Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 5, 4 maja 2021 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Kierując botami i ludźmi. Na jaką przyszłość powinni się przygotować HR-owcy?

Od jakiegoś czasu z uwagi na dynamiczne zmiany na rynku pracy trwają dyskusje o tym, jak potoczą się losy poszczególnych zawodów, czy obecnie posiadane przez pracowników i cenione przez firmy kompetencje będą nadal w cenie lub czy będą w ogóle potrzebne, a jeżeli tak, to które z nich przetrwają, a które zanikną i zostaną zastąpione zupełnie nowymi. To pytanie zadają sobie także HR-owcy.

czytaj więcej »
Nawigator paradoksów. Istotne kompetencje HR biznes partnera XXI wieku

Nie ulega wątpliwości, że HR biznes partnerzy powoli, ale coraz wyraźniej stają na pierwszej linii wyzwań, z jakimi muszą sobie radzić współczesne organizacje. A to oznacza zwykle konieczność rozwoju nowych kompetencji, wykorzystania odpowiednich cech. Dlatego w tak dynamicznej rzeczywistości HRBP nie powinni czekać, aż zmiany się wydarzą, lecz z wyprzedzeniem je przewidywać i aktywnie się do nich przygotowywać.

czytaj więcej »
Jak zmienić kompas HR-owca? Czyli od troskliwej matki do proaktywnego doradcy biznesu

Wielu menedżerów HR czuje się wykorzystywanych przez inne działy w firmie. Twierdzą, że wkładają mnóstwo zaangażowania i matczynej wręcz troski w dbanie o swoich wewnętrznych klientów. Mówią, że jest to z premedytacją wykorzystywane, przez co liczba ich obowiązków stale rośnie. Klienci wewnętrzni oczekują coraz więcej, a sami coraz mniej się angażują w samodzielne działania. Dział HR staje się typową matką Polką zajmującą się wszystkim, zmęczoną, spracowaną, choć wciąż dumną. Dlaczego należy to zmienić?

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Czujemy wiatr w żaglach

Rozmowa z Martą Tęsiorowską, Vice President, Head of Marketing & Communications na Europę w firmie Prologis, o tym, jak dbanie o pracowników i inwestycja w budowanie kultury organizacyjnej zwiększają wartość firmy i dlaczego warto to robić.

czytaj więcej »
Wspólna sprawa. Jak dbać o zdrowie pracowników w czasie pandemii?

Coraz częściej organizmy pracowników pokolenia X odmawiają pracy ponad siły, ich psychika siada, dogania ich metryka i kryzys wieku średniego. Milenialsi, widząc zmagania starszych kolegów, nie pozwalają sobie na tak obciążającą pracę. Między innymi dlatego coraz popularniejszy w firmach staje się trend wspierania pracowników w działaniach prozdrowotnych. Zdrowie, dobrostan, sprawność, bycie fit – to pojęcia nabierające coraz większego znaczenia we współczesnym życiu. Dodatkowo wydarzenia ostatniego roku wywróciły do góry nogami nasze pojmowanie zdrowia, pracy oraz tego, co normalne.

czytaj więcej »
Historia opowiedziana do końca…

Rozmowa z Andrzejem Jeznachem, przedsiębiorcą i do niedawna prezesem kilku firm z siedzibami w Hamburgu i Moskwie, autorem książek, o tym, czy w firmie samozarządzającej się jest potrzebny szef.

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Mika Brzezinski, Daniela Pierre-Bravo. OSIĄGNIJ TO! Studio Emka, 2021
Książka Osiągnij to! zawiera wnikliwe wywiady z gwiazdami branży medialnej, modowej oraz biznesowej. To praktyczny przewodnik po zawiłych ścieżkach kariery, który nie tylko pozwoli ci otrzymać upragnione stanowisko, ale również pokaże, jak negocjować wypłatę, walczyć o awans czy upewnić się, że naprawdę robisz to, co kochasz. Autorka bestsellerów z list „New York Timesa” Mika Brzezinski oraz producentka programu Morning Joe Daniela Pierre-Bravo napisały idealny poradnik dla kobiet, które chcą nadać dynamikę swojej karierze.

Iwona Wencel. HROdNowa. 10 postaw na nowe czasy. Wydawnictwo Iwona Wencel, 2021
Książka skierowana do osób, dla których HR nie jest tylko synonimem „działu kadr”. To pozycja dla czytelników, którzy mają świadomość (lub choćby przeczucie), że każda firma może być doskonała tylko w takim stopniu, w jakim wykorzystuje potencjał tworzących ją ludzi. Książka pozwoli na nowo spojrzeć na kwestie związane z zarządzaniem pracownikami i organizacją biznesu. #HROdNowa pomoże dostrzec potencjał zmian nawet tam, gdzie dotąd nikt go nie widział.

Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.
Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj