REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podłogi drewniane

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podłogi drewniane - klasyczne i ponadczasowe

Podłogi drewniane wracają do łask. Drewno to klasyczny i ponadczasowy materiał do wykańczania podłóg, który świetnie nadaje się do wykańczania zarówno kuchni jak i sypialni. Drewno to również materiał ponad stylowy, świetne nadaje się zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Renowacja starej, drewnianej podłogi

Renowacja starej, drewnianej podłogi nie jest skomplikowana. Drewno to piękny materiał, którego właściwości zmieniają się wraz z jego użytkowaniem. Do wykańczania podłóg wybiera się gatunki najtwardsze, dzięki temu posadzka zużywa się wolniej. Jednak nawet to, nie uchroni drewna przed ponowną renowacją. Podpowiadamy, jak odnowić starą podłogę.

Lakierowanie paneli drewnianych – Poradnik

Drewno ze względu na swoje właściwości oraz łatwość w montażu jest bardzo często wybieranym materiałem do wykańczania podłóg. To właśnie dlatego panele drewniane są jednym z bardziej popularnych rodzajów podłogi. Drewniane panele podłogowe zaraz po zakupie są gotowe do układania i nie wymagają lakierowania. Po pewnym czasie jednak ulegają zużyciu i wymagają odświeżenia. Aby odnowić podłogę wystarczy tylko wycyklinować parkiet i wybrać właściwy lakier. Zobacz poradnik.

Jak czyścić parkiet drewniany?

Drewno to naturalny materiał budowlany od wieków stosowany do budowy domów oraz różnych elementów wyposażenia wnętrz i ogrodów. Większość z nas ma w domach drewniane parkiety, które właściwie pielęgnowane służą nam wiele lat. Podpowiadamy, czego należy unikać oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas czyszczenia drewnianego parkietu?

REKLAMA

Jak odnowić stare drewno – krok po kroku

Odnowienie starej drewnianej podłogi, starego drewnianego stolika czy altany ogrodowej nie musi być skomplikowane. Wystarczy tylko właściwie dobrać preparat do ochronny do drewna. Zobacz poradnik.

Panele laminowane – jak wybrać te najlepsze?

Panele laminowane są dobrym sposobem na odnowienie podłogi. Przy wyborze konkretnych paneli poza walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę także na ich walory użytkowe.

Modne podłogi

Modne podłogi pojawiają się w coraz większej liczbie polskich domów. Większą wagę przywiązujemy do wyglądu podłóg, interesuje nas nie tylko ich wytrzymałość, lecz także modne kolory. Jakie kolory podłóg są modne?

Parkiet – wybieramy wzór

Trwałe i eleganckie parkiety cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem osób urządzających swoje domy. Drewniane podłogi wspaniale prezentują się w pomieszczeniach urządzonych właściwie w każdym stylu. Do wyboru mamy wiele materiałów, ale też wiele wzorów.

REKLAMA

Podłoga pachnąca lasem

Podłogę pachnącą lasem uzyskamy za pomocą drewnianych posadzek. Drewniane podłogi pachnące lasem są niezwykle trwałe i eleganckie. Idealnie komponują się z wystrojem zarówno stylowym, jak i nowoczesnym. Po latach sławy sztucznych paneli, naturalne podłogi wróciły do łask.

Jak samemu polakierować parkiet?

Malowanie parkietu lakierem, wbrew pozorom, nie należy do czynności skomplikowanych. Należy trzymać się zaledwie kilku wskazówek, by efekt był pożądany.

Jak przygotować parkiet przed lakierowaniem?

Zanim polakierujemy parkiet, musimy wykonać szereg prac przygotowawczych. Prawidłowe przygotowanie parkietu przed lakierowaniem pozwoli uzyskać efektowną podłogę.

W jakim celu należy stosować lakier podkładowy do drewna

Lakier podkładowy chroni drewno przed zmianą barwy. Lakier podkładowy powinien zostać dobrany do rodzaju i koloru drewna, ale czy jego stosowanie jest konieczne? Czy użycie lakieru podkładowego wystarczy, aby podłoga miała wybrany odcień i była odporna na ścieranie?

Lakiery do podłóg drewnianych - rodzaje

Lakiery do podłóg nadają im blasku, ułatwiają czyszczenie i chronią przed zanieczyszczeniami. Jakie rodzaje lakierów do drewna wyróżniamy? Jaki mają skład, czas schnięcia i, co najważniejsze, jak wpływają na barwę drewna?

Właściwości lakierów wodnych

Lakiery wodne są wydajne, efektowne i wytrzymałe. A przy tym, lakiery wodne są nietoksyczne i bezzapachowe. Czym charakteryzują się lakiery wodne? Jakie rodzaje lakierów wodnych wyróżniamy?

Cyklinowanie parkietu – krok po kroku

Cyklinowanie parkietu konieczne jest w przypadku nowo ułożonego parkietu, ale można je przeprowadzać również w przypadku starszych podłóg w celu odświeżenia powierzchni. Cyklinowanie to nic innego jak przetarcie powierzchni i wygładzenie jej. Cyklinowanie można wykonać zatrudniając wykwalifikowaną ekipę, ale taniej będzie przeprowadzić prace samodzielnie.

Deski podłogowe z drewna doussie


Egzotyczne gatunki drewna cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z takich gatunków jest doussie – efektowne drewno egzotyczne, dobry materiał na deski podłogowe.

Jak układa się podłogę z deski barlineckiej?

Podłogę z deski barlineckiej układa się szybko i łatwo. Przy odrobinie chęci i cierpliwości taką podłogę można położyć samemu.

Podłogi: ekologiczne i estetyczne

Nasza świadomość ekologiczna zmieniła się z biegiem lat, nawet w czasie wyboru podłogi staramy się zakupić te, które są jednocześnie ekologiczne i estetyczne. Dla wielu osób ekologiczne wyposażenie to element ideologii życiowej, dotyczy to także podłogi, na szczęście nie muszą już wybierać między ekologią a estetyką. Możemy też wybierać spośród materiałów ekologicznych podłóg, w zależności od naszego zmysłu estetycznego.

Jak dobrać podłogę do stylu w aranżacji sypialni?


W zależności od dominującego stylu w aranżacji sypialni zależy to jaka powinna znaleźć się w tym wnętrzu podłoga. Puchate dywany pasują do podłogi w aranżacji ciepłych i rodzinnych wnętrz. W surowym wizerunku nowoczesności, znajdziemy miejsce dla kamienia, betonu czy nieoheblowanych desek.

Podłoga w gabinecie – panele czy parkiet?


Z wyborem podłogi wiąże się podstawowe pytanie, jaką podłogę wybrać: panele czy parkiet? Bez odpowiednio dobranego materiału na podłogę w gabinecie, możemy zapomnieć o powalającym efekcie wystroju. Od kilku lat wybieramy najczęściej pomiędzy panelami i parkietem. Tym, którzy stawiają na szyk, doradzamy wybór parkietu.

Jak zaaranżować podłogę w kuchni?

Podłoga w kuchni jest stale narażona na działanie wody i brudu. Dlatego, tak ważne jest, aby materiały, z której będzie wykonana podłoga w kuchni, były odporne na tego typu czynniki. Dobrym wyborem będzie z pewnością kamień lub tworzywo sztuczne.

Podłoga w sypialni: dywan czy wykładzina?


Na podłogę w sypialni warto wybrać miękki materiał, który sprawi, że pierwszy krok po wstaniu z łóżka będzie przyjemnie „ciepły”. Alternatywą na podłogę dla dywanu, może być wykładzina dywanowa. Niestety, żadnego z tych materiałów nie poleca się alergikom.

Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę w gabinecie?


Drewniane deski podłogowe w gabinecie, narażone są na większe obciążenia niż w innych pomieszczeniach, np. w salonie. W związku z tym, należy odpowiednio zabezpieczyć drewnianą podłogę. Konieczne jest cykliczne lakierowanie parkietu – pozwala to na zachowanie nieskazitelnego wyglądu drewna i doskonałe zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Jak zaaranżować wnętrze gabinetu przy użyciu drewna?

W czasie aranżacji wnętrza gabinetu zastanawiamy się czy warto zaaranżować wnętrze gabinetu przy użyciu drewna. Drewno jest materiałem uniwersalnym. W domowym gabinecie wiedzie zazwyczaj prym, wśród wielu innych wykorzystywanych tworzyw. Drewniana podłoga i meble, zawsze podnoszą poziom estetyki we wnętrzu gabinetu.

Czy w gabinecie warto zastosować drewnianą podłogę?

Na etapie aranżacji gabinetu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w takiej przestrzeni zasadne jest zastosowanie drewnianej podłogi. Gabinet jest pomieszczeniem, w którym podłoga narażona jest na szybkie niszczenie. Deski z egzotycznego gatunku drewna są na tyle wytrzymałe, że mogą służyć przez lata. Oczywiście, podstawą jest odpowiednia pielęgnacja podłogi.

Jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka?


Psychologowie zalecają, by już od drugiego roku życia dziecko mieszkało we własnym pokoju, troskliwy rodzic powinien urządzić bezpieczny pokój dla dziecka. Urządzenie bezpiecznego pokoju dla dziecka wymaga spełnienia szeregu warunków. Samodzielny pokój to równie duże wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i samych rodziców. Dlatego warto zadbać, by pokój naszego malucha spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Oto kilka rad, jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka.

Jakie panele wybrać do pokoju dziecka?

Pokój dziecka to specyficzne miejsce, które ma pełnić wiele funkcji, dlatego trzeba świadomie dokonać wyboru paneli. Tu dziecko ma uczyć się i odpoczywać, do rodziców należy wybór odpowiednich paneli. To także miejsce nieograniczonej zabawy. A gdzie najczęściej bawią się dzieci? Oczywiście na podłodze. Warto, więc zastanowić się nad jej praktycznym wykończeniem.

Jaką wybrać podłogę hotelową?

Podłogi hotelowe powinny charakteryzować się: wytrzymałością i odpornością na zużycie. Na decyzyjny proces zakupowy wpływ powinna mieć nie tylko cena, ale też trwałość podłogi hotelowej i niezmienność wizualna w czasie długiego i intensywnego użytkowania.

Jaki kolor podłogi wybrać?

Zazwyczaj kwestii podłogi w mieszkaniu nie poświęca się tak wiele uwagi i czasu co ścianom. To, że podłoga znajduje się dużo poniżej ludzkiego wzroku, nie znaczy, że nie ma wpływu na wnętrze. Często przesądza o stylu pomieszczenia i nadaje mu charakter.

Czy drewno pasuje do nowoczesnego wnętrza?

To, co charakteryzuje nowoczesne wnętrza to prostota i minimalizm: czy drewno pasuje do nowoczesnego wnętrza? Zarówno w doborze kolorów, jak i materiałów króluje chłód – stal, szkło, kamień, drewno pojawia się rzadko. Ale czy nowoczesność rzeczywiście musi być zimna? Radzimy, jak ocieplić współczesne, sterylne wnętrze stosując drewno.

Podłoga ciemna czy podłoga jasna?

Podłoga to baza do aranżacji naszego mieszkania. Warto wybrać podłogę z głową, aby posłużyła nam na lata. Na jaki kolor najlepiej się zdecydować - ciemny czy jasny? Który jest ładniejszy, a który bardziej funkcjonalny?

Jak wybrać drewnianą podłogę w zależności od budżetu?

Rodzajów drewnianych podłóg jest wiele. Możemy wybrać parkiet, mozaikę lub deski podłogowe. Poza tym powinniśmy także wybrać gatunek drewna, z jakiego będzie zrobiona. Jak wybrać optymalne rozwiązanie, odpowiadające naszym potrzebom i budżetowi?

Kiedy rozpocząć układanie podłogi w nowym domu?


Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Jakie drewno wybrać do układania podłogi?


Na rynku mamy bardzo duży wybór drewna na posadzki. Dostępne jest drewno twarde, miękkie, z drzew owocowych, drewno egzotyczne… Wybierając drewno, przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na jego twardość i klasę.

Jak wykorzystać drewno w łazience?


Z powodzeniem możemy wykorzystać drewno w łazience. Odpowiednio przygotowane drewno w łazience, nie stwarza żadnych problemów w utrzymaniu. Sprawia, że chłodne dotąd pomieszczenie staje się ciepłe i przytulne. Pokazujemy miejsca w łazience, do których pasuje drewno.

Jak wybrać drewnianą podłogę przy określinym budżecie?

Rodzajów drewnianych podłóg jest wiele. Możemy zdecydować się na parkiet, mozaikę lub deski podłogowe. Poza tym powinniśmy także wybrać gatunek drewna, z jakiego będzie zrobiona. Jak wybrać optymalne rozwiązanie, odpowiadające naszym potrzebom i budżetowi?

Panele laminowane czy parkiet?


Na rynku mamy duży wybór materiałów wykończeniowych do podłóg. Parkiet i panele laminowane to tylko dwie z wielu możliwych opcji. Parkiet drewniany – jest naturalny i wytrzymały, niemniej jednak potrzeba trochę czasu i pracy na jego wykonanie. Panele laminowane są tanim i prostym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim i tanim wykończeniu podłogi.

Jaką podłogę wybrać, by wnętrze stało się przytulne?

Drewniana podłoga sprawia, że wnętrze staje się eleganckie a zarazem przytulne. Drewniana podłoga to niestety także dosyć wysoki koszt montażu i utrzymania. Ważne by wybrać odpowiedni gatunek drewna.

Co trzeba wiedzieć o panelach?

Panele laminowane to doskonały wybór dla osób, które chcą uzyskać podłogę doskonale imitującą drzewo. Koszt takiej posadzki jest relatywnie bardzo niski w układzie zastosowania parkietu drewnianego.

Jak usunąć usterki w podłodze drewnianej?

Podłogi drewniane są często stosowanymi powierzchniami w salonach, pokojach dziecinnych i na tarasach. Trwałość i łatwość utrzymania czystości tego typu powierzchni, powoduje, że cieszy się ona niesłabnącą popularnością.

Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą?

W starych domach z podłogami drewnianymi zazwyczaj najpierw się przykręca do desek warstwę płyt wiórowo - cementowych, na których układa się płytki.

Jak usunąć plamy z drewnianej podłogi cz. II

Codzienne użytkowanie podłóg sprawia, iż często stają się one miejscem powstawania różnego rodzaju śladów, palm i zabrudzeń.

Jak usunąć plamy z drewnianej podłogi cz. I

Podłogi drewniane są niezwykle popularne w mieszkaniach i domach. Jednak nieuniknione jest to, iż w czasie domowego życia pojawiają się na niej różnego rodzaju zabrudzenia i plamy.

Drewno/parkiet europejski

Parkiet europejski wykonany jest z drewna np. dębu, orzecha, jesionu. Do stworzenia parkietu europejskiego stosuje się zazwyczaj gatunki drewna o kolorystyce przeważnie jasnej, przystosowane do rodzimych warunków atmosferycznych.

Drewno/parkiet europejski

Parkiet europejski wykonany jest z drewna np. dębu, orzecha, jesionu. Do stworzenia parkietu europejskiego stosuje się zazwyczaj gatunki drewna o kolorystyce przeważnie jasnej, przystosowane do rodzimych warunków atmosferycznych.

Drewno/parkiet egzotyczny

Parkiet egzotyczny to np. merbau, teak, badu, doussie, palisander. Parkiet egzotyczny to drewno o dużej twardości, występujące w bogatej kolorystyce od czerni poprzez ciemne brązy, czerwienie aż do jasnych miodowych. Drewno to dobrze sprawdza się na zewnątrz, w miejscach narażonych na działanie wilgoci.

Drewno/parkiet egzotyczny

Parkiet egzotyczny to np. merbau, teak, badu, doussie, palisander. Parkiet egzotyczny to drewno o dużej twardości, występujące w bogatej kolorystyce od czerni poprzez ciemne brązy, czerwienie aż do jasnych miodowych. Drewno to dobrze sprawdza się na zewnątrz, w miejscach narażonych na działanie wilgoci.

REKLAMA