REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ubezpieczenie na życie, Następstwo nieszczęśliwych wypadków (nnw)

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sukcesja firmy od strony finansowej - praktyczne porady

Sukcesja firmy od strony finansowej - w jaki sposób do niej podejść? Na co zwracać szczególną uwagę? Skąd wziąć pieniądze na proces sukcesji przedsiębiorstwa? Czy ubezpieczenie na życie przedsiębiorcy może pomóc? Oto kilka praktycznych porad.

Niezdolność do pracy. Czy polisa na życie może pomóc

Rentę z tytułu niezdolności do pracy pobierało w grudniu 2021 r. ponad 145 tys. osób, aż 66% z nich stanowili mężczyźni – wynika z ostatnich dostępnych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Największy odsetek rencistów (28,4%) otrzymywał świadczenia w wysokości 3–4 tys. zł, ale przeszło 40% mogło liczyć na wypłatę mniejszej wartości. W utrzymaniu stabilności finansowej po utracie zdolności do pracy może pomóc rozszerzona polisa na życie. W związku z brakiem możliwości zarabiania ubezpieczyciel wypłaca nawet pełną sumę ubezpieczenia.

Ćwiczenia wojskowe 2023 a ubezpieczenie. Odszkodowanie za wypadek na ćwiczeniach

W 2023 roku nawet 200 tys. rezerwistów otrzyma wezwanie na ćwiczenia wojskowe. Czy podczas tych ćwiczeń rezerwiści mają ochronę ubezpieczeniową? Czy za wypadek na ćwiczeniach wojskowych należy się odszkodowanie?

Ubezpieczenia na życie - co przyniósł 2022 rok?

Mijający rok stał pod znakiem nieznacznie droższych stawek polis na życie. Głównym czynnikiem wzrostu była jednak nie inflacja, ale wzrost szkodowości spowodowany pandemią COVID-19.

REKLAMA

Spożycie niejadalnych grzybów - czy ubezpieczenie zadziała?

Czy mając wykupioną polisę na życie, można liczyć na wypłatę świadczenia w przypadku zatrucia lub śmierci w wyniku spożycia niejadalnych grzybów?

Uczeń z Ukrainy a szkolne ubezpieczenie NNW

W rozpoczynającym się za chwilę roku szkolnym sporą grupę uczniów będą stanowiły ukraińskie dzieci przebywające w Polsce. Szkoły jak co roku będą przypominały o ubezpieczeniach NNW dla uczniów. Taka sytuacja wzbudza wątpliwości rodziców nieposiadających polskiego obywatelstwa. Chodzi między innymi o to, czy szkolna polisa NNW jest obowiązkowa. Kolejne pytanie dotyczy możliwości objęcia ukraińskiego ucznia standardową ochroną. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili rozwiać wątpliwości dotyczące szkolnego NNW dla uczniów nieposiadających polskiego obywatelstwa.

Średnia wartośc składki przy polisie na życie - ile wynosi w 2022 r.

Rośnie średnia wartość składki przy polisie na życie. Wzrost kosztów jest jednak niższy niż inflacja.

Samochód a ubezpieczenie - OC, AC, NNW, Zielona Karta

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla posiadacza każdego pojazdu mechanicznego. Gwarantuje ochronę finansową np. w przypadku zdarzenia drogowego, które spowoduje szkody w mieniu innego uczestnika ruchu. Istnieją jednak jeszcze dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, m.in. AC, Assistance i NNW. Wakacje to wzmożony okres korzystania z auta w Polsce i za granicą, więc warto się nad nimi zastanowić. Co należy wiedzieć, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów nieprzewidzianego zdarzenia podczas podróży?

REKLAMA

Ubezpieczenie NNW dziecka rolnika 2022

Ubezpieczenie NNW dziecka rolnika w 2022 roku - KRUS informuje o umowie grupowego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników w pełnym zakresie, która została zawarta z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych.

Czy ceny polis na życie pójdą w górę?

Wrasta zainteresowanie ubezpieczeń na życie. Ich ceny mogą pójść w górę. Od początku pandemii stawki polis podrożały nieznacznie. Czy może się to zmienić?

Zakaz sprzedaży polis z funduszem kapitałowym

Zakaz sprzedaży polis z funduszem kapitałowym. 15 lipca 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego zakazała sprzedaży polis na życie z funduszem kapitałowym, jeśli w umowie ubezpieczenia zostały zapisane zbyt wysokie opłaty lub jeśli fundusz miałby inwestować w instrumenty, podlegające umorzeniu. Zakaz dotyczy umów zawieranych od 1 stycznia 2022 r. z pewnymi wyjątkami dot. m.in. PPK, PPE, IKE, IKZE.

Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci

Lato 2021 – ubezpieczenie dzieci. Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów od kilku lat. Mimo że w ubiegłym roku zmuszeni byliśmy zmienić wiele wakacyjnych planów podróży (według badań CBOS zrobiła to ponad jedna trzecia z nas[1]), część rodaków wybrała się na wypoczynek – w kraju lub za granicą. Spora część z nas urlop planuje również w nadchodzących miesiącach. Czy jesteśmy teraz skłonni bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów i jakie mamy w tym zakresie priorytety?

Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?

Wakacje 2021 – ubezpieczenie. Czas urlopu i wspólnych rodzinnych wyjazdów to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Mimo iż w 2020 r. pandemia zmieniła wiele wakacyjnych podróży (według badań CBOS ponad jedna trzecia badanych musiała w zeszłym roku zweryfikować swoje plany [1]), wielu z nas wybrało się na wymarzony urlop i planuje go również na zbliżające się lato. Niestety nie każdemu okres wakacji kojarzy się z rajskimi wspomnieniami i chwilami odpoczynku. Czasami wizji podróży towarzyszy ogromy stres. Co więc możemy zrobić, by przy następnym wyjeździe zmaksymalizować płynącą z niego przyjemność oraz ograniczyć ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek?

Czy pieniądze wypłacone z polisy na życie zmarłego są opodatkowane?

Ubezpieczenie a podatek. Rodzina a czasem nawet osoby spoza rodziny otrzymują (w szczególności jako tzw. osoby uposażone) pieniądze z polisy na życie zmarłego, który przed śmiercią zawarł umowę ubezpieczenia. Czy te środki należą do spadku i są opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn? A co z podatkiem dochodowym?

Okres ochrony ubezpieczeniowej, czyli do kiedy jestem ubezpieczony

Okres ochrony ubezpieczeniowej, w zależności od rodzaju umowy ubezpieczenia trwa od jednego dnia nawet do… kilkudziesięciu lat. Jak długo obowiązują najpopularniejsze ubezpieczenia na rynku? Sprawdzamy ubezpieczenia komunikacyjne (OC i AC), ubezpieczenia na życie, majątkowe, turystyczne i zdrowotne.

Wycofanie pieniędzy z UFK - 3 skuteczne sposoby

Wycofanie pieniędzy z UFK nie przebiega automatycznie. W przypadku wcześniejszego zakończenia umowy przez konsumenta większość towarzystw ubezpieczeniowych pobiera opłaty likwidacyjne. Czy są sposoby na odzyskanie tych pieniędzy? Jak wyglądają w praktyce?

Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Instytucje finansowe PPK posiadają wspólne cechy, takie jak wymóg kapitałowy, doświadczenie i zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty. Są nimi fundusze inwestycyjne i emerytalne. Wyjątek stanowi Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group. Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Sądy orzekają nieważność polisolokat

Wyrokiem z 26 maja 2020 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za nieważną umowę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartą pomiędzy powodem a jednym z towarzystw ubezpieczeniowych (sygn. akt XXV C 725/17).

Ubezpieczenia grupowe u pracodawcy jako benefit pracowniczy

Ubezpieczenia grupowe u pracodawcy cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Większe firmy udostępniają ubezpieczenie na życie w formie świadczenia pozapłacowego. Jest to dodatkowy benefit podnoszący atrakcyjność danego pracodawcy na rynku pracy.

Kiedy składki na ubezpieczenie pracowników mogą stanowić koszt podatkowy pracodawcy

Składki opłacone przez pracodawcę z tytułu zawartej na rzecz pracownika umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym mogą stanowić koszty podatkowe pod warunkiem wypełnienia pozostałych przesłanek wyłączających z art. 23 ust. 1 pkt 57 ustawy o PIT, a dotyczących zawartej umowy ubezpieczenia tj. uprawnionym do otrzymania świadczenia nie może być pracodawca i umowa ubezpieczenia w okresie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ją zawarto lub odnowiono, wyklucza wypłatę kwoty stanowiącej wartość odstąpienia od umowy, możliwość zaciągania zobowiązań pod zastaw praw wynikających z umowy oraz wypłatę z tytułu dożycia wieku oznaczonego w umowie.

Szkolna polisa a wypadek w domu

Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe. Wielu rodziców decyduje się jednak na jego wykupienie za pośrednictwem szkoły. Czy polisa szkolna zadziała, gdy do wypadku dojdzie podczas zabawy w domu?

Rywalizacja na pozapłacowe benefity dla pracowników

Małe i średnie firmy muszą w jakiś sposób przekonać do siebie najlepszych pracowników. Nie zawsze mogą rywalizować z dużymi korporacjami w kwestii podwyżek wynagrodzeń, ale coraz częściej oferują pracownikom różnego rodzaju pozapłacowe benefity.

Odszkodowanie za potrącenie dziecka przez samochód

Odpowiedzialność za szkody powstałe w ruchu drogowym określa przepis art. 436 k.c. W przypadku potrącenia przez samochód osób dorosłych oraz małoletnich powyżej lat 13 sytuacja jest jasna i klarowna. Inaczej jednak będzie kształtowała się odpowiedzialność za potrącenie małoletniego poniżej lat 13.

Najtańsze polisy OC, AC, NNW w marcu 2016 roku

Które firmy oferowały najtańsze polisy komunikacyjne w pierwszym kwartale 2016 roku? Czy można wskazać jednoznacznie towarzystwa, oferujące zawsze najkorzystniejsze stawki polis?

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej od 1 stycznia 2016 r.

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, której rządowy projekt wpłynął do Sejmu 3 lipca 2015 r., da klientom zakładów ubezpieczeń większe bezpieczeństwo, zapewniane przez podwyższone wymogi kapitałowe względem ubezpieczycieli, oraz lepszy dostęp do informacji o kupowanych produktach - mówi PAP mec. Piotr Czublun. Ustawa ta ma zastąpić od 1 stycznia 2016 r. ustawę z 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej, wdrażając jednocześnie dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/138/WE z 25 listopada 2009 r. w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej – Wypłacalność II.

Lepsza ochrona klientów firm ubezpieczeniowych od stycznia 2016 r.

Projekt ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej jest odpowiedzią na nieuczciwą sprzedaż polisolokat przez firmy ubezpieczeniowe. Umowy dla klientów były konstruowane w sposób niekorzystny, między innymi poprzez wprowadzanie zapisów o odstąpieniu od umowy, które powodowały utratę prawie wszystkich oszczędności.

Przełom na polskim rynku ubezpieczeń w 2015 roku

Rok 2015 r. będzie przełomowy na polskim rynku ubezpieczeń. Wszelkie produkty inwestycyjne będą musiały diametralnie się zmienić, tak pod względem informacji dla klienta, jak i sposobu sprzedaży - mówi PAP analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) Marcin Tarczyński.

Polisolokaty - działania UOKiK

Polisolokaty – skomplikowane produkty finansowe oraz prawa i obowiązki stron umów ich dotyczących stanowią przedmiot działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK wydał 4 decyzje administracyjne, prowadzi 24 postępowania, przygotował także propozycje zmian regulacyjnych dot. polisolokat.

Ubezpieczenie ucznia w szkole – nieobowiązkowe

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że ubezpieczenia uczniów w szkołach nie są obowiązkowe. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej ma charakter dobrowolny.

Będą znaczne ułatwienia w sektorze ubezpieczeń

Parlament Europejski przegłosował poprawki do projektu przepisów dotyczących zasad udzielania informacji przez agentów ubezpieczeniowych. Zakup ubezpieczenia ma być znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Ubezpieczenie na życie – wszystko co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie na życie to wsparcie finansowe dla najbliższych, gdy nas już zabraknie. Co powinna zawierać polisa na życie i jakie są obowiązki ubezpieczyciela?

Procedura sądowa dochodzenia odszkodowania

Ile trwa postępowanie odszkodowawcze? Jak wysokie są koszty sądowe? Jakie są koszty strony przeciwnej? Czy warto iść do sądu po odszkodowanie? Odpowiadamy na te pytania.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę odszkodowawczą?

Decydując się na współpracę z kancelarią odszkodowawczą poszkodowany powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mają duży wpływ na jakość i ostateczną cenę usługi dochodzenia odszkodowania.

Ubezpieczenie NNW dla studentów

Całoroczne ubezpieczenia NNW zwykle, wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia, dodawane są do kart młodzieżowych, popularnych szczególnie wśród studentów wyższych uczelni, którzy podróżują. Ubezpieczenia te bowiem najczęściej obejmują terytorium całego świata.

Ubezpieczenie na życie jako zabezpieczenie spłaty kredytu gotówkowego

Skorzystanie z oferty kredytu gotówkowego bądź hipotecznego oprócz obciążenia miesięcznego budżetu domowego ratami kredytowymi niesie ze sobą dodatkowe ryzyko braku możliwości spłaty zadłużenia w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Banki posiadają w swojej ofercie ubezpieczenia na życie, które sprzedają razem z kredytem. Czy jednak oferta przygotowana przez bank jest korzystna dla klienta?

Jak rozliczyć koszty ubezpieczenia

Działalność gospodarcza często wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia - majątkowego, OC samochodu czy sprzętu elektronicznego. Jak rozliczać koszty związane z ubezpieczeniem?

Pułapki w ubezpieczeniach na życie

Wykupując tzw. polisę na życie, chcemy, aby nasi bliscy otrzymali należne odszkodowanie. Tymczasem może się okazać, że w umowie ubezpieczenia znajduje się zapis, który będzie uprawniał Towarzystwo Ubezpieczeń do zmniejszenia, a nawet odmowy wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenie NNW wolontariusza

Wykonując świadczenia na rzecz korzystającego wolontariusz może ulec wypadkowi. Ustawodawca przewidział taką możliwość i określił sytuacje, w których korzystający ma obowiązek zapewnić wolontariuszowi ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Klienci pozywają zbiorowo PZU Życie

Niezgodną z prawem definicję zawału serca zarzucają ubezpieczycielowi jego klienci i idą z pozwem zbiorowym do sądu – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie NNW?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków)? Zanim dokonasz wyboru sprawdź m.in. wysokość sumy ubezpieczenia.

Kiedy ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania z NNW?

Zawarcie umowy ubezpieczenia nie oznacza, że odszkodowanie zostanie wypłacone w każdej sytuacji. To samo dotyczy NNW, czyli ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków.

NNW – co to jest i kiedy się opłaca?

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) może być dobrym uzupełnieniem ubezpieczenia turystycznego, czy ubezpieczenia samochodu. Świadczenia z ubezpieczenia NNW mogą się kumulować z innymi.

Jak się ubezpieczyć i zarazem oszczędzać na emeryturę?

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. To jedyna forma IKE, która zawiera w sobie zarówno część oszczędnościową, jak i część ochronną. Jak to działa?

Pomyśl o tym, jeżeli masz spółkę cywilną

Prowadząc działalność gospodarczą w tej formie należy wiedzieć, że jest to najmniej przewidywalna spółka jaka istnieje na rynku. Warto o tym pamiętać, jako że jest to jedna z najpopularniejszych form działalności gospodarczej.

Czy zakład ubezpieczeń może odmówić zawarcia umowy?

W określonych sytuacjach zakład ubezpieczeń ma prawo nie wyrazić zgody na objęcie ochroną ubezpieczeniową lub też zaproponować inne warunki ubezpieczenia. Będzie to zależeć od indywidualnej oceny ryzyka ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie osobowe

Ubezpieczenie osobowe może w szczególności dotyczyć: przy ubezpieczeniu na życie – śmierci osoby ubezpieczonej lub dożycia przez nią oznaczonego wieku; natomiast przy ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków – uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje ochroną zdarzenia polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia. Oprócz tego z ubezpieczenia NNW mogą być zwrócone koszty ratownictwa.

O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie w banku?

Ubezpieczenie od utraty pracy, na życie, czy też na wypadek choroby to jedne z typowych ubezpieczeń, stosowanych i wymaganych przez banki przy umowach kredytowych. Zanim zawrzemy umowę ubezpieczenia należy uprzednio dowiedzieć się jakie są warunki wypłaty odszkodowania.

Czy ubezpieczenie na życie może stanowić zabezpieczenie kredytu?

Zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu w banku. Ciekaw jest jednak, czy można zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie jako formę jego zabezpieczenia? Czy to możliwe?

Kredyt w banku: czy ubezpieczenie na życie jest potrzebne?

Chciałem zawrzeć umowę kredytową z bankiem, ale ten wymaga ode mnie zawarcia najpierw umowy ubezpieczenia na życie. Czy bank może wymagać ode mnie takiego kroku? Czy jest to zgodne z prawem?

REKLAMA