Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Rachunkowość Budżetowa Logo
Nr 18/2021 poniedziałek, 9 sierpnia 2021 r.

Z jaką czwartą cyfrą klasyfikować wydatki na zadania finansowane kredytem z EBI

 
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Sprzęt i środki ochrony dla szkół i placówek

 
Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina, że w związku z przygotowaniami do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w trybie stacjonarnym dyrektorzy szkół i placówek mogą wypełnić formularz zapotrzebowania na sprzęt i środki ochrony. Na zgłoszenia jest czas do 11 sierpnia br. (do godz. 23:59).
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Paragon jako załącznik do wniosku o zwrot akcyzy od paliwa rolniczego

 
Paragon z NIP nabywcy (na kwotę nie większą niż 450 zł) jest fakturą VAT w rozumieniu przepisów o zwrocie akcyzy od paliwa rolniczego i jest on prawidłowym załącznikiem do wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W rozliczeniu za lipiec trzeba uwzględnić zmiany w JPK

 
Z początkiem lipca zmianie uległy przepisy wykonawcze normujące zasady prowadzenia ewidencji VAT i sporządzania JPK_V7. Nowe regulacje miały jednak zastosowanie dopiero do JPK_V7 składanych za lipiec, względnie będą miały do tych przekazywanych za trzeci kwartał 2021 r. W praktyce więc nowe zasady podatnicy muszą zastosować składając JPK_V7M za lipiec przekazywany w terminie do 25 sierpnia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dodatkowe pieniądze dla rodziców

 
Jednym z założeń Polskiego Ładu jest wprowadzenia rodzinnego kapitału opiekuńczego, skierowanego do rodzin mających na utrzymaniu dzieci, którego celem jest przede wszystkim częściowe pokrycie wydatków związanych z opieką nad drugim i kolejnym dzieckiem w wieku, co do zasady, pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Mundurowi doliczą pracę w cywilu do wysługi emerytalnej

 
Funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej, którzy zostali przyjęci do służby po raz pierwszy po 1 stycznia 1999 r., a przed 1 października 2003 r. oraz którzy posiadają co najmniej 25 lat służby i okresów z nią równorzędnych będą mogli uwzględnić w wysłudze emerytalnej okresy tzw. pracy cywilnej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.

Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.

Kontakt: pawel.muz@infor.pl. Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj