Aplikacja mobilna
Twoje codzienne aktualności.
INFORorganizer
Przejdź do bazy wiedzy
INFORORGANIZER
28 września 2021 r.
AKTUALNOŚCI
Zmiany w zasiłkach od 2022 r. – Krótszy okres wypłaty zasiłku chorobowego

Ustawa z 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U., poz. 1621) wprowadza istotne modyfikacje m.in. do ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t. Dz.U. z 2021 r. poz. 1133; dalej: ustawa zasiłkowa), które wejdą w życie 1 stycznia 2022 r.
Jak długo należy przechowywać dokumentację związaną z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu te dokumenty przechowujemy przez 5 lat od zakończenia roku, w którym nastąpiło zakończenie relacji z klientem. Od 31 października tego roku ten przepis ulegnie zmianie.
Polski Ład: Emerytura bez podatku

Według danych Eurostatu w państwach Unii Europejskiej stale wzrasta odsetek osób starszych. Polska nie jest tutaj wyjątkiem. W latach 2010-2020 nastąpił wzrost odsetka osób powyżej 65 roku życia o 4,6 punktu procentowego w Polsce. Seniorzy stanowili w 2020 r. 18,2 proc. społeczeństwa.
Więcej aktualności »
INFORORGANIZER
INFORORGANIZER
Newsletter nie wyświetla się dobrze?
Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.

Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: bok@infor.pl. Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj