Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 90/2018poniedziałek, 15 października 2018 r.

Zmiany zasad dotowania JST w zakresie budowy i utrzymania dróg

 
Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lipca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1534) zostały zmienione zasady udzielania dotacji celowych dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Umorzenie należności do stu złotych i dla wszystkich

 
Rada gminy może uchwalić o niedochodzeniu przypadających gminie lub jej jednostkom organizacyjnym należności o charakterze cywilnoprawnym, których kwota z odsetkami nie przekracza 100 zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wsparcie dla termomodernizacji

 
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw, który tworzy tworzy podstawy prawne i finansowe do realizacji pilotażowych przedsięwzięć niskoemisyjnych (termomodernizacyjnych), których adresatem będą rodziny dotknięte tzw. ubóstwem energetycznym (mniej zamożne i z tego powodu mające kłopoty z zaspokojeniem potrzeb energetycznych, np. związanych z ogrzewaniem mieszkania i wody).
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dodatkowe badania dla pracowników korzystających z aut służbowych

 
Pracownicy, którzy korzystają ze służbowych samochodów, w przypadku wstępnych badań lekarskich, poza badaniem ogólnym wykonywanym przez lekarza orzekającego, powinni przejść również badanie okulistyczne i neurologiczne oraz test sprawności psychoruchowej wykonywany przez psychologa. Takie stanowisko zaprezentowało Ministerstwo Zdrowia w piśmie nr BPP.0620.529.2018.KŁ.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Krajowa Administracja Skarbowa w reorganizacji

 
Aby jeszcze lepiej walczyć z szarą strefą i wyłudzeniami podatkowymi Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przechodzi zmiany organizacyjne. Projekt ustawy je wprowadzający Rada Ministrów przyjęła 9 października 2018 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: gs@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj