Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki! Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER INFOR IFK
wtorek, 7 maja 2024 r.
 
Porada dnia

Wydatki na szkolenia specjalistyczne dla współpracowników możesz zaliczyć do kosztów podatkowych

zdjęcie
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży specjalistycznego sprzętu medycznego. W tym celu współpracuję z osobami samozatrudnionymi. Aby osoby te dobrze wykonywały pracę, muszą przejść szkolenia specjalistyczne, których wartość nie stanowi elementu należnego im wynagrodzenia. Czy wydatki na takie szkolenia mogę zaliczyć do kosztów podatkowych mojej działalności? Czy po stronie współpracowników powstanie z tego tytułu przychód?
Czytaj dalej
 
Baner
 
Nowości na INFORFK
zdjęcie Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Nr 5

Czasopismo

W najnowszym wydaniu między innymi:

  • Zmiana wysokości składki wypadkowej od 1 kwietnia 2024 r. i jej skutki
  • Czy jednorazowa nagroda powinna być uwzględniona przy ustalaniu wynagrodzenia urlopowego
  • Czy pobyt pracownika w areszcie tymczasowym ma wpływ na jego prawo do urlopu wypoczynkowego
  • Czy wszystkie zajęcia komornicze wykazuje się w świadectwie pracy.

Zobacz

 
Polecany produkt
zdjęcie

Największa baza certyfikowanych wideoszkoleń dla księgowych, kadrowych i biur rachunkowych


INFORAKADEMIA to nowoczesna platforma szkoleniowa certyfikowanych wideoszkoleń. Zawiera bazę specjalistycznej wiedzy dla księgowych, kadrowych i biur rachunkowych. Wszystkie materiały przygotowywane są przez ekspertów praktyków w formie wideoporad, wideoszkoleń i webinariów.


Zamów


 
Baner
 
Polecane porady
Opłaty za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych - rozliczenie podatkowe z uwzględnieniem stanowiska MF z 28 marca 2024 r.
Od 1 stycznia 2024 r. część sprzedawców ma obowiązek pobierać opłaty za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. W opracowaniu omawiamy ten obowiązek oraz podatkowe skutki pobierania takich opłat wraz z ich ewidencją księgową. W opracowaniu uwzględniono stanowisko MF z 28 marca 2024 r. W pierwszej wersji raportu Mk redakcja i autor przedstawiali inne stanowisko w przedmiocie przychodów i kosztów podatkowych.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Nawiązywanie i rozwiązywanie stosunków pracy z pracownikami samorządowymi
Tryb nawiązania i rozwiązania stosunku pracy osób zatrudnianych w samorządzie terytorialnym zależy od stanowiska, jakie dana osoba zajmuje. Inaczej przebiega zatrudnienie i zwolnienie prezydenta miasta, burmistrza czy wójta, a inaczej urzędnika zatrudnionego na szeregowym stanowisku w jednostce samorządu terytorialnego.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Programy motywacyjne, bonusy, benefity i premie - zasady rozliczania podatkowego
Podatnicy, w ramach prowadzonej działalności, przyznają premie pieniężne, bonusy i bonifikaty. Coraz więcej firm decyduje się również na organizowanie programów motywacyjnych. Każda z tych czynności ma swoje konsekwencje w podatku dochodowym oraz w VAT. Przedstawiamy podejście do tych działań organów podatkowych i sądów administracyjnych.
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy można zatrudnić pracownika objętego ochroną przedemerytalną na umowę terminową
Prowadzimy nabór do działu marketingu. Jednym z kandydatów do pracy spełniającym wymagania na to stanowisko jest osoba, która za miesiąc znajdzie się w okresie ochrony przedemerytalnej. Czy możemy tę osobę zatrudnić na podstawie umowy na czas określony w wymiarze 33 miesięcy? Czy z uwagi na przysługującą pracownikowi ochronę będziemy zobowiązani do przedłużenia okresu zatrudnienia do osiągnięcia przez niego wieku emerytalnego?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy premia uznaniowa może stanowić honorarium dla pracownika za działalność twórczą
Chcemy podpisać z niektórymi naszymi pracownikami porozumienie przyznające dodatkowe wynagrodzenie za przekazanie praw autorskich do utworów, które powstały w wyniku wykonywania przez nich obowiązków na zajmowanym stanowisku. Wynagrodzenie to określimy jako premię za utwór. Czy nasze postępowanie będzie prawidłowe?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy odsetki na rzecz ZUS można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zobowiązana przez ZUS do zapłaty odsetek związanych z nieprawidłowym naliczeniem świadczeń dla jednego z pracowników. Czy odsetki te mogą zostać uznane za koszt uzyskania przychodu?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy usługi członka zarządu na rzecz spółki mogą stanowić koszty podatkowe
W naszej spółce zatrudnionych jest dwóch członków zarządu na podstawie umowy o pracę. Poza zatrudnieniem w spółce osoby te mają indywidualne działalności gospodarcze związane z branżą prawną. Dlatego też spółka występuje i zamierza występować o porady oraz opinie dotyczące zagadnień prawnych, które są związane z jej działalnością. Czy spółka wartością tych faktur może obciążać firmowe koszty podatkowe?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Czy z tytułu nieodpłatnego ustanowienia służebności przesyłu należy wykazać przychód
Spółka zajmuje się usługami wodociągowo-kanalizacyjnymi. Z właścicielami nieruchomości, na których terenie znajduje się urządzenie przesyłowe (z którego zresztą korzystają) lub gdzie w przyszłości ma ono przebiegać, zawiera, w formie aktu notarialnego, umowę o ustanowienie służebności przesyłu bez wynagrodzenia. Czy nieodpłatne ustanowienie służebności przesyłu powoduje po stronie spółki powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Jak przedsiębiorca rozlicza wydatki związane z podróżami służbowymi
Przedsiębiorca musi jeździć w różne miejsca w kraju do swoich klientów. Czy ma prawo do odliczania diet z tytułu podróży służbowych?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Jak amortyzuje się środek trwały czasowo przekazany do nieodpłatnego użytkowania
Podatnik (ojciec) chce udostępnić firmie swojego syna środek trwały (urządzenie produkcyjne), który jest amortyzowany. Co się stanie z odpisami amortyzacyjnymi za czas, kiedy ten środek trwały będzie użytkowany przez inną firmę?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
Jakie konsekwencje ma niezłożenie w terminie deklaracji VAT-26?
Nie złożyliśmy w terminie deklaracji VAT-26 związanej z zakupem auta wykorzystywanego w firmie tylko do działalności. Jakie skutki będzie to dla nas miało?
Przeczytaj odpowiedź na INFORFK
 
Baner
 
 



Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.