Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Biuletynu VAT Logo
Nr 25/2020czwartek, 20 lutego 2020 r.

Mechanizm Podzielonej Płatności zamiast wpłaty na rachunek z Wykazu

 
Podatnicy nie będą musieli sprawdzać rachunków w Wykazie podatników VAT, ani dokonywać zapłaty na ten rachunek, aby zaliczyć wydatek do kosztów podatkowych. Wystarczy, że dokonają zapłaty za fakturę z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności. Taka zmiana ma obowiązywać od kwietnia 2020 r. ale ułatwienie to ma mieć zastosowanie już do płatności dokonanych w I kwartale 2020 r. Dlatego już teraz warto płacić za faktury w mechanizmie podzielonej płatności.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

PIT-11 i PIT-8C za 2019 r. można przekazać podatnikom do 2 marca 2020 r.

 
Podmioty zobowiązane do sporządzenia informacji PIT-11 za 2019 r. mogą je przekazać podatnikom do 2 marca 2020 r. włącznie. Termin uległ przesunięciu, ponieważ ostatni dzień lutego przypada w 2020 r. w sobotę. W tym samym terminie można przekazać podatnikom informacje PIT-8C za 2019 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nabycie pączków dla pracowników jest kosztem podatkowym

 
Zakup dla pracowników pączków z okazji tłustego czwartku stanowi koszt podatkowy pracodawcy. Jest to bowiem wydatek o charakterze czysto pracowniczym i nie ma nic wspólnego z tzw. reprezentacją.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od 1 marca 2020 r. wzrastają świadczenia emerytalno-rentowe

 
Od marca emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł brutto. Najniższe wyniosą 1200 zł brutto. W związku z podwyżką najniższych świadczeń wzrośnie także próg dochodowy przy świadczeniu dla osób niesamodzielnych z 1600 zł do 1700 zł. Nowe kwoty świadczeń będą wypłacone po raz pierwszy za marzec 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Do kiedy należy rozliczyć różnice inwentaryzacyjne

 
Bardzo wielu księgowych sądzi, że powstałe w trakcie inwentaryzacji różnice między stanem rzeczywistym a stanem wykazanym w księgach rachunkowych należy rozliczyć do 31 marca. Tymczasem z ustawy o rachunkowości wynika, że jest na to mniej czasu.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj