Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
Wtorek, 20 listopada 2018 r.
 
Porada dnia

Nierzetelny podatnik nie otrzyma ulgi w spłacie zaległości podatkowych

zdjęcie
Generowanie zaległości podatkowych w okresie uzyskiwania znacznych dochodów świadczy o nierzetelności podatnika. W takiej sytuacji przyznanie podatnikowi ulgi w spłacie zaległości podatkowej byłoby sprzeczne z interesem publicznym (wyrok NSA z 30 sierpnia 2018 r., sygn. akt II FSK 2404/16).
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcieCzy powołanie zarządcy sukcesyjnego za życia przedsiębiorcy musi mieć formę aktu notarialnego

Wideoporada

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

Samochód osobowy w firmie


W publikacji zostały przedstawione wszystkie projektowane na 2019 r. zmiany rozliczania w kosztach wydatków samochodowych. Większość zmian będzie miała zastosowanie wprost od 1 stycznia 2019 r – niezależnie od tego, kiedy samochód został nabyty czy wyleasingowany. Warto wiedzieć, że nie dotyczy to umów leasingowych (najmu i dzierżawy) samochodów osobowych zawartych do końca 2018 r. Podatnicy, którzy w tym czasie zawrą takie umowy, będą zatem mogli rozliczać w kosztach opłaty leasingowe bez ograniczeń, które mają być wprowadzone w 2019 r.


Zamów


 
Polecane porady
Jaki rodzaj świadczeń chorobowych należy wypłacać na przełomie roku
Pracodawcy uprawnieni do wypłaty świadczeń chorobowych dość często mają wątpliwości, jaki rodzaj świadczenia należy wypłacić pracownikom na przełomie roku. Czy zawsze od nowego roku należy wypłacać wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy na podstawie art. 92 Kodeksu pracy, czy zasiłek chorobowy z ubezpieczenia społecznego? Także prawidłowe ustalenie podstawy zasiłkowej przy zmianie wynagrodzenia minimalnego ma znaczenie. Bowiem w przypadku błędnego jej ustalenia pracodawca naraża się m.in. na niedopłatę świadczenia chorobowego i konieczność naliczenia ewentualnych odsetek za zwłokę.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy usługi assistance wliczone w opłatę bankową mogą być kosztem uzyskania przychodu
Podatnik założył firmowy rachunek bankowy. W ramach opłat za jego prowadzenie otrzymuje też pakiet usług assistance. Czy wydatki ponoszone na takie usługi mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
Polecany produkt
zdjęcie

CIT 2018 Komentarz + publikacja "Zmiany PIT i CIT. Skutki w 2018 i 2019 roku"


CIT 2018. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2018 r. Nasza publikacja zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów, lecz także praktyczne przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy powinni rozliczać się podatkowo.


Zamów


 
 Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa i INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu inforfk.pl, którego jesteś użytkownikiem.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj