Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 1, styczeń 2021 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Słodko-gorzki smak przywództwa. Jakie kompetencje liczą się dziś w biznesie?

Jeszcze przed pandemią świat liderów wydawał się skomplikowany, głównie ze względu na postępującą cyfryzację i automatyzację procesów oraz zmienność i nieprzewidywalność biznesu. Na podstawie doświadczeń ostatniego roku wcześniejsze wyzwania wydają się jednak banalne, choć wcale nie dlatego, że przestały być aktualne. To ich skala i tempo przerosły nasze ówczesne wyobrażenia.

czytaj więcej »
Zobacz także
Lider, który tworzy niepokój. Jak komunikacja menedżera wpływa na pracę zespołu?

Menedżerowie często nieświadomie mogą wzbudzać w pracownikach lęk, stres i niepokój. Jak to możliwe? Duże znaczenie ma sposób komunikacji, a także niektóre praktyki zarządzania ludźmi – a raczej ich brak.

czytaj więcej »
TOP 7 - najbardziej poszukiwanych kompetencji liderskich 2021 r.

Jak na dłoni widać, że kompetencje, które jeszcze jakiś czas temu nazywaliśmy kompetencjami liderów przyszłości, z dnia na dzień stały się kompetencjami pierwszej potrzeby, a ci menedżerowie, którym łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po prostu już z nich skutecznie korzystają. Wielu liderów zadaje sobie dziś pytania: jak w takim razie odnaleźć się w nowych czasach, jakie kompetencje rozwijać, co jest dziś najważniejsze, aby swoją pracą i zaangażowaniem wnosić realną wartość dla zespołów i organizacji oraz mieć poczucie, że to, co robię ma sens?

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Bank to praca zespołowa

Rozmowa z Magdaleną Zmitrowicz, wiceprezesem zarządu Banku Pekao S.A. o kondycji polskich przedsiębiorców, strategicznej roli HR-u oraz znaczeniu przywództwa i różnorodności w biznesie.

czytaj więcej »
Współczesne niewolnictwo. Jak zidentyfikować pracę przymusową i jej zapobiec?

Ile osób, rezerwując restaurację na firmowe spotkania czy zamawiając catering na konferencje, zadało sobie – i partnerowi biznesowemu – pytanie o standardy, w tym o zachowania mające na celu przeciwdziałanie pracy przymusowej? Wydawać by się mogło, że temat nie dotyczy firm w naszym kraju. Jednak rzeczywistość pokazuje coś innego. W raporcie Departamentu Stanu USA z 2019 r. Polska spada na tzw. Tier 2 (poziom 2) i dołącza do grona państw, w których istnieje średnie ryzyko wystąpienia pracy przymusowej.

czytaj więcej »
Efektywna relacja - czyli o wsparciu, jakie daje organizacji program mentoringowy

Mentoring przez lata był uznawany za jedną z najlepszych form rozwoju. W 2020 r. więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej zadeklarowało chęć współpracy z mentorem. Dodatkowo coraz więcej organizacji dostrzega w relacji mentoringowej ogromny potencjał. Jak zatem zaprojektować efektywny program mentoringowy?

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Irena Kamińska-Radomska. Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji. Studio Emka, 2020
To doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy pragną w świadomy sposób funkcjonować w swoim otoczeniu zawodowym, zachowując spójność przekazu na każdym poziomie komunikacji. Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu oraz wystąpień publicznych autorka zdobywała w Waszyngtonie pod okiem uznanych ekspertów, m.in. u Jonathana Mollera – szefa protokołu Białego Domu. Przeszkoliła kilkadziesiąt tysięcy osób z zakresu komunikacji międzyludzkiej, etykiety biznesu, dress code’u, międzykulturowego protokołu oraz wystąpień publicznych.

Tom Hopkins. Jak odnieść sukces - przewodnik Toma Hopkinsa. MT Biznes, 2020
Tom Hopkins uznawany jest za guru sprzedaży. Jego wystąpienia i szkolenia przyciągają tysiące osób, które chcą zapłacić za wiedzę, jaką się z nimi dzieli. Teraz dzięki jego książce Jak odnieść sukces i ty możesz się dowiedzieć, jak zbudować swoje idealne życie, pełne nieskończonej ilości okazji do rozwoju i radości. Zastosuj już dziś dynamiczny i sprawdzony system odnoszenia sukcesów, który nada ci kierunek i zapewni bogactwo, pewność siebie oraz spełnienie.

Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych są:

INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580.

INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj