Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Poradnika Gazety Prawnej Logo
Nr 22/2020wtorek, 7 stycznia 2020 r.

Faktury wystawiane do paragonów – na cenzurowanym

 
Od 1 stycznia 2020 r. zmieniły się zasady wystawiania faktur do paragonów. Po zmianach podatnicy mogą wystawić fakturę na sprzedaż udokumentowaną paragonem z kasy rejestrującej i podać na niej NIP nabywcy, tylko wtedy gdy był on ujawniony na paragonie. Jeżeli na paragonie nie ma NIP-u nabywcy, to i na fakturze nie można go wykazać. Za wystawianie paragonów z naruszeniem tych zasad podatnik może zapłacić dodatkowe zobowiązanie podatkowe. Taka sama sankcja grozi przedsiębiorcy, który taką fakturę ujmie w swojej ewidencji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Mniej obowiązków dla prowadzących podatkowe księgi przychodów i rozchodów

 
Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Finansów z 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zlikwidowano w nim obowiązek prowadzenia ewidencji wyposażenia i kart przychodów pracowników. Nowe rozporządzenie nie zmienia obowiązujących dotychczas wzorów pkpir.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

W 2020 r. będzie wyższy odpis na zfśs

 
W 2020 r. wzrośnie podstawa naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W konsekwencji pracodawcy będą musieli odprowadzić wyższe odpisy na zfśs, przez co wzrosną koszty działalności socjalnej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

MF wyjaśni, jak ustalić wysokość dochodu zwolnionego z tytułu wsparcia nowej inwestycji

 
Ministerstwo Finansów zapowiada opublikowanie objaśnień mających przybliżyć tematykę sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania pdop lub pdof, uzyskanego z działalności gospodarczej określonej w decyzji o wsparciu, o której mowa w ustawie o wspieraniu nowych inwestycji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Obowiązkowa ochrona OC dla biur z niższą sumą gwarancyjną

 
Przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych mają obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia dotyczącego odpowiedzialności cywilnej w razie wystąpienia szkody wyrządzonej na skutek prowadzenia tej formy działalności. Minimalna suma gwarancyjna, na którą może być zawarte ubezpieczenie, wynosi w 2020 r. 42 571 zł. Może to obniżyć koszt ubezpieczeń, ale nie musi. Na pewno jednak zmniejszy się wartość obowiązkowej minimalnej ochrony ubezpieczeniowej OC.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj