Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Biuletynu VAT Logo
Nr 16/2019piątek, 4 października 2019 r.

Od 1 listopada 2019 r. można będzie wystąpić o wydanie wiążącej informacji stawkowej

 
WIS będzie wydawana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Wnioski będą mogły być składane w wersji papierowej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej – za pośrednictwem platformy e-PUAP. Urzędowy wzór wniosku o wydanie WIS (WIS-W) wraz z załącznikiem (WIS-WA) zacznie obowiązywać od 1 listopada 2019 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Przywrócenie możliwości składania zeznania rocznego w formie papierowej dla podatników zwolnionych

 
Od 25 października 2019 r. zeznanie roczne CIT-8 będzie mogło być składane w postaci papierowej przez podatników, którzy osiągają wyłącznie dochody wolne od podatku dochodowego. Skorzystać z tej możliwości będą mogli jednak jedynie podatnicy, którzy nie są płatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Przejście na pełną księgowość od 1 stycznia 2020 r. z wyższym limitem

 
Firmy, które przekroczą w 2019 r. limit przychodów kwocie 8 746 800 zł muszą przejść na księgi rachunkowe od 1 stycznia 2020 r. W tym roku limit ten jest wyższy o prawie 188 tyś zł w porównaniu do roku poprzedniego. Może to oznaczać zmniejszenie liczby jednostek zobowiązanych do prowadzenia ksiąg rachunkowych w przyszłym roku
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W tym roku są trzy terminy przekazania środków na zfśs

 
Sejm zwiększył podstawę ustalenia odpisu na zfśs w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. Pracodawcy do 31 października 2019 r. będą musieli przeliczyć dokonane odpisy i zwiększenia, uwzględniając przekazaną już kwotę wpłat, i przelać różnicę na konto zfss.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W 2020 r. ma wzrosnąć limit dla ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

 
W 2020 r. do 1 000 000 euro ma wzrosnąć limit uprawniający do korzystania z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obecnie limit ten wynosi równowartość 250 000 euro.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj