Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 14/2018poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r.

Mniejsze składki ZUS dla przedsiębiorców

 
Od 1 stycznia 2019 r. najniższa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe ubezpieczonych prowadzących jednoosobową pozarolniczą działalność gospodarczą których roczny przychód z tytułu prowadzenia tej działalności w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 30-krotności kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu poprzedniego roku, będzie uzależniona od tego przychodu. Wyłączone z zakresu nowelizacji są osoby uczestniczące w spółkach osobowych.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

SOKA-BAU będzie przekazywać do ZUS składki od ekwiwalentów urlopowych wypłaconych pracownikom delegowanym

 
ZUS i Kasa Urlopowa i Wyrównawcza Branży Budowlanej - Urlaubs- und Lohnausgleichskasse der Bauwirtschaft SOKA-BAU (ULAK) podpisały 24 maja 2018 r. porozumienie w sprawie przekazywania składek od ekwiwalentów za niewykorzystany urlop pracowników delegowanych do pracy w Niemczech. Nowe zasady przekazywania środków dotyczą składek od ekwiwalentów wypłacanych na podstawie wniosków złożonych do SOKA-BAU po 1 czerwca 2018 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Obowiązki pracodawcy w czasie upału – wyjaśnienia PIP

 
Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom pracującym na otwartej przestrzeni zimne napoje, gdy temperatura otoczenia przekracza 25 stopni C. Również, gdy na stanowisku pracy temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi jest wyższa niż 28 stopni C, pracodawca musi zagwarantować pracownikom zimne napoje.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o związkach zawodowych

 
25 lipca 2018 r. prezydent podpisał ustawę z 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Pozwala ona na wstępowanie do związków zawodowych osobom zatrudnionym na umowy cywilnoprawne. Zmiany mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wyższe świadczenia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

 
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące podwyższenia świadczeń dla rodzin. Po raz pierwszy od 12 lat wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny. Wyższe będą też świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych, które nie były podnoszone od momentu ich wprowadzenia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: anna.seroczynska@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj