Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 10/2018wtorek, 5 czerwca 2018 r.

Prognozowana płaca minimalna w 2019 r. wyższa o 117 zł

 
Wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku powinno wzrosnąć o 5,6 proc., czyli wynieść 2217 zł, wobec 2100 zł w tym roku. Taką propozycję wzrostu płacy minimalnej w 2019 r. zaproponowała Konfederacja Lewiatan.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od 1 lipca 2018 r. zmiany w wysokości kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji z zasiłków

 
Od 1 lipca 2018 r. kwoty wolne od potrąceń i egzekucji m.in. z zasiłków będą określone kwotowo i corocznie waloryzowane. Obecnie kwoty wolne uzależnione są od wysokości najniższych świadczeń emerytalno-rentowych i stanowią ich ustalony procent w zależności od rodzaju potrącenia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Kilometrówka za używanie samochodu prywatnego do realizacji umowy zlecenia nie jest zwolniona z podatku

 
Przyznany zleceniobiorcy zwrot kosztów używania prywatnego samochodu wynikający z rozliczania przejazdów w związku z zawartą umową zlecenia stanowi przychód, który nie jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych. Zleceniobiorca nie znajduje się bowiem w podróży. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 21 maja 2018 r. (sygn. 0115-KDIT2-2.4011.139.2018.1.MD).
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nowe przepisy o monitoringu w miejscu pracy

 
Od 25 maja 2018 r. obowiązują przepisy regulujące monitoring w miejscu pracy. Pracodawca musi dostosować swoje przepisy wewnątrzzakładowe do tych regulacji, jeżeli stosuje u siebie monitoring pracowników.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Ministerstwo Pracy przypomina - można skorzystać na przepisach dotyczących zbiegu renty rodzinnej i renty socjalnej

 
Resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomniał, że zasady regulujące zbieg prawa do świadczeń zawarte w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla świadczeniobiorców, niż ogólne regulacje z ustawy emerytalnej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: anna.seroczynska@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj