Pielęgnacja cery

Ewa Nowacka
rozwiń więcej
inforCMS
Przebywając w biurze przez wiele godzin, należy szczególną uwagę zwrócić na kondycję cery. Chłód oraz klimatyzowane powietrze w pomieszczeniach sprawia, że skóra cierpi z braku dostatecznego nawilżenia.
 

Ratunkiem są odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Powinny być dostosowane do rodzaju skóry, wieku i trybu życia, jaki prowadzimy. Obowiązują jednak ogólne zasady, według których należy postępować.

Twarz

W chłodnych porach roku na noc niezbędny jest krem tłusty lub półtłusty, a na dzień nawilżający. Krem i podkład z fluidu, przysypany sypkim pudrem tworzą swoistą „kołderkę” chroniącą skórę. Po powrocie do domu konieczny jest demakijaż, nawilżenie skóry tonikiem i nałożenie kremu nawilżającego. Skutecznym zabiegiem poprawiającym wygląd skóry jest kilkudniowa kuracja kapsułkami, ampułkami albo żelami. W zależności od problemów, jakie mamy ze skórą, preparaty te mogą wzmacniać naczynka, odżywiać lub nawilżać.

Oczy i usta

Szczególnej ochrony podczas niskich temperatur i wiatru wymagają usta i okolice oczu. Usta zabezpieczamy specjalnymi sztyftami zawierającymi parafiny, woski i naturalne oleje z filtrami ochronnymi. Skórę wokół oczu pielęgnujemy kremami bogatymi w witaminy i składniki odżywcze lub lekkimi żelami.

Szyja

Jej skóra wymaga szczególnej troski. Narażona jest nie tylko na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale też na podrażnienia spowodowane golfami, szalikami i apaszkami. W ciągu dnia trzeba ją nawilżać, na noc stosować kremy odżywcze. Krem zawsze nakładamy od dołu do góry - od mostka do kości żuchwy.

Skóra wrażliwa pod lupą

Aż 70 procent kobiet deklaruje, że ma wrażliwą skórę. Wrażliwość skóry jest definiowana jako jej nadreaktywność oraz spadek odporności na czynniki zewnętrzne, które normalnie nie powodują takich reakcji.

Dzięki SENSITEST, metodzie diagnozowania opracowanej przez firmę La Roche-Posay we współpracy z dermatologami, kobiety mogą określić w aptece poziom wrażliwości swojej skóry. Na podstawie odpowiedzi na 20 prostych pytań, opatentowany algorytm określa różne stopnie wrażliwości i przyczyny reaktywności. Nie istnieje tylko jeden, lecz wiele rodzajów skóry wrażliwej.

O podłożu środowiskowym:

Pod wpływem wiatru, słońca, a także zanieczyszczenia powietrza, skóra może odczuwać szczypanie, pieczenie, może być zaczerwieniona i przegrzana.

O podłożu naczyniowym:

Związana jest z kruchością naczyń krwionośnych. Pod wpływem niektórych czynników zewnętrznych (gwałtowna zmiana temperatury) lub wewnętrznych (ostre jedzenie, alkohol), pojawiają się „uderzenia gorąca”, zaczerwienienie, lub uczucie pieczenia.

Nadwrażliwość kontaktowa:

Reakcję skórną może wywołać użycie kosmetyku zawierającego źle tolerowany składnik, kontakt z twardą wodą lub pewnymi materiałami (np. wełna). Po chwili kontaktu pojawia się uczucie dyskomfortu (swędzenie, szczypanie, ściągnięcie, zaczerwienienie). Reakcja taka nie świadczy jednak o alergii.

Nadwrażliwość atopowa:

Skóra bardzo wrażliwa skłonna jest do zbytniej reaktywności. Może reagować szczególnie gwałtownie i wymagać starannego doboru kosmetyków do pielęgnacji i higieny.

Każda skóra, bez względu na rodzaj wrażliwości, potrzebuje kremu nawilżającego, który redukuje wrażliwość i zmniejsza uczucie dyskomfortu.

HYDREANE firmy La Roche-Posay to krem nawilżający do skóry wrażliwej, dostępny w aptekach. Zawiera tzw. hydrolipidy, czyli nośniki wody nowej generacji oraz bogatą w kojący selen wodę termalną. Nawilża skórę i redukuje jej wrażliwość. Krem dostępny jest w dwóch różnych konsystencjach: bogatszej do skóry suchej i bardzo suchej, oraz lekkiej do skóry normalnej i mieszanej. W obu konsystencjach krem tworzy jednolitą całość ze skórą, rozprowadza się bez trudu i szybko się wchłania.

Ewa Nowacka

Infor.pl
Maturzyści 2024: jak wybierają studia, czym się kierują, dlaczego co trzeci nie zamierza ubiegać się o miejsce na wyższej uczelni
15 cze 2024

Decyzja, jaką podejmują młodzi ludzie przy wyborze uczelni, to nie tylko klucz do ich przyszłej kariery, ale także ważny krok w rozwoju osobistym. Dlatego wśród uczniów panuje… ostrożność. Nie spieszą się z jednoznacznymi deklaracjami i rozważają różne opcje, co będą robić po maturze.

Koniec z zakazem handlu w niedzielę: właściciele małych sklepów nie obawiają się powrotu niedziele handlowych – pod jednym warunkiem
15 cze 2024

Przywrócenie niedziel handlowych w miejsce zakazu handlu to nie problem. Dla właścicieli małych sklepów nie ma znaczenia, czy niedziel z zakazem handlu jest 45 czy handlowe są wszystkie niedziele. Ważne, by klienci przychodzili do małych sklepów i robili w nich zakupy, zostawiając dużo gotówki.

232 tys. osób, tyle ma niezapłacone przeterminowane rachunki za telefon i Internet. Czy przyjdzie komornik, co za to grozi
15 cze 2024

Internet i telefon to narzędzia, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia. Nie służą już tylko do komunikowania, ale pozwalają na dostęp do wielu usług, stanowią centrum rozrywki, są przydatne w nauczaniu. Mimo to wiele osób dopuszcza do tego, by takich możliwości pozbawił ich komornik.

Podróbki markowych produktów wciąż są problemem, jak rozpoznać czy kupowana rzez jest oryginalna
15 cze 2024

Podróbki markowych towarów są teraz problemem większym niż kiedykolwiek wcześniej, Procesy produkcji i sprzedaży podróbek były trudne do opanowania już w erze stadionowych targowisk. Teraz – wraz z popularyzacją mediów cyfrowych – skala rozprzestrzeniania się falsyfikatów zyskała niespotykany wymiar.

Na jakie formy wsparcia mogą liczyć osoby, planujące w tej chwili zakup mieszkania, przegląd aktualnych możliwości
15 cze 2024

Nabycie nowego mieszkania zwykle stanowi duże wyzwanie finansowe, niezależnie od tego, czy kupującym jest singiel, para czy też rodzina z dziećmi. Rządowe programy wsparcia na zakup nieruchomości ewoluują – co pewien czas zmieniają swoje nazwy i warunki.

Nowe podejście do nauki online. Coraz więcej Polaków uczy się dla własnej wiedzy a nie dla dyplomów naukowych
15 cze 2024

Nauka on-line to nowy styl życia Polaków. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytet Jagielloński, 71% dorosłych Polek i Polaków kontynuuje naukę po zakończeniu etapów obowiązkowej edukacji w sposób nieformalny.

Min. B. Nowacka: Kontrole w szkołach ze słabymi wynikami. Matura 2025 r. dalej łatwa
15 cze 2024

Dalej łatwo zdać maturę. Aż do 2026 roku nie ma ryzyka oblania egzaminu dodatkowego przez punkty. Słabsze szkoły (takie, których uczniowie mają złe wyniki) muszą się przygotować na kontrole kuratorów. Sprawdzą doskonalenie zawodowe nauczycieli w szkołach uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty.

Renta rodzinna z ZUS. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu
15 cze 2024

Renta rodzinna z ZUS. Od początku czerwca uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do końca sierpnia.

Polscy konsumenci coraz chętniej robią zakupy za pośrednictwem portali społecznościowych
15 cze 2024

Cztery na pięć polskich firm odnotowało wzrost przychodów ze sprzedaży w serwisach społecznościowych. Nowe technologie dają nowe możliwości przedsiębiorcom, którzy chcą i potrafią z nich korzystać. Konsumenci coraz chętniej kupują wykorzystując do tego media społecznościowe.

Rozliczenie PIT w 2024 roku. Rekordowo szybkie zwroty podatku - średnio 15 dni od złożenia deklaracji
14 cze 2024

Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała ostatni "sezon  PIT-owy", czyli rozliczenie podatkowe dochodów osób fizycznych uzyskanych w 2023 roku. 95%, czyli ponad 23 mln deklaracji podatkowych za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo aż 13,8 mln przez usługę Twój e-PIT. Tylko 1,4 mln zeznań wpłynęło w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy złożyli w ten sposób ponad 910 tys. dokumentów. OPP mogą w tym roku otrzymać rekordowa sumę 1,9 mld zł.

pokaż więcej
Proszę czekać...