Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Logo
Nr 46/2019czwartek, 5 grudnia 2019 r.

Prezenty świąteczne sfinansowane z funduszu socjalnego są zwolnione z podatku i składek ZUS

 
Prezenty świąteczne pracodawca może sfinansować swoim pracownikom np. ze środków pochodzących z zfśs. Wówczas podlegają one zwolnieniu podatkowemu do kwoty 1000 zł rocznie. Świadczenia przyznane z zfśs są także zwolnione ze składek ZUS. W tym przypadku nie obowiązują żadne limity.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Opublikowano kwotę limitu 30-krotności obowiązującą w 2020 r.

 
Kwota prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na 2020 r. wynosić będzie 5227 zł. Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w 2020 r. podlega zatem ograniczeniu do 156 810 zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Nowe wzory druków dla przedsiębiorców oskładkowanych w ramach „małego ZUS”

 
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt zmian w rozporządzeniu dotyczącym wzorów dokumentów ZUS. Projektowana zmiana rozporządzenia dostosowuje formularze do zmian planowanych w ramach „małego ZUS”. Przedsiębiorcy, którzy będą korzystali z nowego sposobu oskładkowania, uzależnionego od dochodu, będą rozliczać się za pomocą zmodyfikowanych formularzy.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Pracodawca nie może jednostronnie skierować pracowników na urlop wypoczynkowy w okresie między świętami

 
Urlopy wypoczynkowe powinny być udzielane na wniosek lub za zgodą pracowników. Pracodawca nie może więc jednostronnie udzielić pracownikom urlopu wypoczynkowego w piątek 27 grudnia 2019 r. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy w ten dzień zakład pracy będzie zamknięty.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

27 grudnia dniem wolnym od pracy w urzędach administracji rządowej

 
Na podstawie zarządzenia Szefa Kancelarii Rady Ministrów piątek 27 grudnia 2019 r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. W zamian będą mieli oni obowiązek przyjść do pracy w sobotę 14 grudnia 2019 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: anna.seroczynska@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj