Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 1, styczeń 2019 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Ocena tu i teraz. Dlaczego systemy ocen nie działają i czym można je zastąpić?

Systemy ocen pracowniczych przeżywają ciężkie czasy. Z jednej strony jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL), a z drugiej, wyjątkowo kontrowersyjny proces. Przez niemal cztery dekady specjaliści od ZZL przekonywali nas, że systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania personelem. Jednocześnie mieliśmy bardzo mało dowodów na to, że dzięki nim pracownicy, zespoły oraz całe firmy funkcjonują lepiej.

czytaj więcej »
Zobacz także
Czy feedback kosztuje? Dialog z pracownikami i bieżąca informacja zwrotna sercem nowego systemu oceny w ING Banku Śląskim.
czytaj więcej »
Silna podstawa oceny czyli promowanie zachowań zgodnych z celami i wartościami w firmie Danone
czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Chodzi nam o efekt wow dla klienta i pracownika.

Rozmowa z Eriką Javellaną, HR Generalist w Zappos.com – amerykańskim gigancie e-commerce - o budowaniu relacji opartych na szczerości, wzajemnym wsparciu i wartościach, dzięki którym firma zdobywa uznanie i zaufanie klientów oraz pracowników.

czytaj więcej »
W poszukiwaniu tego, co ważne. Czy praca nadaje sens naszemu życiu?

Wszyscy doszukują się dziś sensu pracy. Czy jednak nie ulegamy zbytniej presji, że praca powinna dawać każdemu sens? Czy rzeczywiście tak musi być? A może to tylko ucieczka przed spojrzeniem na własne życie, w którym brak sensu wcale nie jest definiowany przez pracę.

czytaj więcej »
Różni, ale równi, czyli jak zarządza się różnorodnością w firmie Saint Gobain

Doświadczenia Saint Gobain pokazują, że podejście do zarządzania różnorodnością nie powinno być zbiorem rozproszonych praktyk, a spójną, świadomie zarządzaną polityką, gdyż tylko kompleksowe podejście do tego wyzwania jest w stanie zapewnić autentyczną zmianę w jakości w organizacji.

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Vicki Robin, Joe Domingues, Pieniądze albo życie, MT Biznes, 2018
Od ponad 25 lat książka Pieniądze albo życie należy do obowiązkowych lektur dla każdego, kto pragnie odzyskać możliwość cieszenia się pełnią życia poprzez transformację swoich relacji z pieniędzmi. Setki tysięcy czytelników podążało już drogą wyznaczoną przez przedstawiony w niej program dziewięciu kroków. To nowa, gruntownie przepracowana i książka ta wskazuje właściwy kierunek postępowania w kwestii finansów.

Klaus Schwab, Czwarta rewolucja przemysłowa, Studio Emka, 2018
Klaus Schwab, światowej sławy ekonomista, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego, uważa, że chociaż czwarta rewolucja przemysłowa pod względem skali, zakresu i złożoności jest odmienna od wszystkiego, z czym dotąd mieliśmy do czynienia, to ciągle jeszcze mamy szansę wpływać na jej przebieg. Ta rewolucja, zdaniem autora, w sposób zasadniczy zmieni nasz sposób życia i pracy.

Peter Ivanov, Moc wirtualnych zespołów, PWN, 2018
Książka Ivanova, wielokrotnie nagradzanego lidera międzynarodowych zespołów, to przewodnik po zarządzaniu w zglobalizowanym świecie. Opowiadając historię bohatera, Ivanov wyjaśnia, na czym polega skuteczne kierowanie grupą niezależnych specjalistów i jak, w najlepszy sposób, osiągnąć swój cel.

Wydarzenia Branżowe
Przyjmowanie zgłoszeń do największego w Polsce przeglądu odpowiedzialnego biznesu, zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia 2019 r.
Recruitment Trends 2019,, 23-24 stycznia 2019 r., Warszawa
Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się
pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj