Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
wtorek, 15 stycznia 2019 r.
 
Porada dnia

W świadectwie pracy nie podaje się informacji o łączeniu urlopu rodzicielskiego z pracą

zdjęcie
Pracownica, która urodziła dziecko w 2017 r., złożyła (w ciągu 21 dni od porodu) wniosek o udzielenie bezpośrednio po urlopie macierzyńskim urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze. W tym czasie korzystała z łączenia pracy z urlopem rodzicielskim i przez 168 dni pracowała na 1/2 etatu. Jak to ująć w świadectwie pracy?
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcieCzy pracodawca, który dzięki monitoringowi widzi nieprawidłowości w pracy pracownika, może go zwolnić dyscyplinarnie

Wideoporada

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

PIT 2019. Komentarz


PIT 2019. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2019 r., w tym m.in. limity kosztów związanych z używaniem samochodu osobowego przez przedsiębiorcę, nowe zasady rozliczania leasingu, nowy podatek od dochodów od niezrealizowanych zysków (tzw. exit tax), dokumentowanie cen transferowych, sprzedaż nieruchomości nabytych w spadku.


Zamów


 
Polecane porady
Jak powinien być potwierdzony odbiór faktury korygującej?
Podatnik musi wysłać fakturę korygującą do jednego ze swoich kontrahentów. Jak powinien być udokumentowany odbiór tego dokumentu, żeby podatnik miał pewność, iż może dokonać korekty swojego obrotu?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy można odliczyć VAT od nabycia mieszkania przeznaczonego później na wynajem krótkoterminowy?
Czynny podatnik VAT chce zainwestować w zakup mieszkania, które docelowo będzie przeznaczone na krótkoterminowy wynajem. Czy w takiej sytuacji podatnik może odliczyć VAT z faktury zakupowej takiego lokalu?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
Baner
 
Polecany produkt
zdjęcie

CIT 2019. Komentarz


CIT 2019. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2019 r. Nasza publikacja zawiera nie tylko klasyczny, prawniczy komentarz do konkretnych przepisów, lecz także przykłady i wzory pokazujące, jak przedsiębiorcy powinni rozliczać się podatkowo. Autor przedstawia także aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości UE. To jedyny na rynku komentarz do ustawy o podatku dochodowym.


Zamów


 
 Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa i INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu inforfk.pl, którego jesteś użytkownikiem.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj