REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Urlop rodzicielski, Dodatkowy urlop macierzyński

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Urlop rodzicielski już obowiązuje

17 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy Kodeksu pracy w zakresie płatnych urlopów związanych z narodzinami dziecka. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z urlopu rodzicielskiego?

Urlop rodzicielski

Urlop rodzicielski to nowy rodzaj urlopu związanego z urodzeniem się dziecka. Wchodzi w życie 17 czerwca 2013 r. Będzie przysługiwał po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze. Jaki jest wymiar urlopu rodzicielskiego?

Urlopy macierzyńskie wydłużone - zmiany od 17 czerwca 2013 r.

Głównym celem nowelizacji Kodeksu pracy, która wchodzi w życie 17 czerwca 2013 r., jest wprowadzenie nowego rodzaju urlopu – urlopu rodzicielskiego. Zmianie ulega też wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego, który wydłuży się o 2 tygodnie.

Dodatkowy urlop macierzyński – ważne terminy

Dodatkowy urlop macierzyński zostanie przyznany, jeśli uprawnione osoby złożą w odpowiednich terminach wnioski. Kiedy należy złożyć wniosek o dodatkowy urlop macierzyński w związku z wejściem w życie z dniem 17 czerwca 2013 r. nowych przepisów?

REKLAMA

Dłuższy urlop macierzyński 2013

Dłuższy urlop macierzyński wejdzie w życie 17 czerwca 2013 roku. Prezydent 10 czerwca podpisał nowelizację ustawy. Nowy roczny, płatny urlop rodzicielski obejmie wszystkich rodziców, których dzieci urodziły się po 31 grudnia 2012 r.

Urlop macierzyński 2013 – nowe zasady

Urlop macierzyński 2013 – wydłużony przez Sejm do 52 tygodni. Roczny urlop macierzyński po zatwierdzeniu ustawy będzie urlopem dodatkowym rodzicielskim przyznanym rodzicom wszystkich dzieci urodzonych od 2013r. Dodatkowo zmieni się sposób ustalania wysokości zasiłku macierzyńskiego.

Roczny urlop macierzyński 2013

Roczny urlop macierzyński już 17 czerwca 2013 r. wejdzie w życie. Będzie przysługiwał rodzicom wszystkich dzieci urodzonych po 31 grudnia 2012 roku. Sejm uchwalił już nowelizację Kodeksu pracy.

Urlopy rodzicielskie od 2013 r. - podpisanie ustawy przez Prezydenta

Urlopy rodzicielskie to nowa instytucja, z której skorzystają matki i ojcowie dzieci urodzonych w 2013 r. Zmiany wejdą w życie 17 czerwca 2013 r.

REKLAMA

Urlop macierzyński 2013

Urlop macierzyński w 2013 r. czekają poważne zmiany. Dnia 17 czerwca mają wejść w życie nowe przepisy, według których po urodzeniu dziecka będzie można skorzystać z rocznego płatnego urlopu składającego się z: urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego.

Roczny urlop macierzyński

Roczny urlop macierzyński obejmuje urlop macierzyński, dodatkowy urlop macierzyński oraz nowy urlop rodzicielski. Roczny płatny urlop macierzyński ma wejść w życie 17 czerwca 2013 r.

Roczny urlop macierzyński - zmiany w prawie pracy

Roczny urlop macierzyński obejmuje urlop macierzyński, dodatkowy urlop macierzyński oraz nowy urlop związany z rodzicielstwem - urlop rodzicielski. Procedowane zmiany w prawie pracy wprowadzają tzw. roczny urlop macierzyński. Weszły w życie 17 czerwca 2013 r.

Nowe obowiązki pracodawców w związku z wydłużeniem urlopów macierzyńskich od 17 czerwca 2013 r.

Dnia 17 czerwca 2013 r. weszły w życie zmiany dotyczące urlopu macierzyńskiego, a także wprowadzona została nowa instytucja – urlop rodzicielski, do skorzystania z której mają prawo zarówno matki, jak i ojcowie. Nowelizacja ta wprowadza też wiele nowych obowiązków dla pracodawców.

Zasiłek macierzyński za czas rocznego urlopu macierzyńskiego

Zasiłek macierzyński po wprowadzeniu zmian w Kodeksie pracy będzie przysługiwał m.in. za okres urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego. Jaka będzie jego wysokość?

Urlopy rodzicielskie przyjęte przez Sejm

Sejm RP 28 maja 2013 r. jednogłośnie przyjął nowelizację kodeksu pracy, wydłużającą urlopy dla rodziców. Dłuższy urlop rodzicielski będzie przysługiwał wszystkim rodzicom dzieci, urodzonych po 31 grudnia 2012 r.

Urlop macierzyński i rodzicielski 2013

10 czerwca 2013 r. Prezydent podpisał uchwaloną przez Sejm 28 maja 2013 r. nowelizację Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza (od 17 czerwca 2013 r.) roczny płatny urlop po urodzeniu dziecka, w tym dla rodziców wszystkich dzieci urodzonych w 2013 r. Dłuższy będzie urlop macierzyński, a nowością będzie 26-tygodniowy urlop rodzicielski. 3-letni urlop wychowawczy będzie można wykorzystać do ukończenia przez dziecko 5 roku życia, a nie jak obecnie do końca 4 roku życia.

Roczny urlop rodzicielski od 17 czerwca 2013 r.

Z rocznego płatnego urlopu rodzicielskiego będzie można skorzystać już od 17 czerwca 2013 r. Zmiany w urlopach macierzyńskich przewidują także możliwość pracy na część etatu z jednoczesnym wykorzystaniem urlopu.

Urlop dla rodziców 2013

Od 17 czerwca 2013 roku wydłużeniu ulegnie urlop po urodzeniu dziecka z 6 miesięcy do roku. Zmienią się również zasady korzystania z urlopów przez matkę i ojca.

Roczny urlop dla matek I kwartału

Premier Donald Tusk zadeklarował, że zmiany dotyczące rocznych urlopów macierzyńskich obejmą także matki pierwszego kwartału.

Dłuższe urlopy rodzicielskie dla matek pierwszego kwartału

Donald Tusk zapowiedział dłuższe urlopy rodzicielskie dla matek pierwszego kwartału, dopłaty do przedszkoli i prawo wyboru dla części rodziców sześciolatków.

Zasiłek macierzyński w 2014 r.

W 2014 r. zasiłek macierzyński będzie obowiązywał na nowych zasadach, jeżeli wejdą w życie planowane zmiany dotyczące urlopów dla rodziców. Wprowadzenie nowej instytucji urlopów rodzicielskich przewidywane jest na 17 czerwca 2013 r.

Urlop macierzyński i rodzicielski. Jak zmienią się przepisy?

Od 1 września 2013 r. możemy mieć aż rok płatnego urlopu na dziecko. Rządowy projekt, który trafił już do Sejmu, zakłada nowe rozwiązania w urlopach macierzyńskich oraz wprowadzenie urlopu rodzicielskiego. Okazuje się jednak, że są równi i równiejsi.

Urlop rodzicielski - kto z niego skorzysta?

Termin 17 marca 2013 r. to graniczna data, po której narodziny dziecka będą równoznaczne z możliwością skorzystania z urlopu rodzicielskiego, który w praktyce wydłuża urlop macierzyński do okrągłych 12 miesięcy. Rząd pozostaje niewzruszony na postulaty matek (tzw. matek pierwszego kwartału), które urodziły przed 17 marca, twierdząc, że pewna data graniczna musiała po prostu zostać wyznaczona.

Zmiany w urlopie macierzyńskim

Urlop rodzicielski wykorzytywany wspólnie przez oboje rodziców. 26 tygodni do podziału - wprowadzenie takiego rozwiązania zapowiada resort pracy i polityki społecznej.

Zmiany w urlopach dla rodziców w 2013 r.

Jednym z uprawnień rodziców związanych z urodzeniem się dziecka są urlopy. Na razie w 2013 r. obowiązują takie same zasady ich udzielania jak w ubiegłym roku. Przygotowanych jest jednak kilka kolejnych zmian w tym zakresie, np. wprowadzenie wspólnych urlopów rodzicielskich.

Urlopy dla rodziców w 2013 r.

Jednym z uprawnień rodziców związanych z urodzeniem się dziecka są urlopy. Na razie w 2013 r. obowiązują takie same zasady ich udzielania jak w ubiegłym roku. Przygotowanych jest jednak kilka kolejnych zmian w tym zakresie, np. wprowadzenie wspólnych urlopów rodzicielskich.

Urlop rodzicielski 2013

Urlop rodzicielski jest nową instytucją, będącą uprawnieniem związanym z pełnieniem funkcji rodzicielskich, która od 1 września 2013 roku ma się pojawić w polskim prawie. Przewiduje ją projekt zmiany kodeksu pracy oraz ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Urlop macierzyński 2013

Od 1 września 2013 roku modyfikacji ulegnie urlop macierzyński. Nowa regulacja przewiduje możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego do roku oraz możliwość łączenia urlopu z pracą.

Urlopy macierzyńskie i wychowawcze od 2013 r.

Od 1 września 2013 r. urlopy macierzyński i wychowawczy mają zostać wydłużone. Rząd przedstawił propozycje zmian.

Jak zmienią się urlopy macierzyńskie w 2013 r.

Roczne urlopy macierzyńskie, obowiązkowy miesiąc urlopu wychowawczego dla ojców, opłacanie składek za przedsiębiorców, pracujących na umowy zlecenie i nieubezpieczonych podczas opieki nad dziećmi - to niektóre propozycje rządu ułatwiające godzenie pracy z wychowywaniem dzieci.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

Dwudziestotygodniowy urlop macierzyński mija bardzo szybko. Po jego zakończeniu pojawiają się obawy dotyczące powrotu z urlopu macierzyńskiego. Z jakimi problemami może spotkać się pracownica wracająca z urlopu macierzyńskiego?

Zasiłek macierzyński 2013

W 2013 r. zasiłek macierzyński będzie wynosił 100% wynagrodzenia lub przychodu stanowiącego podstawę wymiaru zasiłku.

Dodatkowy urlop macierzyński w 2014 r.

W 2014 r. wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego wynosi do 6 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka . Jeżeli w czasie jednego porodu kobieta urodzi więcej niż jedno dziecko, wówczas przysługuje jej do 8 tygodni urlopu.

Czy można wnioskować o dodatkowy urlop macierzyński w częściach

Pracownica w styczniu 2012 r. wystąpiła o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze 2 tygodni. W trakcie korzystania z tego urlopu złożyła ponowny wniosek o udzielenie kolejnych 2 tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego bezpośrednio po zakończeniu udzielonego jej już urlopu, tj. od 6 lutego 2012 r. Czy powinniśmy udzielić pracownicy kolejnych 2-tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego?

Jakie zmiany w urlopach na warunkach urlopów macierzyńskich w 2012 roku

Od dnia 1 stycznia 2012 roku zmieniły się przepisy dotyczące urlopów na warunkach urlopów macierzyńskich. Jest to związane z wejściem w życie ustawy o pieczy zastępczej.

Zmiany w Kodeksie pracy w 2012 r.

Od początku 2012 r. zmianie ulega kilka przepisów Kodeksu pracy. Dotyczą one przede wszystkim wymiaru urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego.

Praca na dodatkowym urlopie macierzyńskim

Jedna z naszych pracownic, zatrudniona na 1/2 etatu, obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim, a następnie zamierza korzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Czy w czasie dodatkowego urlopu macierzyńskiego pracownica będzie mogła jednocześnie pracować w naszej firmie? Czy tego prawa nie pozbawia pracownicy fakt, że jest zatrudniona na 1/2 etatu?

Urlopy macierzyńskie - zmiany od 1 stycznia 2012 r.

Od 1 stycznia 2012 r. zwiększeniu ulegnie wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz wymiar dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (tzw. dodatkowego urlopu adopcyjnego). Urlop ojcowski osiągnie natomiast swój docelowy wymiar (2 tygodnie).

Praca w czasie urlopu macierzyńskiego

Pod pewnymi warunkami pracownik może świadczyć pracę także w okresie przebywania na urlopie macierzyńskim. Czy ma jednak wtedy prawo do zasiłku macierzyńskiego?

Dodatkowy zasiłek macierzyński w 2012 roku

W roku 2012 nastąpi podwyższenie wymiaru dodatkowego urlopu macierzyńskiego. W związku z tym faktem w 2012 wydłuży się również czas pobierania zasiłku macierzyńskiego.

Od 2012 roku dłuższy dodatkowy urlop macierzyński

Od dnia 1 stycznia 2012 roku zacznie obowiązywać wyższy wymiar dodatkowego urlop macierzyńskiego. Odpowiemy na najważniejsze pytania z tym związane.

Dodatkowy urlop macierzyński w 2012 roku

W 2012 roku wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego wyniesie: do 4 tygodni – w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie lub do 6 tygodni – w przypadkach urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.

Ochrona stosunku pracy nowo zatrudnionego pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Urlop macierzyński i okresy choroby a prawo do trzynastki

Czy nauczycielce przebywającej w 2010 r. na urlopie macierzyńskim i zasiłkach chorobowych (łącznie 244 dni) przysługuje trzynasta pensja za zeszły rok?

Urlop macierzyński i okresy choroby a prawo do trzynastki

Czy nauczycielce przebywającej w 2010 r. na urlopie macierzyńskim i zasiłkach chorobowych (łącznie 244 dni) przysługuje trzynasta pensja za zeszły rok?

Zasiłek macierzyński – Vademecum

Zasiłek macierzyński przysługuje pracownicy-matce, a w określonych przypadkach również pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko w związku z narodzeniem dziecka.

Dodatkowy urlop macierzyński na przełomie 2011 i 2012 roku

W roku 2012 nastąpi wydłużenie wymiaru dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Co stanie się sytuacji, kiedy pracownik rozpoczął korzystanie z dodatkowego macierzyńskiego w roku 2011, kiedy wymiar urlopu jest krótszy?

Urlop macierzyński w 2012 roku

Do najważniejszych uprawnień przysługujących pracownicom w związku z rodzicielstwem jest prawo do urlopu macierzyńskiego. W 2012 roku wymiar urlopu macierzyńskiego będzie dłuższy, ponieważ zostanie wydłużone prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego.

Dodatkowy urlop macierzyński w 2012 roku

Prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego przysługuje od dnia 1 stycznia 2009 roku. Wymiar dodatkowego urlopu będzie się systematycznie wydłużał, aż w 2014 roku osiągnie zakładany wymiar 6 lub 8 tygodni, w zależności od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu.

Wszystko co warto wiedzieć o urlopie macierzyńskim

Urlop macierzyński przysługuje pracownicy – matce, która urodziła dziecko. Urlop przysługuje w celu sprawowania osobistej opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. W szczególnych przypadkach urlop macierzyński może przysługiwać ojcu dziecka.

Zbieg tytułów do ubezpieczeń - rozliczenie pracownika na urlopie wychowawczym

Zdarza się, że płatnik rozlicza w ZUS osobę łączącą pracę na etacie z dodatkową działalnością zarobkową. Rozliczenia takie sprawiają trudność, gdy pracownik przechodzi na urlop wychowawczy.

REKLAMA