Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Logo
Nr 61/2020poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Tarcza antykryzysowa 4.0 trafiła do Sejmu

 
Doprecyzowanie zasad pracy zdalnej, ułatwienia dla pracodawców w wysyłaniu pracowników na zaległy urlop wypoczynkowy, możliwość wypowiedzenia przez pracodawcę umów o zakazie konkurencji czy ograniczenie odpraw i odszkodowań przypadku ustania stosunku pracy, to najważniejsze rozwiązania jakie zawiera tarcza antykryzysowa 4.0.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dofinansowanie do wynagrodzeń i składek ZUS - wyjaśnienia resortu pracy

 
O dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników ze środków FGŚP mogą ubiegać się pracodawcy, którzy w wyniku pandemii wirusa COVID-19 odnotowali spadek obrotów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o tę formę pomocy przewidzianą w Tarczy Antykryzysowej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Brak obowiązku informacyjnego przy zgłaszaniu członków rodziny pracownika do ubezpieczenia zdrowotnego – stanowisko UODO

 
W związku z pozyskiwaniem przez pracodawcę od pracownika danych członków jego rodziny niezbędnych do zgłoszenia ich do ubezpieczenia zdrowotnego, pracodawca nie ma wobec nich obowiązku informacyjnego, o którym mowa w art. 14 RODO – takie stanowisko przedstawił UODO w swoim komunikacie z 25 maja 2020 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Termin zapłaty zaliczek na podatek od przychodów z tytułu zatrudnienia upływa 1 czerwca 2020 r.

 
Do 1 czerwca 2020 r. bez konsekwencji karno-skarbowych płatnicy mogą dokonywać wpłat zaliczek na podatek od osób fizycznych pobranych w marcu i kwietniu 2020 r. Przesunięcie terminu dotyczy zobowiązań z tytułu podatku od przychodów pracowniczych i z działalności wykonywanej osobiście, w tym m.in. z umów zlecenia i o dzieło.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od testu na COVID-19 pracownik nie zapłaci podatku - stanowisko MF

 
Sfinansowanie pracownikom przez pracodawcę testów na obecność koronawirusa nie stanowi dla nich przychodu od którego należny jest podatek dochodowy od osób fizycznych. Korzyść z przeprowadzenia takiego testu odnosi bowiem również podmiot zatrudniający.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dłuższy termin na złożenie zaświadczenia o przychodzie osoby pobierającej świadczenie lub zasiłek przedemerytalny

 
W 2020 r., ze względu na epidemię koronawirusa, wydłużono termin na złożenie zaświadczenia o przychodzie osoby pobierającej świadczenie przedemerytalne, za okres od 1 marca 2019 r. do 29 lutego 2020 r. Na mocy ustawy o COVID-19 termin ten, który normalnie przypadłby 1 czerwca br., upłynie dopiero po 30 dniach od ustania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Termin na złożenie przez rolnika oświadczenia o nieprzekroczeniu granicznej kwoty podatku z działalności za 2019 r. przypada 1 czerwca 2020 r.

 
Termin na złożenie oświadczenia (lub zaświadczenia) rolnika – przedsiębiorcy ubezpieczonego w KRUS, o nieprzekroczeniu granicznej kwoty podatku za 2019 r. (3454 zł) upływa 1 czerwca 2020 r. Przepisy pozwalające na późniejszą realizację tego obowiązku zostały uchylone w tarczy antykryzysowej 3.0.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: anna.seroczynska@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj