Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 8, 2 września 2021 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Personalny portret. Czyli subiektywna ocena profesji HR-owca

W pandemii na pierwszej linii frontu – gasili pożary, rzucali koła ratunkowe, nieśli wsparcie i podejmowali niełatwe decyzje. Dzisiaj, w oswojonej (czyżby?) rzeczywistości stoją przed kolejnymi wyzwaniami. HR-owcy - bo o nich mowa - rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu zawodowym. Mimo zmęczenia wciąż pozostają głodni wiedzy i otwarci na rozwój.

Czy pilot leci sam? HR-owcy o swojej kondycji zawodowej

Pandemia to czas intensywnej pracy i zupełnie nowych obowiązków dla działów personalnych. Wraz ze zmniejszającą się liczbą zachorowań na COVID-19 i systematycznym powrotem pracowników do biur, liczba tych obowiązków nie maleje. Dział HR funkcjonuje na energetycznej rezerwie i nic  nie wskazuje na to, że szybko się to zmieni. Jaka jest dziś kondycja „ludzi od ludzi” i czy dbając o innych w organizacji, potrafią oni zadbać również o siebie?

Odwaga w naszej profesji jest konieczna

Rozmowa z Iwoną Wencel, doświadczoną menedżerką personalną, właścicielką i prezeską firmy WNCL, autorką książki „#HROdNowa” o kluczowej roli  HR-owców w firmie i wypaleniu zawodowym, które ich dziś dotyka.

W numerze między innymi:
Trudne czasy trudne rozstania. Czyli o zwolnieniach w czasie pandemii

Ostatnie kilkanaście miesięcy funkcjonowania w pandemii oraz towarzysząca firmom niepewność i ograniczenia spowodowały, że część z nich musiała podejmować decyzje o zwolnieniu pracowników. Jakie formy rozwiązania umowy o pracę wybierali pracodawcy, jak komunikowali pracownikom zwolnienia oraz jakie oferowali benefity oraz outplacementowy pakiet wsparcia? Odpowiedzi na te m.in. pytania zawiera raport przygotowany przez firmę Lee Hecht Harrison Polska.

Czy szacunek można zmierzyć? Narzędzia wspierające firmy we wdrażaniu należytej staranności w obszarze praw człowieka

10 marca 2021 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję, która wzywa Komisję Europejską do przyjęcia dyrektywy dotyczącej należytej staranności w obszarze praw człowieka i wpływu na środowisko oraz odpowiedzialności przedsiębiorstw. Publikację projektu na jesień br. zapowiedziała Komisja Europejska. Jednak nie czekając na działania na poziomie unijnym, wiele Państw przyjęło już tematyczne lub kompleksowe regulacje obejmujące łańcuch dostaw, a w wielu innych albo prowadzone są prace, albo toczy się dyskusja nad potrzebą ich wprowadzenia.

Menedżer nowych możliwości. Projekt rozwoju kadry zarządzającej w Grupie Raben

1000 menedżerów z 13 krajów Europy od września do grudnia 2020 r. zmierzyło się z rozwiązywaniem zadań w ramach grywalizacji, będącej częścią kompleksowego projektu rozwojowego Manager of Choice realizowanego w Grupie Raben. Po raz pierwszy w swojej historii firma przeprowadziła projekt szkoleniowy dedykowany wszystkim spółkom, który miał za zadanie budować i rozwijać silne zespoły oraz zacieśniać więzi na linii menedżer-pracownicy. Realizacja programu przypadła na czas pandemii COVID-19, ale nie spowolniło to projektu. Co dokładnie działo się w Grupie w czasie minionych miesięcy?

Nowości wydawnicze
Guy Raz, Jak zbudowałem firmę. MT Biznes, 2021
Oparta na wywiadach prezentowanych w serii podcastów radia NPR How I Built This, których gospodarzem jest Guy Raz, książka oferuje bezcenną wiedzę i inspirację wynikającą z rozmów z ponad dwustoma przedsiębiorcami z całego świata, którzy opowiadają o swoich porażkach i nauczkach oraz o tym, co sprawiło, że osiągnęli sukces. Przedsiębiorcy opowiadają o swoich doświadczeniach – od momentu sformułowania pomysłu, poprzez etap pozyskiwania pieniędzy, szukania pracowników, aż po walkę z konkurencją i moment, w którym zaczynają się pojawiać prawdziwe zyski.

Marty Cagan, Zainspirowani. Jak tworzyć kultowe produkty technologiczne. Onepress, 2021
Książka jest przeznaczona dla menedżerów produktów technologicznych. Pozwala na zdobycie, ugruntowanie i usystematyzowanie wiedzy o problemach i wyzwaniach specyficznych dla tworzenia rozwiązań opartych na technologii. Znalazło się w niej mnóstwo wskazówek pozwalających na budowanie wysoce elastycznych i wydajnych zespołów i wypracowanie efektywnej kultury organizacji. Dogłębnie wyjaśniono także techniki i zasady różnych aspektów testowania nowych produktów.

Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.

Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj