Wiadomość wyświetla się nieprawidłowo? Zobacz wersję online.

:: Newsletter Monitor prawa pracy i ubezpieczeń :: Logo
 
Newsletter: 15 lipca 2024 r.
Temat dnia

Rewolucyjne zmiany w zasadach ustalania stażu pracy
Rewolucyjne zmiany w zasadach ustalania stażu pracy
Do konsultacji publicznych trafił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w sprawie ustalania stażu pracy. MRPiPS chce, by uprawnienia pracownicze oraz dostęp do stanowisk wymagających potwierdzonego doświadczenia były takie same niezależnie od prawnej i organizacyjnej formy wcześniejszej pracy.
Czytaj więcej »

Reklama
 

Polecany produkt

Reklama Ochrona sygnalistów: procesy i procedury w praktyce

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE NA ŻYWO Data: 29 lipca 2024, godz. 14:30- 15:30. Podczas godzinnego spotkania eksperci omówią najważniejsze obowiązki związane z ochroną sygnalistów oraz odpowiedzą na pytania zadane na czacie przez uczestników.
Zamów »
 

Polecane tematy

Składka zdrowotna 2025 - przedsiębiorcy czekają na zmiany

Przywrócenie zryczałtowanej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych według skali podatkowej to zmiana, która zgodnie z deklaracjami rządu ma obowiązywać od początku 2025 roku. Przedsiębiorcy oczekują przyspieszenia prac nad zmianami, tak by okres vacatio legis umożliwił im przygotowanie się do nowych zasad ustalania składki zdrowotnej.

Przeczytaj »
Ruszyły prace nad rozwiązaniami wzmacniającymi ochronę pracowników w czasie upałów

Przegrzanie organizmu może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, a czasem być tragiczne w skutkach. Obecnie w przepisach BHP nie ma określonej maksymalnej temperatury, w której może być wykonywana praca. Ustalona za to jest jej minimalna wysokość, zależna od wykonywanej pracy. Ministra Pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zleciła prace przygotowawcze, których celem jest uregulowanie pracy w wysokich temperaturach oraz ochronę pracownic i pracowników przed upałami.

Przeczytaj »
Projekt nowelizacji ustawy w sprawie przedłużenia ważności orzeczeń o niepełnosprawności - w uzgodnieniach

Maksymalnie o 6 miesięcy zostanie przedłużona ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopnia niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r. - przewiduje projekt nowelizacji ustawy przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który trafił do uzgodnień.

Przeczytaj »
Dodatki motywacyjne nie dla wszystkich pracowników pomocy społecznej - samorządy chcą zmian w przepisach

Pracownicy pomocy społecznej zwracają uwagę, że nie wszyscy otrzymali dodatek 1 tys. zł do wynagrodzeń, który jest wypłacany od 1 lipca. MRPiPS wyjaśnia, że grupa uprawnionych do dodatku jest określona, ale samorządy mogą ją rozszerzyć we własnym zakresie. A te z kolei chcą zmian w przepisach.

Przeczytaj »
Czy uniewinnionemu nauczycielowi przysługują dodatki za czas zawieszenia - sprawę rozstrzygnie SN

O to, czy nauczycielowi zawieszonemu w obowiązkach podczas trwania postępowania dyscyplinarnego przysługuje wypłata zaległych dodatków do pensji w przypadku późniejszego uniewinnienia - opolski sąd zapytał Sąd Najwyższy. Zagadnieniem zajmie się Izba Pracy SN.

Przeczytaj »
Co najmniej 15 proc. podwyżki i 500 zł za wychowawstwo – ZNP przesłał do MEN propozycje wynagradzania nauczycieli

Podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli w 2025 r. co najmniej o 15 proc. oraz podwyższenia dodatku za wychowawstwo do kwoty 500 zł domaga się Związek Nauczycielstwa Polskiego w postulatach skierowanych do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przeczytaj »
Reklama

Dołącz do nas Facebook   Twitter   Linkedin   Youtube

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.