Kategorie

Zarobki, Wynagrodzenia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przeciętne wynagrodzenie - lipiec 2021. Ile średnio zarabiają Polacy? GUS podał dane o zatrudnieniu i płacach w sektorze przedsiębiorstw.
Ceny mieszkań a zarobki. Średnio 34 dni – tyle mieszkańcy największych miast w Polsce muszą pracować na metr kwadratowy mieszkania – wynika z szacunków HRE Investments. Najdłużej trwa to w Warszawie, a najkrócej w Katowicach.
Wynagrodzenia w Polsce wracają do stanu sprzed pandemii. Wszystko wskazuje na to, że wciąż będą rosły.
Ceny mieszkań. W trakcie trwającej hossy mieszkaniowej pensje Polaków wzrosły o prawie 53% - sugerują dane GUS. To prawie tyle, o ile zdrożały w międzyczasie nieruchomości. W ostatnim kwartale znowu pensje wyprzedziły ceny. Oby nie na chwilę.
Jak kształtują się płace obecnie, a na jakie stawki będą mogli liczyć kandydaci w procesach rekrutacyjnych w 2021 roku?
Wynagrodzenia urzędników 2021 - ile wynosi średnia pensja w samorządach? Jak COVID-19 wpłynął na sytuację finansową urzędników?
Jak wygląda obecna sytuacja osób wykonujących wolne zawody? Czy koronawirus wpłynął na rynek freelancingu?
Podwyższenie kwoty wolnej od potrąceń wprowadzają przepisy Tarczy antykryzysowej 3.0. Kogo dotyczą przedmiotowe zmiany w zakresie dokonywania potrącenia z wynagrodzenia? Prezentujemy najważniejsze informacje oraz przykłady obliczeń.
Czy Polacy są zadowoleni ze swoich zarobków? Czy potrafią negocjować wysokość wynagrodzenia? Jak oceniają jawność wynagrodzeń?
W 2019 r. w służbie cywilnej na podwyżki mogą liczyć tylko wybrańcy. Urzędnicy obawiają się, że dodatkowe pieniądze trafią do osób zajmujących najwyższe stanowiska.