Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu małżeństwo. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące małżeństwo.
Jak zawrzeć związek małżeński przez pełnomocnika?
Aktualizacja: 25.08.2011
Z ważnych powodów sąd może zezwolić, żeby oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński lub oświadczenie - w którym mężczyzna i kobieta zawierający związek małżeński podlegający prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego w obecności duchownego oświadczą wolę jednoczesnego zawarcia małżeństwa podlegającego prawu polskiemu i kierownik urzędu stanu cywilnego następnie sporządzi akt małżeństwa - zostało złożone przez pełnomocnika. »
Czy konkubent może być pełnomocnikiem procesowym
Aktualizacja: 04.08.2011
W określonych przypadkach partner z nieformalnego związku może być pełnomocnikiem strony w postępowaniu przed sądem cywilnym. Nie może być jednak pełnomocnikiem na takich zasadach, jak małżonek. »
Pełnomocnik do zawarcia małżeństwa
Aktualizacja: 04.08.2011
W powszechnym przekonaniu nie wyobrażamy sobie, żeby zawrzeć małżeństwo bez osobistego stawiennictwa. Niemniej jednak Kodeks rodzinny i opiekuńczy daje możliwość zawarcia związku małżeńskiego przez pełnomocnika. »
Zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika
Aktualizacja: 18.08.2011
Instytucja zawarcia małżeństwa przez pełnomocnika została wprowadzona do Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego na zasadzie wyjątku. Zasadą jest, że oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński nupturienci składają osobiście. »
Nieprawidłowe pełnomocnictwo jako przyczyna rozwiązania małżeństwa
Aktualizacja: 25.08.2011
Ostatnią wymienioną przez kodeks rodzinny i opiekuńczy przesłanką unieważnienia małżeństwa jest źle sporządzone pełnomocnictwo. Jak wiadomo bowiem, w szczególnych okolicznościach małżeństwo może zostać zawarte przez pełnomocnika. »