REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ochrona budynku przed wilgocią

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Osiadanie budynku, czyli pierwszy rok w nowo wybudowanym domu

Pierwszy rok w nowo wybudowanym domu wiąże się z pewnymi procesami, jakim podlega konstrukcja budynku. Wilgoć technologiczna i osiadanie budynku czy wyższe rachunki za ogrzewanie to główne zamiany z jakimi powinnyśmy się liczyć po przeprowadzce do nowego domu. Nie ma jednak powodów do niepokoju, każda z tych zmian jest procesem naturalnym.

Zabezpieczanie drewna przed działaniem pleśni, grzybów i wilgoci. Poradnik

Elementy drewniane narażone są na wiele czynników niszczących: pleśń, grzyby lub wilgoć. Drewno, to zdrowy i ciepły materiał, który często wykorzystujemy do budowy domów, a także do wykonywania podbitek i elewacji drewnianych. Zobacz, jak zabezpieczyć drewno przed działaniem niszczących czynników.

Wykwity na powierzchni cegieł – jak sobie z nimi radzić?

Zdarza się, że na cegłach klinkierowych pojawiają się wykwity. Pojawianiu się białego nalotu można zapobiec. Nawet jeśli już się pojawi, są sposoby za pomocą których można je skutecznie usunąć. Zobacz, jak to zrobić?

Izolacja podłogi na gruncie – jak ją zaprojektować?

Zadaniem izolacji podłogi na gruncie jest zapewnienie odpowiedniego komfortu użytkowania podłogi. Straty ciepła z budynku w kierunku gruntu mogą wynosić nawet 15–20% w ogólnym bilansie cieplnym budynku. Z tego właśnie powodu projekt izolacji podłogi na gruncie jest tak ważny i powinien być wykonany bardzo dokładnie.

REKLAMA

Jak zabezpieczyć drewno przed wilgocią?

Drewno konstrukcyjne często narażone jest na działanie wilgoci. Aby zabezpieczyć drewno przed wilgocią i rozwojem grzybów stosuje się różne metody suszenia drewna są to m.in. sezonowanie i suszenie drewna w suszarniach.

Jak zlikwidować skutki zawilgotnienia łazienki – rybiki i grzyb?

Skutkami zawilgotnienia są pojawiające się rybiki oraz grzyb pomiędzy płytkami. Sprawdź, jak możesz zlikwidować skutki zawilgotnienia łazienki.

Hydroizolacja ścian fundamentowych w budynku

Hydroizolacja ścian fundamentowych w budynku jest konieczną i dobrą inwestycją niezależnie od rodzaju gruntu, na którym chcemy budować dom. Jakie rodzaje hydroizolacji należy wykonać? Jaka będzie najlepiej odpowiadała naszym potrzebom?

Izolacja przeciwwilgociowa w łazience i kuchni, czyli jak zabezpieczyć się przed wilgocią?

Każdym domu znajdują się tzw. pomieszczenia mokre, czyli takie, które z racji swojej funkcji narażone są na zawilgocenie. Dotyczy to głównie łazienek i ubikacji, pralni, suszarni oraz kuchni. Jak więc zabezpieczyć nasz domu lub mieszkanie przed pojawieniem się wilgoci?

REKLAMA

Skąd się biorą wykwity na elewacji z klinkieru?

Białe wykwity na elewacji z klinkieru szpecą ściany, a powstawać mogą zaraz po jej wzniesieniu. Przed wykwitami możemy się chronić już przed wymurowaniem ściany przez odpowiednie dobieranie materiałów i sposób wykonania. Można je też zwalczyć, gdy już się pojawią.

Co zrobić, kiedy dom zostanie zalany przez powódź?

Kiedy dom zostanie zalany przez powódź musimy ocenić sytuację, sprawdzić czy dom jest bezpieczny, ocenić straty, a także zastanowić się, jak naprawić szkody. Zobacz, co należy zrobić, kiedy dom zostanie zalany przez powódź.

Instalacje domowe po powodzi

Jak chronić instalacje: elektryczną, gazową, grzewczą, kanalizacyjną i telefoniczną przed i po powodzi? Z kim należy się skontaktować przed uruchomieniem poszczególnych instalacji? Pamiętajmy, że po powodzi nie powinniśmy korzystać z żadnych instalacji, zanim nie sprawdzą ich specjaliści.

Jak zachować bezpieczeństwo w domu po powodzi?

Jak zachować bezpieczeństwo w domu po powodzi? Zagrożenie może stwarzać praktycznie każdy element domu. Instalacje np. elektryczna - może porazić nas prądem, natomiast zawilgotniała konstrukcja budynku może grozić zawaleniem. Zobacz w jaki sposób można uniknąć niebezpieczeństwa w domu po powodzi?

Dezynfekowanie domu po powodzi

W związku z tym, że wody powodziowe niosą ze sobą wiele niebezpiecznych związków chemicznych z zalanych fabryk, stacji benzynowych, rozkładające się pożywienie czy padlinę; domy, które zostały przez nie dotknięte uważa się za skażone. Wszystkie powierzchnie w takich budynkach muszą zostać oczyszczone i zdezynfekowane.

Jak ochronić poddasze przed wilgocią?

Ochrona poddasza przed wilgocią ma duży wpływ na komfort mieszkania. W dzisiejszych czasach pomieszczenia na poddaszu to coraz częściej pomieszczenie mieszkalne. Aby użytkowanie poddasza było możliwe i nie stwarzało problemów takich jak przeciekający i nieszczelny dach - konstrukcja dachu musi być dobrze zabezpieczona przed wilgocią.

Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Wilgoć bardzo często pojawia się w piwnicach domów jednorodzinnych a próby jej usunięcia niejednokrotnie są bardzo trudne i kosztowne. Dlatego też, już na samym początku budowy domu, warto pomyśleć o odpowiedniej izolacji piwnicy. Właściwy dobór materiałów oraz zastosowanie właściwych zabezpieczeń, uchroni nas przed przykrymi skutkami działania wilgoci.

Czym jest i jak wykonać izolację bitumiczną fundamentów?

Hydroizolacje fundamentów są ważnym elementem ochrony konstrukcji budynku przed działaniem wilgoci oraz wody będącej pod ciśnieniem. Izolacje te mogą być wykonywane z różnych materiałów. Najczęściej stosowanie są izolacje bitumiczne.

Czy opaska betonowa wokół domu izoluje od wilgoci?

Wykonywanie opaski betonowej wokół budynków coraz częściej tłumaczone jest względami estetycznymi niż praktycznymi, które miałyby na celu poprawę izolacji przeciwwodnej. Jej stosowanie czasami bywa błędem.

Odwodnienie fundamentów – czym jest drenaż opaskowy?

Obecnie piwnice w domach jednorodzinnych rzadziej wykorzystywane są jako pomieszczenia do składowania lub magazynowania, a częściej jako dodatkowa powierzchnia użytkowa. Dlatego też, już podczas budowy domu, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób ich wykonania, tak aby podczas późniejszego użytkowania utrzymać w nich podobny klimat jak w pozostałych pomieszczeniach mieszkalnych.

Kiedy zastosować wymianę hydroizolacji dachu?

Jeżeli pokrycie dachu przestaje być szczelne i zaczyna przeciekać, warto zastosować wymianę hydroizolacji zamiast uzupełniania brakujących elementów folą lub papą. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można izolację wykonać pod inne rodzaje pokrycia dachu.

Jak chronić dom przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi?

Aby odpowiednio chronić dom przed opadami atmosferycznymi, zaleca się, aby ściany budynku były oddzielone od wilgotnego środowiska zewnętrznego szczelną izolacją. Różnego rodzaju zabezpieczenia, zarówno w postaci izolacji poziomych, a także pionowych spełniają zasadniczą funkcję – nie dopuszczają do przesiąknięcia wody nawet w najgłębsze struktury budynku.

Jak odwodnić powierzchnię działki?

Kompleksowy projekt odwodnienia terenu najlepiej powierzyć geotechnikowi. Po wykonaniu badań geotechnicznych specjalista określa potrzebne dane dotyczące zmiany ukształtowania terenu, ilości wody, rodzaju instalacji i sposobu usuwania zebranej wody.

Typy hydroizolacji wykonywane na ścianie fundamentowej

Z uwagi na fakt, że ściany fundamentowe oraz ściany piwnic znajdują się w stałym kontakcie z gruntem są narażone na ustawiczny kontakt z wilgocią.

REKLAMA