Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 2, luty 2021 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Wartość personelu. Czyli jak mierzyć efektywność działań HR-owych?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie zarządzać czymś, czego nie potrafimy zmierzyć. Oznacza to, że bez precyzyjnego pomiaru efektywności pracowników, zespołów i całych jednostek organizacyjnych nie ma możliwości podjęcia systemowych działań ukierunkowanych na podnoszenie tej efektywności. I właśnie tu otwiera się obszar rozważań związanych z kluczowymi wskaźnikami efektywności – KPI (ang. Key Performance Indicators), który staje się, zwłaszcza w obecnych czasach, jednym z najważniejszych wyzwań – także dla zespołów HR.

czytaj więcej »
Zobacz także
Mierzenie pracowników. Czy działom HR są potrzebne wskaźniki efektywności?

Osiąganie wysokiej efektywności, zwłaszcza w tak trudnych czasach, jakich doświadczamy, staje się najważniejszym celem wielu firm na różnych poziomach zarządzania. W istotnym zakresie dotyczy także działań HR-owych, które były często postrzegane jako koszt. Dzięki wskaźnikom efektywności łatwo wykazać, że tak nie jest.

czytaj więcej »
Mierniki celów. Jak uniknąć demotywacji pracowników podczas pracy z KPI?

Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) to mierzalne wartości, za pomocą których firmy są w stanie monitorować i ocenić skuteczność realizacji działań biznesowych. Mimo wielu korzyści, jakie daje organizacji praca ze wskaźnikami, mogą one wywoływać niechęć wśród pracowników. Jak zatem menedżerowie powinni motywować podwładnych, żeby zechcieli oni „zaprzyjaźnić się” z KPI?

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Człowiek w centrum uwagi czyli nowy model przywództwa.

Przywództwo humanocentryczne to pojęcie, które często wybrzmiewało w przestrzeni biznesowej ostatnich miesięcy. Tak jakby świat obudził się i dorósł do nowego typu zarządzania. I czy faktycznie jest to nowy typ, czy może nadano nową nazwę znanej formie? Na czym polega takie przywództwo? Co zmieniło się w czasach pandemii? Na te pytania powinien odpowiedzieć sobie dzisiaj każdy lider, by zyskać świadomość swojej ogromnej roli w działalności zespołu i organizacji.

czytaj więcej »
Trzeba zawsze dawać z siebie więcej

Rozmowa z Karoliną Szmidt, prezesem zarządu Henkel Polska, o roli działów HR w nowoczesnych firmach, wpływie pandemii na zmiany w polityce personalnej i uniwersalnej recepcie na sukces.

czytaj więcej »
Przekazywanie pałeczki. Realizacja programu rozwoju sukcesorów w Dentsu Polska

W firmie Dentsu Polska został zaprojektowany program WannaBIM jako narzędzie rozwoju specjalistów, którzy chcieliby w przyszłości objąć stanowiska menedżerskie. Pokazuje zmianę roli i zakresu odpowiedzialności, z jakimi musi liczyć się sukcesor menedżera, wskazuje blaski i cienie funkcji szefa i weryfikuje potencjał kandydata na takie stanowisko.

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
M. Tamra Chandler, Laura Dowling Grealish. Feedback (i inne brzydkie słowa). Wydawnictwo MT Biznes, 2020
Autorki wyjaśniają, co się stało, że dziś feedback tak źle się kojarzy. Podpowiadają też, co zrobić, aby zapanować nad negatywnymi reakcjami ciała i umysłu, które mogą utrudniać komunikację i nadwyrężać zaufanie. Pokazują jak nie wpadać w pułapki myślenia, schematy i krytycyzm podczas dawania informacji zwrotnej, a także jak formułować wypowiedzi w sposób nieoceniający i modelujący konstruktywne zachowania ludzi.

Yager Jan. Zdążyć z czasem na czas. Jak zarządzać własnym życiem w erze cyfrowej. Studio Emka, 2020
Jan Yager w książce Zdążyć z czasem na czas, opierającej się na swoich obserwacjach i wynikach własnych badań oraz uznanych autorytetów, uczy, jak uzyskać większą wydajność w świecie, w którym praca stawia przed nami nieustannie coraz większe wymagania.

Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj