Urlop w klasie biznes

inforCMS
Wyższe pensje, tańszy dolar i chęć poznawania świata sprawiły, że wielu Polaków odwiedza coraz dalsze zakątki globu. Wyjazd w tropiki bardziej odległe niż Egipt nie jest teraz już żadnym ewenementem.

Biura podróży są w stanie zrealizować większość fantazji klientów, pod warunkiem że dysponują oni bardzo grubym portfelem. Touroperatorzy zacierają ręce – polski rynek turystyczny ciągle się rozwija i ma olbrzymi, niewykorzystany potencjał. – Upodobania polskich klientów nie są inne niż w pozostałych krajach europejskich. Inne jest natomiast doświadczenie w podróżowaniu – mówi Maria Baumgartner z TUI. Z pewnością otwarcie się na Europę, częstsze wyjazdy zagraniczne, choćby do pracy, spowodowały, że Polacy coraz pewniej poruszają się po obcych krajach.

 

Wjazd w tropiki bardziej odległe niż Egipt czy Turcja nie jest teraz już żadnym ewenementem. – Cena jest nadal decydującym czynnikiem, choć na szczęście wymagania stawiane operatorom rosną – uważa Małgorzata Musiał-Bzowska z biura Africa Line. – Coraz częściej Polacy stają się ambitnymi turystami, którzy chcą nie tylko odpocząć, ale też zobaczyć prawdziwe oblicze regionu. Chcą poczuć autentyczny klimat odwiedzanego miejsca, a nie tylko ten sfabrykowany na potrzeby masowego ruchu turystycznego. Do takich osób należy Marek Kondrat, aktor i pasjonat win. – Ja zawsze honoruję i po krótkim okresie adaptacyjnym zaczynam żyć rytmem miejsca, które odwiedzam.

Zmiana upodobań

Rośnie grupa osób nie tylko zainteresowanych spędzeniem czasu w oryginalnym, egzotycznym miejscu, ale również chętnych, by zapłacić za luksus wysokie kwoty. Popularne stały się Karaiby, Dubaj i inne Emiraty, jak np. Fujairah, Ras Al Khaimah – atrakcyjne miejsca z pięknymi plażami, mniej przepełnione turystami niż Dubaj. Emiraty to przystań luksusowego wypoczynku i prawdziwa mekka dla amatorów zakupów. Koszt tygodniowych wczasów w Dubaju w dobrym hotelu to około 7000 zł za osobę.

Hitem sprzedaży w TUI staje się Bali, wiele osób pyta o Malezję, Seszele i Mauritius. Niezwykle popularne w Neckermannie w ostatnim czasie są także słynące z fantastycznych raf koralowych Malediwy, a także Kenia i Tajlandia.
Żądni prawdziwej egzotyki i zejścia z utartych szlaków wyjeżdżają do Namibii, Mozambiku, Etiopii czy Zimbabwe. Popularne są też wyjazdy na narty, najczęściej do komfortowych ośrodków w Austrii i we Włoszech.
Coraz więcej osób rezerwuje swoje wakacyjne wyjazdy z dużym wyprzedzeniem, chcąc mieć nieskrępowaną możliwość wyboru najlepszych ofert, a przy tym korzystne upusty. Niektóre biura podróży obserwują tendencję powolnego odchodzenia od kupowania ofert last minute, czyli ofert z ostatniej chwili, tańszych niż w katalogu. Nie pozwalają one bowiem na swobodne wybranie terminu, miejsca czy hotelu.

 

Nie tylko basen i plaża

Palmy i drinki nad hotelowym basenem przestały już wystarczać. Bogatsi uciekają z hotelowych molochów do bardziej kameralnych ośrodków. O ich wyborze decyduje położenie, klasa hotelu, a także coraz częściej oferta dla aktywnych.
– Dla mnie w czasie wakacji istotny jest dostęp do basenu, plaży, modny wystrój wnętrz, wyśmienita kuchnia i bardzo miła obsługa – mówi Wojciech Fibak, tenisista i biznesmen. – Nie wyobrażam sobie dobrego wypoczynku bez ciekawego międzynarodowego towarzystwa, słońca i oczywiście tenisa.

 

Coraz więcej osób wybiera także komfortowe hotele oferujące zabiegi Wellness & Spa, uznając urlop za idealny czas na poprawę formy i regenerację sił. – Na terenie obiektu powinna znajdować się odnowa biologiczna oraz restauracje z dobrą kuchnią – zauważa Tomasz Kuszczak, bramkarz Manchester United i reprezentacji Polski. – Przy wyborze hotelu kieruję się jego lokalizacją. Ważny jest dla mnie ładny widok rozciągający się z okien hotelu.
Z kolei rodzice wyjeżdżający z dziećmi przywiązują dużą wagę do dostępności specjalnych atrakcji dla najmłodszych, takich jak animacje, minikluby, place zabaw czy dodatkowa opieka.

All inclusive coraz popularniejsze

Jak wynika z badań preferencji klientów biura podróży Travelplanet.pl, w ostatnich dwóch latach nastąpiła znaczna zmiana gustów konsumentów, którą można określić jako boom na oferty typu „wszystko w cenie”. W 2005 r. wybrał je mniej niż co trzeci turysta, natomiast w roku 2007 już połowa zdecydowała się na all inclusive. Wielu internautów przekonało się o wygodzie wypoczynku w tej formule. Wyższa od standardowej cena opcji all inclusive daje swobodę korzystania z udogodnień kulinarno-rekreacyjnych podczas pobytu w miejscu wypoczynku, bez znacznego uszczerbku dla portfela. Warto jednak uważnie zapoznać się ze szczegółami oferty, ponieważ świadczenia tego typu mogą się znacznie różnić i być ograniczone.

Tendencję do sięgania po wyższy komfort wypoczynku obserwuje się i w innych biurach. – Coraz więcej Polaków chce podróżować ekskluzywnie. Na pewno są to klienci ceniący bezpieczeństwo i komfort, dla których priorytetem przy wyborze oferty nie jest cena, ale fakt, że ich urlop będzie w pełni zorganizowany – zauważa Magda Plutecka-Dydoń, PR Manager Neckermann Polska. – Takie osoby najczęściej wybierają hotele w kategorii 4- i 5 NNNN, odpowiadające najlepszym standardom, z najwyższej jakości świadczeniami, odpowiednim wyposażeniem i dobrym położeniem.
Ostatnie przeprowadzone przez to biuro badania ankietowe wykazały, że aż 61% klientów wybiera hotele w kategorii NNNN, 22% – NNNNN i jedynie 17% w kategorii NNN.

Nie tylko kurorty

Wysoką jakość usług można otrzymać także, podróżując do mniej cywilizowanych zakątków. Zresztą uczestnicy takich wypraw rozumieją luksus nieco inaczej. Sama wycieczka w odległe rejony jest dla nich wartością samą w sobie. – Wszystkie nasze wyjazdy są all inclusive, poza wydatkami własnymi typu dodatkowe napoje alkoholowe czy pamiątki z podróży – podkreśla Małgorzata Musiał-Bzowska. – Na naszych wyjazdach mieszkamy zazwyczaj w kameralnych, ekskluzywnych hotelikach, tzw. boutique-hotels, lub w eleganckich, klimatycznych lodge’ach w odległych rejonach z dala od cywilizacji, a w trakcie np. safari w luksusowych campach w kolonialnym stylu.

Wyjazdy na miarę

Rośnie rynek biur podróży oferujących organizowanie wycieczek w najodleglejsze strony na specjalne życzenie klientów. To nadal nisza, ale biura podróży widzą w nich szansę na przyszłość. Takie wyjazdy są bardzo drogie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że koszt wyjazdu rozkłada się najczęściej na dużo mniejszą liczbę osób, a w grę wchodzi też zapewnienie tym osobom samochodu, willi czy nawet samolotu na wyłączność. Na koszt takich wakacji wpływa też dobór atrakcji czy wybór miejsc niedostępnych dla zwykłego zjadacza chleba.

- Dla żądnych mocnych wrażeń i męskiej przygody biznesmenów organizujemy wyjazdy spod szyldu adventure. Dla naszych klientów zorganizowaliśmy m.in. rajd quadami po pustyniach Namibii, polowanie na anakondę w Wenezueli, rafting po dzikich wodach rzeki Zambezi, wyścig rikszami po Bangkoku, męskie zabawy na poligonie w Kambodży, przelot paralotnią z pilotem w Andach – mówi Małgorzata Musiał-Bzowska. – Organizowaliśmy też tzw. babskie wyjazdy dla zapracowanych pań prezes i dyrektor do ekskluzywnego spa na Jawie i do ekskluzywnego ośrodka jogi i ayurwedy w Indiach.

Dla wielu działających w Polsce biur podróży zarezerwowanie awionetki w odległych krańcach świata, safari z wędką na Karaibach czy wizyty u mało znanych turystom plemion w Wietnamie nie stanowi żadnego problemu. Wyjazdy ekskluzywne „szyte na miarę” kosztują od kilku do ponad 20 000 USD za osobę, ale tak naprawdę górną granicę wyznacza fantazja zamawiającego.

