Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Rachunkowość Budżetowa Logo
Nr 8/2021 środa, 5 maja 2021 r.

Klasyfikacja budżetowa wydatków na postawienie rusztowania

 
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Klasyfikacja środków na organizację publicznego transportu zbiorowego

 
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą ubiegać się o dofinansowanie w programie Erasmus+

 
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Ruszył rządowy program szczepień w zakładach pracy

 
Rząd przygotował wytyczne do zgłoszeń i przeprowadzania szczepień w miejscu pracy pracowników i ich rodzin. Aby wziąć udział w programie, zakład pracy powinien zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Formularz jest dostępny od 4 maja 2021 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dzień wolny za 1 maja 2021 r.

 
Każde święto, zarówno państwowe jak i katolickie, przypadające w innym dniu niż niedziela obniża, wymiar czasu pracy o 8 godzin, co oznacza, że za 1 maja – Święto Pracy, które w tym roku przypadło w sobotę należy się 8 wolnych godzin. Do kiedy należy je odebrać?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wyższe mandaty za wykroczenia skarbowe

 
Od 1 maja 2021 r. mandatem karnym można nałożyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia (dotychczas była to wysokość podwójna). Oznacza to, że mandatem tym można nałożyć karę grzywny o maksymalnej wysokości 14 000 zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nie będą wydawane nowe potwierdzenia o spełnieniu przez kasy rejestrujące wymogów

 
Rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące utraciło moc obowiązującą, a prace nad nowymi przepisami trwają. Dotychczas wydane potwierdzenia zachowują moc.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

SLIM VAT - są objaśnienia MF

 
Ministerstwo Finansów opublikowało długo oczekiwane objaśnienia do pakietu SLIM VAT oraz wybranych rozwiązań doprecyzowujących niektóre konstrukcje VAT wprowadzonych ustawą z 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 2419)
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl.
Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj