty jest wydawana tylko na wniosek.

Czy wydatki na aplikację adwokacką mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki ponoszone przez aplikanta adwokackiego na opłatę roczną za aplikację adwokacką oraz składki członkowskie na potrzeby Izby Adwokackiej mogą być zakwalifikowane do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej.

Czy nagrody z akcji promocyjnej są zwolnione z podatku dochodowego?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że nagrody wypłacane przez wnioskodawców uczestnikom akcji promocyjnej nie kwalifikują się do zwolnienia z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Publiczna opieka zdrowotna wkracza w cyfryzację, jak to ma wyglądać w praktyce pokazują firmy prywatne

Już czterech  na dziesięciu pacjentów umawia się do lekarza przez aplikację. Sektor prywatny buduje fundament pod ogólnopolskie rozwiązanie dla całej opieki zdrowotnej.

REKLAMA

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się dwa nowe dokumenty. Są to legitymacja radcy prawnego i legitymacja aplikanta radcowskiego. Kolejna grupa zawodowa ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w smartfonie.

Aplikacje chmurowe ułatwiają pracę firmom, ale i ściągają na nie niebezpieczeństwa, których menadżerowie najczęściej nie są świadomi

Wszechobecne aplikacje chmurowe pozwalają firmie z Warszawy bez wysiłku współpracować z zespołem z Londynie, organizując spotkania wideo, podczas których analizuje się dane, a nawet realizować skomplikowane zadania związane z zarządzaniem projektami. 

Czy opłaty licencyjne za oprogramowanie podlegają opodatkowaniu CIT w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że opłaty z tytułu licencji na oprogramowanie komputerowe są opodatkowane w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) jako podatek "u źródła".

Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel

Płatność za paliwo samochodem to nowy pomysł Skody. Kierowca po zatankowaniu pojazdu może uruchomić aplikację Pay to Fuel, wsiąść do auta i po prostu odjechać. Płatność dokona się automatycznie i w pełni zdalnie. Jak działa ten system? I jakie są jego wymagania?

REKLAMA

Co nas denerwuje w aplikacjach usług publicznych? Najbardziej irytujące zostaną "nagrodzone", można zgłaszać do końca października

Aplikacje usług publicznych bywają bardzo pomocne, ale równie często potrafią doprowadzić do irytacji. Te najbardziej denerwujące wkrótce zostaną "nagrodzone". " Ma to zwrócić uwagę na niedociągnięcia i braki w projektowaniu i obsłudze takich rozwiązań, które wpływają na życie milionów użytkowników" - mówi Krzysztof Komorowski, pomysłodawca i współfundator nagrody dla Antyaplikacji, organizowanej wspólnie z Polskim Towarzystwem Informatycznym. Z czym jest największy problem? 

Czy przesyłanie faktur elektronicznych poprzez aplikację mobilną jest zgodne z przepisami ustawy o VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że przesyłanie faktur elektronicznych w formie pliku PDF na adres e-mail podany przez nabywcę za pośrednictwem aplikacji mobilnej jest równoznaczne z wydaniem faktury nabywcy.

Aplikacja mZUS dla lekarza - nowość

Aplikacja mZUS dla lekarzy i asystentów medycznych - umożliwia szybki dostęp do procesów wystawiania i anulowania zaświadczeń lekarskich. Trzeba też pamiętać, że konieczne jest posiadanie certyfikatu, a jego w ramach kodu, dzięki czemu lekarz może podpisywać w sposób elektroniczny e-ZLA (elektroniczne zwolnienia lekarskie), jak i inne dokumenty w systemie ZUS PUE.

Czy udostępnianie miejsca na reklamy w aplikacjach jest opodatkowane według stawki 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Dyrektor KIS potwierdził, że uzyskiwane przychody z tytułu świadczenia usług sklasyfikowanych wg PKWiU 63.11.20.0 - polegających na udostępnianiu miejsca na reklamy w aplikacjach - jest opodatkowanie stawką 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. 

Rządowa aplikacja "schrony". Dowiedz się gdzie najbliższy schron!

Za pomocą aplikację "schrony" każdy będzie mógł znaleźć schron, miejsce ukrycia lub miejsca doraźnego schronienia. Aplikację przygotowała Państwowa Straż Pożarna (PSP). Poinformował podczas dzisiejszej konferencji wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

mTAX FREE PL - aplikacja mobilna dla podróżnych

Ministerstwo Finansów informuje, że nowa aplikacja mobilna mTAX FREE PL jest kolejnym ułatwieniem w obsłudze dokumentów TAX FREE. Dzięki tej aplikacji podróżni mogą zarządzać własnymi dokumentami na swoim smartfonie w dowolnym czasie. Od 1 lutego 2023 r. wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce są dostępne w aplikacji mobilnej.

Aplikacja MyT Toyota. Co to jest i jakie daje możliwości?

Aplikacja MyT Toyota daje możliwość zdalnego sterowania pojazdem oraz pozwala na odczytanie kluczowych informacji eksploatacyjnych.

Coraz więcej osób korzysta z aplikacji mZUS

Przez aplikację mZUS złożonych zostało ponad 1,5 tys. wniosków na ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków "Dobry start" oraz 878 wniosków "500+".

Aplikacja mObywatel - statystyki, popularne funkcje, zmiany

Aplikacja mObywatel już wkrótce ma umożliwić m.in. dokonywanie szybkich płatności urzędowych czy wystawianie i realizowanie pełnomocnictw. Jakie funkcję najchętniej wykorzystujemy obecnie?

Aplikacja do składania wniosków o 500 plus

Wystarczy smartfon żeby złożyć wniosek o 500+. Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Już można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Jak kontrolować wydatki na paliwo w firmie? Shell ma pomysł

Jak kontrolować wydatki na paliwo w firmie? Shell stworzył właśnie rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw. To nazywa się Shell Fleet App.

Egzaminy na aplikacje prawnicze w 2022 r. - termin, kandydaci

Termin składania wniosków o dopuszczenie do tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze upłynął 10 sierpnia 2022 r. Kiedy kandydaci przystąpią do testów?

Gdzie sprawdzić utrudnienia na drodze? W komórce!

Gdzie sprawdzić utrudnienia na drodze? To oczywiste. W komórce. Informacje drogowe na żywo to nie tylko dane o korkach, ale też o pracach na jezdni.

ZUS unowocześnia swoje usługi dzięki strategii rozwoju IT

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął strategię rozwoju IT. Na jej podstawie ZUS będzie unowocześniał swoje usługi poprzez automatyzację i elektronizację kontaktu z klientami. Sprawdź jakie usługi będą dostępne online.

Praca marzeń – jak ją znaleźć?

Praca marzeń często pozostaje tylko marzeniem. Jednak w ostatnim czasie rynek pracy zmienia się dynamicznie. Nowa aplikacja „Moja Praca” została stworzona aby przyspieszyć i ułatwić komunikację pomiędzy pracodawcą a kandydatem. Czy pomoże to w znalezieniu pracy marzeń? Sprawdź możliwości aplikacji „Moja Praca”!

Rozliczenie opłat e-TOLL? Możliwe w... aplikacji!

Rozliczenie opłat e-TOLL? Dla przedsiębiorcy bilet autostradowy to nadal koszt. Jak go rozliczyć? Z pomocą przychodzi aplikacja Spark.

Aplikacja znajdzie wolne miejsca parkingowe. Tak, w Polsce!

Aplikacja znajdzie wolne miejsca parkingowe – stwierdzenie to stanie się już niedługo elementem polskiej rzeczywistości. A wszystko za sprawą AnyPark.

Aplikacja ePraca - co to jest i do czego służy?

Co to jest ePraca? Do czego służy nowa aplikacja mobilna? Jakie informacje można znaleźć w aplikacji ePraca?

Aplikacja Na Wypadek, czyli czy sprawca ma ważne OC?

Aplikacja Na Wypadek została stworzona przez UFG. Pozwala sprawdzić czy w danym momencie auto sprawcy wypadku ma ważne OC.

System autonomicznego parkowania. Ford ma pomysł!

System autonomicznego parkowania to przyszłość? Ford jest zdania, że nawet jeżeli tak, to niedaleka. Marka już dziś szerzej mówi o swoim pomyśle.

e-TOLL: rejestracja przy pomocy mObywatel

e-TOLL: rejestracja do systemu jest skomplikowana? W żadnym razie! Teraz rejestrację można autoryzować nawet mObywatelem.

Aplikacja mObywatel z Kartą Dużej Rodziny

Aplikacja mObywatel oraz inne aplikacje będą mogły wyświetlać elektroniczną Kartę Dużej Rodziny. Co jeszcze się zmieni?

Aplikacja paszportów covidowych - rusza pilotaż

Co będzie zawierała aplikacja paszportów covidowych? Czy będzie obowiązkowa? Co w przypadku, kiedy nie zainstalujemy aplikacji?

Jak sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu?

Jak sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu? Dziś to niezwykle proste. Wystarczy telefon z dostępem do sieci i kilka informacji o aucie.

Top: 8 rzeczy, które musisz wiedzieć o mPrawie Jazdy

5 grudnia kierowcy mogą zostawić prawo jazdy w domu. Jak będą weryfikowane ich uprawnienia i co daje mPrawo Jazdy? Sprawdź w naszym materiale.

Aplikacja STOP COVID pozwala zapisać się na test

Aplikacja STOP COVID umożliwia zapisanie się na test. O nowym rozwiązaniu poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Jak w praktyce będzie wyglądało zapisanie się na test? Kto będzie mógł skorzystać z nowej funkcji STOP COVID?

Prawo jazdy w komórce. Co musisz wiedzieć?

Elektronizacja idzie szerokim frontem. Już niedługo kierowcy wystarczy prawo jazdy w komórce. Co należy wiedzieć o aplikacji mObywatel?

Koronawirus. Nowe ograniczenia i kolejne powiaty w strefie czerwonej od 17 października 2020 r.

Od 17 października 2020 r. w całym kraju zostaną wprowadzone nowe ograniczenia w związku z koronawirusem. Sprawdź jakie nowe obostrzenia będą obowiązywać w strefie czerwonej i żółtej.

Aplikacja skontroluje, czy pracownik zachowuje odległość

Aplikacja "Mind The Gap" wykorzystywana przez brytyjskie przedsiębiorstwo kolejowe Network Rail ma informować, kiedy pracownicy nie zachowują należytego dystansu społecznego. W swoim działaniu program wykorzystuje technologię Bluetooth.

Darmowe aplikacje - jak świadomie z nich korzystać?

Urząd Ochrony Danych Osobowych przypomina, iż „darmowe” aplikacje zachęcają do dzielenia się wieloma informacjami na własny temat. Pozyskują dane często zbędne do świadczonej usługi. Jak zatem świadomie z nich korzystać?

Odpowiedzi MF na kolejne pytania rachunkowe dotyczące pandemii

Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej (www.mf.gov.pl) opublikowało kolejne odpowiedzi na pytania firm dotyczące sporządzania sprawozdania finansowego w czasie trwania epidemii i ewidencji w księgach rachunkowych zdarzeń gospodarczych, które wynikają ze skorzystania przez jednostki z rozwiązań przewidzianych w pakiecie tarczy antykryzysowej i finansowej.

Egzaminy adwokackie i radcowskie według „starego" stanu prawnego

Podczas czerwcowych egzaminów adwokackich i radcowskich przy rozwiązywaniu zadań stosowany będzie stan prawny obowiązujący 24-27 marca 2020 r. GIS wyda wytyczne dotyczące przygotowania i przeprowadzenia egzaminów.

Dodatkowe egzaminy adwokackie i radcowskie w 2020 r. - w jakim terminie?

Minister Sprawiedliwości wyznaczył dodatkowy termin egzaminu adwokackiego i egzaminu radcowskiego w 2020 r. Kiedy odbędą się egzaminy?

Jak COVID-19 wpływa na sprawozdanie finansowe

Epidemia COVID-19 w Polsce przypadła na okres sporządzania rocznych sprawozdań finansowych przez jednostki stosujące przepisy ustawy o rachunkowości. Ze względu na wyjątkową sytuację, w jakiej znalazły się jednostki i ich kierownicy w trakcie sporządzania sprawozdania finansowego, Ministerstwo Finansów opublikowało wyjaśnienia dotyczące przyjęcia przez jednostkę założenia dalszej kontynuacji działalności i wpływu na sporządzane sprawozdanie.

Obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających granice przedłużony

Do odwołania przedłużone zostało wstrzymanie przemieszczania się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Także do odwołania przedłużony został obowiązek kwarantanny dla osób, które przekraczają granicę i udają się do miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po 26 kwietnia 2020 r. - nowe rozporządzenie

Nowe rozporządzenie przewiduje możliwość ubiegania się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy po 26 kwietnia 2020 r. Zasiłek będzie przysługiwał na okres zamknięcia placówek w związku z koronawirusem, nie dłużej jednak niż do 3 maja 2020 r.

Koronawirus a świadczenia rodzinne – najważniejsze zmiany w pytaniach i odpowiedziach

Co zmieniło się w zakresie przyznawania świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego w związku z zagrożeniem koronawirusem? Prezentujemy odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań.

Co łączy green HR, zrównoważony rozwój i COVID-19

Do czasu pandemii najbardziej dyskutowanym w obszarze ochrony środowiska problemem świata było globalne ocieplenie. Mieliśmy też świadomość zanieczyszczenia planety, ale nowa sytuacja związana z epidemią sprawiła, że zmiany zachodzą szybciej i wymagają równie szybkiej reakcji. Dlaczego teraz, jeszcze bardziej niż dotychczas, ważne jest, aby firmy i ich pracownicy wdrażali zasady zrównoważonego rozwoju? Dlaczego pracownik, który traktuje środowisko odpowiedzialnie, będzie miał przewagę na rynku pracy i będzie bardziej wartościowy dla pracodawcy?

Wniosek o ogłoszenie upadłości w czasie zagrożenia epidemią i w czasie epidemii

Zgodnie z Prawem upadłościowym dłużnik musi w ciągu 30 dni od dnia, w którym wystąpiła podstawa do ogłoszenia upadłości, zgłosić w sądzie wniosek o jej ogłoszenie. Wskutek zmiany przepisów termin ten nie rozpocznie biegu, a rozpoczęty ulegnie przerwaniu, jeżeli niewypłacalność powstała w czasie zagrożenia epidemicznego albo w czasie epidemii. Termin będzie biec na nowo po odwołaniu stanu epidemii.

Przedsiębiorcy za nieprzestrzeganie obowiązków związanych z koronawirusem grożą kary

Przedsiębiorcy za naruszenie zasad bezpieczeństwa pracy w związku z koronawirusem grozi 30 tys. zł kary. Zaniechania, które mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się epidemii mogą skutkować odpowiedzialnością karną.

Znoszenie ograniczeń w związku z koronawirusem - opublikowano rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące częściowego znoszenia ograniczeń. Zgodnie z zapowiedziami rządu ograniczenia mają być znoszone w czterech etapach.

Co, oprócz COVID19, wstrzymuje inwestycje mieszkaniowe

Na rynek trafia ograniczona ilość nowych inwestycji, a oferta mieszkaniowa kurczy się. Dlaczego firmy zmuszone są wstrzymywać debiuty kolejnych projektów? Na jakie przeszkody we wprowadzaniu nowych inwestycji, poza COVID19, wskazują deweloperzy?

REKLAMA