 

Infor.pl
Maturzyści 2024: jak wybierają studia, czym się kierują, dlaczego co trzeci nie zamierza ubiegać się o miejsce na wyższej uczelni
15 cze 2024

Decyzja, jaką podejmują młodzi ludzie przy wyborze uczelni, to nie tylko klucz do ich przyszłej kariery, ale także ważny krok w rozwoju osobistym. Dlatego wśród uczniów panuje… ostrożność. Nie spieszą się z jednoznacznymi deklaracjami i rozważają różne opcje, co będą robić po maturze.

Koniec z zakazem handlu w niedzielę: właściciele małych sklepów nie obawiają się powrotu niedziele handlowych – pod jednym warunkiem
15 cze 2024

Przywrócenie niedziel handlowych w miejsce zakazu handlu to nie problem. Dla właścicieli małych sklepów nie ma znaczenia, czy niedziel z zakazem handlu jest 45 czy handlowe są wszystkie niedziele. Ważne, by klienci przychodzili do małych sklepów i robili w nich zakupy, zostawiając dużo gotówki.

232 tys. osób, tyle ma niezapłacone przeterminowane rachunki za telefon i Internet. Czy przyjdzie komornik, co za to grozi
15 cze 2024

Internet i telefon to narzędzia, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia. Nie służą już tylko do komunikowania, ale pozwalają na dostęp do wielu usług, stanowią centrum rozrywki, są przydatne w nauczaniu. Mimo to wiele osób dopuszcza do tego, by takich możliwości pozbawił ich komornik.

Podróbki markowych produktów wciąż są problemem, jak rozpoznać czy kupowana rzez jest oryginalna
15 cze 2024

Podróbki markowych towarów są teraz problemem większym niż kiedykolwiek wcześniej, Procesy produkcji i sprzedaży podróbek były trudne do opanowania już w erze stadionowych targowisk. Teraz – wraz z popularyzacją mediów cyfrowych – skala rozprzestrzeniania się falsyfikatów zyskała niespotykany wymiar.

Na jakie formy wsparcia mogą liczyć osoby, planujące w tej chwili zakup mieszkania, przegląd aktualnych możliwości
15 cze 2024

Nabycie nowego mieszkania zwykle stanowi duże wyzwanie finansowe, niezależnie od tego, czy kupującym jest singiel, para czy też rodzina z dziećmi. Rządowe programy wsparcia na zakup nieruchomości ewoluują – co pewien czas zmieniają swoje nazwy i warunki.

Nowe podejście do nauki online. Coraz więcej Polaków uczy się dla własnej wiedzy a nie dla dyplomów naukowych
15 cze 2024

Nauka on-line to nowy styl życia Polaków. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytet Jagielloński, 71% dorosłych Polek i Polaków kontynuuje naukę po zakończeniu etapów obowiązkowej edukacji w sposób nieformalny.

Min. B. Nowacka: Kontrole w szkołach ze słabymi wynikami. Matura 2025 r. dalej łatwa
15 cze 2024

Dalej łatwo zdać maturę. Aż do 2026 roku nie ma ryzyka oblania egzaminu dodatkowego przez punkty. Słabsze szkoły (takie, których uczniowie mają złe wyniki) muszą się przygotować na kontrole kuratorów. Sprawdzą doskonalenie zawodowe nauczycieli w szkołach uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

Renta rodzinna z ZUS. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu
15 cze 2024

Renta rodzinna z ZUS. Od początku czerwca uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do końca sierpnia.

Polscy konsumenci coraz chętniej robią zakupy za pośrednictwem portali społecznościowych
15 cze 2024

Cztery na pięć polskich firm odnotowało wzrost przychodów ze sprzedaży w serwisach społecznościowych. Nowe technologie dają nowe możliwości przedsiębiorcom, którzy chcą i potrafią z nich korzystać. Konsumenci coraz chętniej kupują wykorzystując do tego media społecznościowe.

Rozliczenie PIT w 2024 roku. Rekordowo szybkie zwroty podatku - średnio 15 dni od złożenia deklaracji
14 cze 2024

Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała ostatni "sezon  PIT-owy", czyli rozliczenie podatkowe dochodów osób fizycznych uzyskanych w 2023 roku. 95%, czyli ponad 23 mln deklaracji podatkowych za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo aż 13,8 mln przez usługę Twój e-PIT. Tylko 1,4 mln zeznań wpłynęło w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy złożyli w ten sposób ponad 910 tys. dokumentów. OPP mogą w tym roku otrzymać rekordowa sumę 1,9 mld zł.

pokaż więcej
Proszę czekać...