Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki! Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
wtorek, 28 września 2021 r.
 
Porada dnia

Dobrowolne napiwki przekazywane przez klientów nie podlegają VAT

zdjęcie
Prowadzę restaurację, w której oferujemy usługi restauracyjne na miejscu, a także na wynos. Czy dobrowolne napiwki klientów, które w przypadku dostaw na wynos lub z dowozem opłacane są wraz z zamówieniem, podlegają opodatkowaniu VAT? Napiwki kierowane są na rzecz restauracji, a nie do konkretnego kelnera czy innego pracownika restauracji? Jak je ewidencjonować i czy w ogóle wykazywać w dokumentacji księgowej?
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcie Przeciwdziałanie praniu pieniędzy - nowe obowiązki biur rachunkowych od 31 października 2021 r.

E-poradnik

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu nakłada na biura rachunkowe liczne obowiązki związane z nawiązywaniem stosunków gospodarczych z klientami, monitorowaniem oraz analizą transakcji przez nich przeprowadzanych. 31 października 2021 r. wchodzą w życie ważne zmiany, które bezpośrednio wpływają na biura rachunkowe i wymagają podjęcia konkretnych działań. W e-poradniku przedstawiamy najważniejsze z nich oraz wskazujemy konieczne działania, które biura rachunkowe muszą podjąć w najbliższym czasie.

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

Instrukcje księgowego. Serwis online z książką


Serwis INSTRUKCJE z książką bazuje na zestawie 81 praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe, kadrowe oraz z dziedziny prawa cywilnego i gospodarczego. Tradycyjna, poręczna publikacja jest powiązana ze specjalnym, na bieżąco aktualizowanym serwisem internetowym. Wszystkie instrukcje i powiązane z nimi materiały są aktualne.


Zamów


 
Baner
 
Polecane porady
Czy ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy należy ewidencjonować jako wynagrodzenia pracownicze?
Firma ma wypłacić pracownikowi ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Jak taki wydatek potraktować ze względów rachunkowych?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
W jakiej wysokości należność za uszkodzenie służbowego samochodu można potrącić z wynagrodzenia pracownika
Chcemy zawrzeć z pracownikiem ugodę w sprawie zapłaty za uszkodzenie wynajętego samochodu, którego używa tylko on do celów służbowych (pracownik uszkodził samochód w czasie wykonywania manewru parkowania). Firma, która wynajmuje nam samochód, wyceniła uszkodzenie na 2000 zł (zgodnie z podpisaną umową wynajmu). W drodze porozumienia ustaliliśmy z pracownikiem, że zwróci nam tę kwotę. Spłata będzie następować z wynagrodzenia pracownika i w maksymalnej możliwej do potrącenia kwocie. Jakie granice i kwoty wolne powinniśmy zastosować w takiej sytuacji?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
 Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.

Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: bok@infor.pl. Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj