Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 3, marzec 2020 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Ramię w ramię z robotami. Robotyzacja szansą czy koniecznością na konkurencyjnym rynku?

Na globalnym rynku koszty pracy rosną bardzo szybko. Firmy poszukując sposobów na redukcję wydatków, w naturalny sposób zwracają się w stronę robotyzacji. Wydaje się, że robotyzacja może być antidotum na wiele bolączek. Czy tak jest i jakie warunki muszą być spełnione, aby roboty spełniły oczekiwania pracodawców i rozwiały obawy pracowników.

czytaj więcej »
Zobacz także
Szybki, efektywny i nie robi błędów. Korzyści z robotyzacji procesów biurowych.

Robot, czyli cyfrowy pracownik – to marzenie wielu pracodawców, bo z założenia działa jak pracownik, który wykonuje powierzone mu obowiązki, tyle tylko, że nie choruje, nie odpoczywa, jest efektywny i zawsze zadowolony z pracy. Organizacje, które już korzystają z tych rozwiązań, najbardziej cenią sobie szybki zwrot z inwestycji i usprawnienie działających w firmie procesów. Jakie korzyści mogą przynosić, zobaczmy na konkretnych przykładach.

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Komunikacja filarem zaangażowania. W jaki sposób Unum Życie TUiR wpływa na satysfakcję pracowników?

Kiedy firma przechodzi proces zmiany, jednym z największych czynników ryzyka jest spadek poziomu zaangażowania pracowników. W spółce Unum Życie TUiR, w której półtora roku temu nastąpiła zmiana właścicielska, szczególnie dużą wagę przywiązuje się do komunikacji z pracownikami i do testowania zgłaszanych przez nich rozwiązań wpływających na poczucie zaangażowania i satysfakcji z pracy.

czytaj więcej »
Świat biegnie, prezes musi nadążać. Jak efektywnie wykorzystywać czas w świecie VUCA?

Jak efektywnie wykorzystywać czas w świecie VUCA? „Człowiek mądry, także w biznesie, nie boi się niczego, nie boi się, że nie osiągnie celów, gdyż wie, że nic nie jest pewne” – to zdanie z książki Waltera Gunza1, założyciela Media Markt, który już w 2013 r. pisał, co oznacza dla menedżera życie w świecie VUCA. Dziś ten akronim nie jest już żadną nowością w biznesie. Oznacza świat niepewny, zmienny, złożony i nieprzewidywalny. Czas jest wartością drogocenną, a nawet niewycenianą, która definiuje cechy dobrego menedżera XXI wieku. Jak zatem efektywnie wykorzystywać czas?

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero. Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko, Wydawnictwo SQN, 2020
Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa”, pokażą, jak wydobyć z ludzi prawdę, a do tego nauczą technik stosowanych w walce z terroryzmem. Znajdziesz tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego, uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.

Mark Miller. Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych. MT Biznes, 2020
Ta książka nie tylko pokazuje, co trzeba zrobić, żeby przyciągnąć do firmy najwybitniejsze talenty, ale też może być zwierciadłem dla ciebie i twojej organizacji. Pomysły na to, jak zdobyć i zatrzymać naj-lepszych ludzi, opisane w książce, nie zrodziły się w wyobraźni Millera. Są wynikiem szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych wśród tysięcy osób z różnych branż i grup demograficznych. Najważniejsze jest to, że wyniki dociekań nie są abstrakcyjne i akademickie, wręcz przeciwnie – przepis na stworzenie „magnesu na talenty” jest prosty i łatwo wykonalny.

Wydarzenia Branżowe
Wellbeing w Praktyce, 17 marca 2020 r., Warszawa
HR lunch meeting, 30 marca 2020 r., Wrocław
31. Kongres Kadry, 18-20 maja 2020 r., Warszawa
XV Krakowskie Forum Wynagrodzeń, 25-26 maja 2020 r., Kraków
Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się
pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj