Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 10, październik 2019 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Pismo na miarę czasów

Rozmowa z Ryszardem Pieńkowskim, założycielem i właścicielem Grupy INFOR PL, o powołaniu do życia „Personelu”, zmieniającej się roli działów HR i potrzebie stałego kształcenia.

czytaj więcej »
Zobacz także
Dział HR nie jest partnerem biznesu, tylko jego częścią

Rozmowa ze Stanisławem Wojnickim, specjalistą w zakresie strategii HRM, członkiem zarządów Polskiego Stowarzyszenia HR oraz Stowarzyszenia Interim Managerów.

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Czas przemian

Kto pamięta, że 25 lat temu butelka oleju słonecznikowego kosztowała 17,5 tys. zł, paczka płatków owsianych górskich – 6,9 tys. zł, a szalejąca hiperinflacja powodowała, że każdy był milionerem, bo średnia pensja wynosiła prawie 5 mln 328 tys. zł… Tak wyglądała wówczas codzienność w Polsce i w takich warunkach w październiku 1994 r. ukazał się pierwszy numer magazynu "Personel".

czytaj więcej »
Ewolucja, nie rewolucja

Czyli jaka jest codzienność pracy HR-owca i w jakim kierunku zmierza branża HR? Ewolucję trudno dostrzec z bliska i z dnia na dzień. Nawet ocena prawdziwie rewolucyjnych zmian wymaga czasu i spojrzenia z dystansu. Z miesiąca na miesiąc przyrosty są niezauważalne, a dynamika znikoma.

czytaj więcej »
Szklany sufit po polsku

Jak zmieniała się rola kobiet w biznesie? Przez ostatnie lata wiele zmieniło się w działach zarządzania ludźmi, zmieniała się także rola i pozycja kobiet w świecie biznesu. Te, które dotarły na sam szczyt, bardzo ciężko pracowały, nie tylko zdobywając kolejne doświadczenia, ale przede wszystkim pokonując społeczne stereotypy i własne ograniczenia w myśleniu o awansie.

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Grzegorz Radłowski, Mądrość mentoringu. Inteligencja coachingu, Onepress 2019
W książce znajdziesz wiele nawiązań do świata marketingu, nauki, sportu czy sztuki — choć z pozoru to różne dziedziny, okazują się podobne w obszarze edukacji do sukcesu.

John Doerr, Jak Google, Bono i Gates trzęsą światem dzięki metodzie OKR, MT Biznes 2019
Legendarny inwestor John Doerr ujawnia, w jaki sposób system OKR - system wyznaczania celów - pomógł gigantom technologicznym takim jak Intel czy Google w osiągnięciu dynamicznego wzrostu i jak może pomóc każdej organizacji w rozwoju.

Wydarzenia Branżowe
HR (R)evolution: Nowe kompetencje HR • Zarządzanie przez zaangażowanie • Automatyzacja procesów, 3 października 2019, Warszawa
9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, 16-18 października 2019, Katowice
XI edycja konferencji HRcamp, 17 października 2019, Warszawa
HR W BIZNESIE Techne, 24 października 2019, Bydgoszcz
30. KONGRES KADRY, 19-21 listopada 2019, Warszawa
Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się
pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj