Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 80/2018wtorek, 24 lipca 2018 r.

Ustawa o dopłatach do najmu czeka na podpis Prezydenta

 
Sejm poparł w piątek 20 lipca 2018 r. poprawki Senatu do ustawy o dopłatach do najmu. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta. Według nowych przepisów dopłaty będzie można dostawać przez 15 lat.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Jaki podatek od gruntu pod linią energetyczną?

 
Sejm znowelizował ustawę o podatku rolnym, ustawę o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawę o podatku leśnym. Nowelizacja doprecyzowuje zasady opodatkowania gruntów, z których korzystają przedsiębiorcy w związku z usytuowaniem na nich infrastruktury przesyłowej lub telekomunikacyjnej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Użytkowanie wieczyste przekształci się we własność

 
2,5 mln Polaków, którzy są właścicielami domów, mieszkań, a jednocześnie użytkownikami wieczystymi gruntów, na których te domy i mieszkania się znajdują, stanie się od 1 stycznia 2019 r. z mocy prawa ich właścicielami.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Jest: 500+, Mieszkanie +, będzie: Dostępność +

 
Rząd zdecydował, że w latach 2018-2025 realizowany będzie program "Dostępność plus". program wprost odpowiada na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, bo powstawał we współpracy ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i organizacjami pozarządowymi wspierającymi takie osoby.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Kto zdobędzie tytuł Zielonej Stolicy Europy 2021?

 
Rozpoczął się wyścig o tytuł Zielonej Stolicy Europy (European Green Capital) 2021. Czyste powietrze, sprawnie funkcjonująca gospodarka odpadami, wysoki wskaźnik utylizacji, ochrona zasobów wodnych, obecność parków, brak zanieczyszczeń, wysoka jakość życia w mieście i zrównoważone rozwiązania to aspekty decydujące o tym, że Zielona Stolica Europy jest dobrym miejscem do życia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: gs@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj