Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 11, listopad 2018 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Blaski i cienie różnorodności. Kiedy warto ją wspierać, a kiedy przeciwdziałać kosztom?

Słuchając wystąpień konferencyjnych i rozmawiając o różnorodności z menedżerami personalnymi dużych międzynarodowych firm, można niekiedy odnieść wrażenie, że ich wysiłki skupiają się na liczbach - zapewnieniu odpowiedniej, spełniającej założone w centrali wymagania proporcji pracowników w różnym wieku i płci. O korzyściach z osiągnięcia tego celu często się nie dyskutuje - wysiłki skupiają się raczej na działaniach, jakie należy podjąć, by go osiągnąć.

czytaj więcej »
Zobacz także
Inny, czyli kto? Psychologiczne mechanizmy niechęci i wykluczenia w grupach i organizacjach

Zwykle myślimy o sobie, że jesteśmy tolerancyjni i otwarci. Oczywiście znamy takich, którzy nie są aż tak tolerancyjni, jak my. Oni są "inni". Są też tacy, którzy są zbyt tolerancyjni. Oni też są "inni". Problem braku otwartości i nietolerancji wygodnie jest ulokować poza sobą i uznać, że nas nie dotyczy. Temat staje się szczególnie trudny i niewygodny wtedy, gdy trzeba przyznać, że bywają takie momenty, w których to "ja" staję się osobą nieakceptującą i nietolerancyjną.

czytaj więcej »
Różnorodność napędzana strategią. Czyli bogactwo talentów, cech, motywacji i preferencji pracowników szansą na zwiększenie innowacyjności

W fabryce IKEA Industry w Lubawie nie tylko Dział HR, lecz także szef zakładu chcą zerwać z pojmowaniem persity jako narzędzia do wyrównywania szans. Różnorodność jest potrzebna, aby zespoły mogły stawić czoło wymaganiom najbliższej przyszłości - innowacyjności i rozwojowi.

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Kto pyta, wzbudza zaangażowanie...Jak efektywnie przygotować ankiety pracownicze?

Ankiety pracownicze są od dawna stosowane przez firmy i okazuje się, że nie bez powodu. Dają pracownikom szansę na bycie wysłuchanym i sprawdzają się nawet w nowoczesnych firmach stosujących wiele systemów informatycznych. Dlaczego to ciągle tak skuteczne narzędzie?

czytaj więcej »
Proponujemy ci wyjazd za granicę... Mobilność pracowników w BASF Polska

W firmie o globalnym zasięgu, jaką jest BASF, otwartość na współpracę w międzynarodowym środowisku i efektywne funkcjonowanie w różnym kontekście kulturowym to kompetencje szczególnie cenne. Jednak transfer do pracy w spółkach koncernu poza granicami naszego kraju nie zawsze jest chętnie przyjmowany przez pracowników, mimo że wydaje się najlepszą drogą do rozwoju kluczowych umiejętności. W BASF Polska zorganizowano więc specjalną kampanię promocyjną.

czytaj więcej »
Nie trzeba być mężczyzną, by osiągnąć sukces w biznesie

Rozmowa z Iriną Rubis, prezesem i właścicielką ukraińskiego koncernu medialnego Ekonomika+, o niełatwym losie kobiety biznesu na Ukrainie, kwestiach równouprawnienia płci, seksizmie i potrzebie tolerancji w biznesie oraz dążeniu do zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Jakub B. Bączek, Joanna Sławińska, Trening mentalny, JBB Bączek 2018
Książka zaskoczy cię z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem. Mówi o poszukiwaniu, o procesie, o drodze, która przybliża nas do wymarzonego celu i o narzędziach, jakie daje trening mentalny. Trening mentalny tu przedstawiony nie jest ani terapią, ani coachingiem, ale czymś znacznie szerszym – holistycznym podejściem do człowieka, będącego połączeniem umysłu, ciała i duszy.

Gretchen Rubin, 4 tendencje, Studio Emka, 2018
Autorka odkryła, że każdy z nas przynależy do jednej z czterech grup zwanych tendencjami: prymusów, sceptyków, obowiązkowych lub buntowników. Owe tendencje wpływają na każdy aspekt naszego zachowania, więc zrozumienie tego systemu pozwala nam podejmować trafniejsze decyzje, dotrzymywać terminów i działać skuteczniej dzięki obniżonemu poziomowi stresu i wypalenia.

Wydarzenia Branżowe
Co PPK może dać pracodawcy oprócz kosztów – obowiązek czy szansa?,, 7 listopada 2018, Warszawa
XXVIII Kongres Kadry,, 12-14 listopada 2018, Warszawa
HR lunch meeting,, 16 listopada 2018 Warszawa, 26 listopada 2018 Wrocław
Poligon Szefów Sprzedaży,, 22-23 listopada 2018, Warszawa
Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się
pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj