Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 41/2017wtorek, 17 października 2017 r.

„Prawo samorządowe” w Konstytucji?

 
Samorząd terytorialny w obecnie obowiązującej konstytucji zajmuje ważne miejsce - zgodzili się eksperci biorący udział w środowej debacie w Pałacu Prezydenckim. Pojawił się postulat kodyfikacji prawa samorządowego - by określić ewentualne potrzeby zmian w konstytucji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Rady gmin nie będą zatwierdzać taryf za wodę i ścieki

 
Kompetencje w tym zakresie ma przejąć od jednostek samorządu terytorialnego państwowy regulator. Jego rolę pełnić mają dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej – jednostek organizacyjnych Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Zmiana granic nie unieważni planów miejscowych

 
Posłowie połączonych komisji sejmowych: Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Administracji i Spraw Wewnętrznych opowiedzieli się za uchwaleniem przepisów regulujących zasady obowiązywania planów miejscowych w przypadku włączenia części terenów jednej gminy do drugiej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Kary za blokowanie numerów alarmowych

 
Prezydent podpisał ustawę przewidującą kary aresztu, ograniczenia wolności lub 1,5 tys. zł grzywny za umyślnie i nieuzasadnione blokowanie telefonicznych numerów alarmowych – zwłaszcza 112, 997, 998 i 999.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dotacje dla gmin na remonty strzelnic

 
Posłowie połączonych komisji sejmowych: Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Obrony Narodowej opowiedzieli się za uchwaleniem nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego przewidującej możliwość udzielenia jednostkom samorządu terytorialnego dotacji na remont strzelnic.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa,
Kontakt: gs@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione. Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności.
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj