Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki! Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
czwartek, 6 maja 2021 r.
 
Porada dnia

Przeniesienie do innej pracy nie wymaga konsultacji ze związkami zawodowymi

zdjęcie
Pracodawca chce przenieść pracownika do innej pracy na okres 3 miesięcy. Czy taki ruch kadrowy wymaga konsultacji ze związkami zawodowymi?
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcie Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Nr 5

Czasopismo

W najnowszym wydaniu między innymi:

  • Zatrudnianie pracowników sezonowych – jaką formę współpracy najlepiej wybrać
  • Oddawanie dnia wolnego za święto 1 maja 2021 r. przypadające w sobotę
  • Od 16 maja 2021 r. płatnicy będą informowali ZUS o zawodzie wykonywanym przez osoby zgłaszane do ubezpieczeń
  • Jakie skutki powoduje ujawnienie przez pracownika adresów e-mailowych wszystkich odbiorców wysłanej wiadomości elektronicznej

 

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

Komplet: Ustawa o rachunkowości + Sprawozdanie finansowe 2020


Komplet praktycznych publikacji dotyczący zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzania sprawozdania finansowego za 2020 r. Komentarz wyjaśnia, jak zmiany przepisów z 2020 r. i 2021 r. wpływają na obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz na sposób prezentacji stanu majątkowego jednostki. Poradnik „Sprawozdanie finansowe 2020” omawia podatkowe i bilansowe aspekty związane z zamknięciem roku a także zagadnienia związane z weryfikacją i aktualizacją aktywów i pasywów.


Zamów


 
Polecane porady
Jak ująć w księgach rachunkowych różnicę między CIT-8 a sumą zaliczek
Trwająca pandemia COVID-19 spowodowała, że Ministerstwo Finansów zdecydowało się m.in. przedłużyć do końca czerwca 2021 r. czas na złożenie zeznań podatkowych CIT-8 za 2020 r. Jest to o tyle istotne, że firmy będące w trudnej sytuacji finansowej mogą nie tylko odroczyć na 3 miesiące obowiązek sporządzenia zeznania, ale również odroczyć wpłacenie należnego podatku z tego tytułu. Należy jednak pamiętać, że w księgach rachunkowych kwotę podatku dochodowego wynikającą z rocznego zeznania CIT-8 należy „przypisać” do roku 2020, jak również w tym roku (2020) obciążyć tym zobowiązaniem wynik finansowy jednostki.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Kiedy sprzedawca rozlicza faktury korygujące
Termin rozliczenia faktury korygującej "in minus" w 2021 r. przez sprzedawcę jest uzależniony od tego, jakie zasady rozliczeń stosuje, tj. stare czy nowe. W przypadku faktur korygujących "in plus" termin rozliczenia jest uzależniony od tego, kiedy powstała przyczyna wystawienia takiej faktury. Termin ten został w końcu uregulowany w ustawie o VAT.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
Baner
 
 Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.
Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu inforfk.pl , którego jesteś użytkownikiem.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj