Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Monitor Księgowego Logo
Nr 46/2019czwartek, 5 grudnia 2019 r.

Od 1 stycznia 2020 r. rozpoczyna się I etap obowiązkowej wymiany kas

 
Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy prowadzący warsztaty samochodowe i oponiarskie, a także firmy sprzedające paliwa mają obowiązek rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy pomocy kas online. Oznacza to obowiązek wymiany dotychczas stosowanych kas. Jest to I etap obowiązkowej wymiany kas na kasy online.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach można uzyskać elektronicznie

 
MF zachęca do składania wniosków o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach elektronicznie. Dzięki temu podatnik uzyska potrzebne mu zaświadczenie bez wychodzenia z domu.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nowe wzory formularzy CIT

 
Od 1 grudnia 2019 r. obowiązują nowe wzory formularzy CIT. Mają one zastosowanie do osiągniętych dochodów (uzyskanych przychodów, poniesionych strat) od 1 stycznia 2019 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

„Mały ZUS plus” korzystne zmiany dla przedsiębiorców

 
Do Sejmu trafił projekt ustawy wprowadzającej nowe zasady korzystania z „Małego ZUS”. Dzięki temu więcej osób prowadzących działalność będzie mogła skorzystać z ulgi składkowej. Wydłuży się także termin składania zgłoszeń. Zmiany mają obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Ogłoszono kwotę ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek w roku 2020

 
W związku z utrzymaniem w mocy przepisów dotyczących górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, w Monitorze Polskim została ogłoszona kwota ograniczenia tzw. 30-krotności. Oznacza to, że w 2020 r. limit ten nadal obowiązuje.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Czy można e-mailem potwierdzić saldo inwentaryzowanych rozrachunków

 
Ustawa o rachunkowości nakazuje inwentaryzowanie należności z kontrahentami drogą potwierdzenia salda. Potwierdzenie salda może być dokonane drogą elektroniczną (e-mail). Warto jednak wiedzieć, że taka forma musi spełniać pewne warunki.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wpis do rejestru BDO

 
Od 1 stycznia 2020 r. zostanie wprowadzony elektroniczny obowiązek ewidencji odpadów oraz sprawozdawczości w zakresie gospodarki odpadami. Przedsiębiorcy gospodarujący odpadami powinni jak najszybciej złożyć wniosek o wpisanie do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (rejestr BDO)
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj