Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 12, 4 grudnia 2023 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Biorę odpowiedzialność. Jakie podjąć kroki, aby zbudować klimat autonomii i decyzyjności w firmie?

Tworzenie warunków do zaistnienia kultury odpowiedzialności na pierwszy rzut oka może się wydawać niezbyt skomplikowane – chodzi przecież tylko o przekazanie autonomii pracownikom. Jednak ta łatwość to tylko pozory – budowanie takiej kultury wymaga bowiem zmiany nawyków, konsekwencji i pracy nad samoświadomością liderów. Co należy zrobić, aby jak najlepiej przygotować organizację do tej zmiany?

Liderze, zejdź ze sceny. Dlaczego budowanie partnerstwa w organizacji nie jest takie proste?

Kultura odpowiedzialności w firmie wymaga koncentracji na ciągłym budowaniu klarowności, transparentności celów oraz podnoszeniu kompetencji pracowników tak, aby mogli oni przejmować stopniowo kontrolę nad decyzyjnością. To również gotowość do ciągłego uczenia się, także na własnych błędach i wyciągania z nich wniosków. Coraz więcej organizacji widzi w niej odpowiedź na zmienność otoczenia, złożoność biznesową, która wymaga szybkich i trafnych decyzji. Jednak jej wdrażanie nie jest wolne od wyzwań i pułapek.

W numerze między innymi:
Wszyscy gramy do jednej bramki

Rozmowa ze wspólnikami w firmie SmartLunch: Mateuszem Tałpaszem, współzałożycielem i prezesem, Krzysztofem Gąsiorem, współzałożycielem, oraz Michałem Obłąkiem, współzałożycielem i dyrektorem ds. IT, o tym, jak ich aplikacja zmieniła kulturę jedzenia w polskich firmach.

Pracodawcy pod presją. Czyli jak zatrzymać pracowników w firmie?

Stabilność zatrudnienia, elastyczny czas pracy, doceniający lider – zdaniem pracowników są to aspekty, które mają duży wpływ na ich zaangażowanie. Tymczasem stres i obawy finansowe towarzyszą dziś wielu zatrudnionym. Jak wynika z najnowszego raportu Pluxee Polska „Pod presją. Czas na działanie!”, aż 45 proc. respondentów uznaje zwiększenie wartości i liczby benefitów za preferowaną formę wsparcia od pracodawcy.

Zdrowie i rozwój na pierwszym miejscu. Realizacja polityki HRM w Reckitt Poland

W spółce Reckitt Poland dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych wyznaczników działania firmy na rynku, a zarazem – jedno z kluczowych wyzwań dla organizacji. Dlatego firma kładzie nacisk na odpowiednio przygotowanych liderów i rozwój ściśle określonych kompetencji przywódczych, dzięki czemu wellbeing i budowanie dobrych relacji w zespole to nie są puste deklaracje.

Nowości wydawnicze
Mirosław Kłoczko. Chcieć. Wydawnictwo Słowa i Myśli 2023
Książka pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, co robić, by chciało się chcieć, chcieć żyć pełnią życia, móc tworzyć, chcieć pracować i mieć siłę ducha. Książka ta może też być pomocna dla osób wypalonych zawodowo i tych, którzy dopiero zaczynają pracować.

Małgorzata Mielcarek. Jesteś oszustką. Wydawnictwo Kompania Mediowa 2023
Książka Jesteś oszustką to pozycja nie tylko dla kobiet, chociaż opiera się na wywiadach z piętnastoma kobietami. Niektóre mówią, że oszustkami czują się całe życie. Inne – że nigdy tego nie poznały (taka perspektywa też jest niezwykle cenna!). Wszystkie mają jednak jedną wspólną cechę – zdają sobie sprawę z tego, że zmiana jest potrzebna.

Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.