Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Logo
Nr 131/2021 poniedziałek, 27 września 2021 r.

Projekt ustawy o weryfikacji szczepień pracowników będzie doprecyzowany

 
Przedłużają się prace nad projektem ustawy dającej pracodawcom możliwość weryfikowania statusu zaszczepienia swoich pracowników na COVID-19. W związku z nowymi postulatami m.in. uczelni wyższych oraz licznymi uwagami komitetu stałego Rady Ministrów do dotychczas proponowanych rozwiązań projekt będzie modyfikowany i doprecyzowywany.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Drugą ratę odpisu na zfśs należy przekazać do 30 września 2021 r.

 
Pracodawcy, którzy w 2021 r. mieli obowiązek utworzenia zfśs, powinni przekazać do 30 września 2021 r. na rachunek funduszu pozostałą kwotę odpisu podstawowego i ewentualne zwiększenia. W 2021 r. maksymalna podstawa odpisu wynosi 4134,02 zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS dla właścicieli sklepików szkolnych oraz pilotów i przewodników turystycznych trzeba złożyć do 30 września 2021 r.

 
Właściciele sklepików szkolnych i piloci wycieczek mają ostatnie dni na ubieganie się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS. Termin na złożenie wniosku upływa 30 września 2021 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Status uczestnika PPK nie wygasa po zaprzestaniu dokonywania wpłat do PPK

 
Osoba zatrudniona staje się uczestnikiem PPK, w momencie zawarcia dla niej umowy o prowadzenie PPK. Pozostaje nim nawet jeśli przestaje dokonywać wpłat do programu, czy też zmieni się jej tytuł do ubezpieczeń społecznych lub obowiązek podlegania tym ubezpieczeniom.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.

Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: agnieszka.lobik-przejsz@infor.pl. Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj