Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Biuletynu VAT Logo
Nr 35/2020poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Kasy wirtualne, czyli kasy w formie oprogramowania

 
Od 1 czerwca 2020 r. obowiązują przepisy wprowadzające możliwość ewidencjonowania sprzedaży za pomocą oprogramowania zainstalowanego np. na smartfonie lub tablecie. Kasa wirtualna będzie stanowiła alternatywę dla odrębnych, dedykowanych urządzeń kasowych w ściśle określonych branżach – m.in. transportowej, gastronomicznej, hotelarskiej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nowe zasady ewidencji oraz JPK z deklaracją – od października

 
W ramach tarczy 4.0 projektowane jest przesunięcie terminu wejścia w życie nowych zasad prowadzenia ewidencji VAT oraz składania JPK_VAT wraz z deklaracją. Przepisy te mają wejść w życie od 1 października zamiast od 1 lipca 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Kolejne zmiany we wnioskach o wsparcie z ZUS

 
Wejście w życie nowelizacji przepisów Tarczy antykryzysowej 3.0, spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w niektórych wnioskach o wsparcie z ZUS.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Tarcza antykryzysowa – projekt zmian w przepisach dotyczących pracy zdalnej

 
Projekt tarczy antykryzysowej 4.0 rozszerza przepisy normujące zasady wykonywania pracy zdalnej. Zmiany dotyczą zasad i warunków kierowania pracowników do tego typu pracy, wprowadzają ewidencję wykonywanych czynności oraz ograniczają odpowiedzialność pracodawcy z zakresu bhp.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

MF planuje wydłużyć termin zapłaty zaliczek w PIT

 

MF planuje kolejny raz wydłużyć termin zapłaty zaliczek w PIT. Zaliczki pobrane w marcu płatnicy będą mogli wpłacić do 20 sierpnia 2020 r., zaś zaliczki pobrane w kwietniu do 20 października 2020 r. Tak wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez MF w tej sprawie. Aby wydłużone terminy mogły być stosowane rozporządzenie powinno zostać dzisiaj opublikowane w Dzienniku Ustaw. 

 
CZYTAJ WIĘCEJ 

IFT-2R za 2019 r. można złożyć i przesłać później

 
Termin przesyłania informacji IFT-2R został przedłużony do końca siódmego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

1 czerwca upływa termin przekazania 1% podatku na rzecz OPP

 

Do 1 czerwca 2020 r. podatnicy PIT mogą przekazać w zeznaniu za 2019 r. 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnicy, którzy złożyli już zeznanie roczne, a chcieliby przekazać 1% podatku na rzecz OPP, mogą to zrobić w ramach korekty zeznania złożonej do 30 czerwca 2020 r.

 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dziś mija ostateczny termin złożenia zeznań PIT za 2019 r., bez żadnych kar

 
1 czerwca 2020 r. to ostateczny termin złożenia zeznań PIT za 2019 r. i wpłaty należnego podatku bez ponoszenia z tego tytułu sankcji karno-skarbowych oraz zapłaty odsetek za zwłokę. Dlatego podatnicy, którzy nie złożyli jeszcze zeznania powinni to zrobić jak najszybciej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Unijna pomoc finansowa dla firm dotkniętych pandemią COVID

 

Polskie firmy objęte skutakmi pandemii COVID mogą korzystać z pomocy finansowej ze środków unijnych w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020. Dotyczy to m.in pomocy w zakresie pożyczek poręczeń i gwarancji. Od 28 maja obowiązuje również rozporządzenie pozwalające na ponowne  wykorzystanie tych środków.

 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj