Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 86 / 2023 czwartek, 21 września 2023 r.
 
TEMAT DNIA
MEiN opracowało listę nauczycieli uprawnionych do nagrody 1125 zł. Imię i nazwisko, PESEL albo numer dowodu. Sprawdź u dyrektora, czy jesteś na liście
MEiN opracowało listę nauczycieli uprawnionych do nagrody 1125 zł. Imię i nazwisko, PESEL albo numer dowodu. Sprawdź u dyrektora, czy jesteś na liście
Według stanu na 20 września 2023 r. część szkół nadal nie umieściła informacji dotyczących np. wymiaru zatrudnienia nauczycieli w Systemie Informacji Oświatowej, co może uniemożliwić wypłatę tej jednorazowej nagrody nauczycielom. Warto więc sprawdzić, czy wszystkie dane w SIO są właściwie wykazane. Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
PRB: Centralny Rejestr Umów dopiero od 1 stycznia 2026 r. - przesunięcie o dwa lata
Wdrożenie centralnego rejestru umów przesunięto o 2 lata. Miał on zacząć działać od 1 stycznia 2024 r., ale obowiązek ten ma być realizowany dopiero od 1 stycznia 2026 r. Czytaj więcej »
P. Czarnek przyzna stypendia. Jedno 17 000 zł. Sprawdź, kto dostanie [Wnioski do 25 października 2023 r.]
840 stypendiów za znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami lub znaczące osiągnięcia sportowe przyzna Minister Edukacji i Nauki w roku akademickim 2023/2024. Czytaj więcej »
NSA: Używasz swojego samochodu w pracy dla interesów pracodawcy? Zwrot kosztów od pracodawcy nie podlega PIT
Przełomowy wyrok NSA o prywatnych samochodach pracowników w firmach. Czytaj więcej »
Do Systemu Informacji Oświatowej będą wprowadzane dane o przyczynie nieprowadzenia zajęć przez nauczyciela i wynagrodzeniach
Przyczyny nieprowadzenia zajęć, szersze dane o składnikach wynagrodzenia, awansie zawodowym nauczycieli oraz uwzględnienie nowego rodzaju placówek jakimi są branżowe centra umiejętności - to niektóre nowe dane jakie mają tracić do Systemu Informacji Oświatowej.  Czytaj więcej »
Wnioski o bon 2500 zł dla nauczycieli będą składane przez Internet
Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Centralnym Ośrodkiem Informatyki jest w trakcie prac nad systemem teleinformatycznym, przez który będzie można wnioskować o bon na zakup laptopa – poinformował resort w odpowiedzi na pytanie Serwisu Samorządowego PAP. Czytaj więcej »
Mieszkasz sam? Masz dochód około 2800 zł? Od marca 2024 r. staraj się w gminie o 250-380 zł dodatku do czynszu
Świadczeniem, który pozwala co miesiąc uzyskać około 250 zł - 380 zł jest dodatek mieszkaniowy. Analizuje się przy jego przyznaniu wysokość wydatków na utrzymanie mieszkania i stawki czynszu najmu. Dlatego w praktyce dodatek mieszkaniowy to rodzaj dopłaty do czynszu. Dodatek przyznawany jest na 6 miesięcy. Następnie można ponownie złożyć wniosek. A potem ponownie. Dlatego to może być świadczenie stałe. Czytaj więcej »
Pensja minimalna 2024 r.: 3221,98 zł i 3261,53 zł. Z kwot brutto na netto (na rękę) [kalkulator]
W 2024 r. minimalna pensja wyniesie 4242 zł (od 1 stycznia). Pół roku później 4300 zł brutto (od 1 lipca 2024 r.). Są to kwoty brutto. Ile to będzie netto (na rękę)? Czytaj więcej »
Czy wydatki związane z postępowaniem sądowym mogą być zaliczone jako koszty uzyskania przychodu?
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki związane z postępowaniem sądowym mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu dla spółki. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 1927
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 8 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie płatności w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich oraz przekazywania informacji dotyczących tych płatności Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 1926
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1) z dnia 12 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i szczegółowego trybu przyznawania i wypłaty płatności w ramach schematów na rzecz klimatu i środowiska w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 1908
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 4 września 2023 r. w sprawie badań funkcjonariuszy Służby Więziennej na zawartość w organizmie alkoholu lub obecność podobnie działającego środka Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw - rok 2023 poz. 1907
ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 13 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego na poszczególnych stanowiskach służbowych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.