Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 63/2018wtorek, 20 marca 2018 r.

Nowelizacja ustawy o PPP skierowana do I czytania

 
Usunięcie istniejących barier prawnych, hamujących rozwój PPP w Polsce oraz wprowadzenie do porządku prawnego powszechnie przyjętych rozwiązań dotyczących partnerstwa publiczno prywatnego to główne założenia rządowego projektu nowelizacji ustawy o PPP, który 14 marca został skierowany do I czytania w Sejmie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nowelizacja Prawa o aktach stanu cywilnego oczekuje na podpis prezydenta

 
Nowelizacja umożliwi udostępnianie danych z rejestru stanu cywilnego służbom specjalnym, m.in.: ABW, Agencji Wywiadu, CBA czy Służbie Wywiadu Wojskowego w zakresie niezbędnym do wykonywania ich ustawowych zadań.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nowy kodeks pracy: przyjęto dwa projekty

 
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował przewodniczący komisji Marcin Zieleniecki. Zaznaczył, że propozycje komisji nie są projektami ustaw.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Jest projekt zmian w ustawie o służbie cywilnej

 
Likwidacja nagród dla ministrów i sekretarzy stanu; przeniesienie wiceministrów w randze podsekretarzy do służby cywilnej, a także umożliwienie sekretarzom stanu będącym parlamentarzystami pobierania 60 proc. uposażenia posła lub senatora - przewiduje projekt zmian w ustawie o służbie cywilnej przygotowany w KPRM.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym skierowany do Sejmu

 
Eliminacja nieuczciwej konkurencji między przewoźnikami oraz lepszy nadzór nad usługami przewozowymi w Polsce, to główne założenia nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, którą rząd przyjął 13 marca br.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Polowanie na prywatnych gruntach z ograniczeniami

 
Właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego będą mogli przedłożyć staroście oświadczenie, w którym nie zgadzają się na prowadzenie polowań na ich gruntach. Tak wynika z nowelizacji ustawy Prawo łowieckie, nad którą prace zakończył Senat.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa,
Kontakt: gs@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione. Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności.
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj