Aplikacja mobilna
Twoje codzienne aktualności.
INFORorganizer
Przejdź do bazy wiedzy
INFORORGANIZER
4 października 2022 r.
AKTUALNOŚCI
Świadczenie usług transportowych i spedycyjnych a kasy rejestrujące

Świadczenie usług transportowych i spedycyjnych na rzecz osób prywatnych (tj. osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych) może podlegać obowiązkowi ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej.
Stan zagrożenia epidemicznego przedłużony do końca października 2022 r.

W Dzienniku Ustaw z 2022 r. pod poz. 2019 opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 września 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Rozporządzenie przedłuża do 31 października 2022 r. obowiązek noszenia maseczek w szpitalach, przychodniach i w aptekach.
Wniosek o Dobry Start – tylko do 30 listopada

Jeszcze tylko do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie 300 plus. W ramach programu Dobry Start można otrzymać wyprawkę szkolną dla dziecka w wysokości 300 zł. Świadczenie można dostać na każde dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – na dziecko do 24 lat, które uczy się w szkole.
ZUS rozpoczyna wysyłkę decyzji dotyczących przyznania czternastki

3 października 2022 r. ZUS rozpoczął akcję wysyłki ponad 7 mln decyzji dotyczących przyznania dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego. Każdy, kto otrzymał czternastkę, wkrótce otrzyma pocztą decyzję.
Więcej aktualności »
INFORORGANIZER
INFORORGANIZER
Newsletter nie wyświetla się dobrze?
Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.

Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: bok@infor.pl. Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj