Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!
personel & zarządzanie
Newsletter nr 1, styczeń 2020 r.
personel.infor.pl
Temat numeru
Lepiej niż w domu. Jak zmieniają się nowoczesne miejsca pracy?

Miejsca pracy na przestrzeni ostatnich lat uległy ogromnej zmianie. Jeszcze nie tak dawno ich wygląd i układ były podporządkowane głównie optymalizacji kosztów, ewentualnie budowaniu prestiżu firmy. Dziś projektuje się je z myślą o kreowaniu pozytywnych doświadczeń pracowników, różnych stylach pracy i wspieraniu kultury organizacyjnej. Coraz częściej także z myślą o środowisku. Ma być zdrowo, przyjaźnie i produktywnie. Czyli jak?

czytaj więcej »
Zobacz także
Wspaniałe doświadczenia, lepsze wyniki. Dlaczego warto inwestować w przyjazne miejsca pracy?

Dobrze zaprojektowane i atrakcyjne miejsce pracy nie zastąpi skutecznego przywództwa, wymiany wiedzy, dobrej współpracy i otwartej kultury organizacyjnej. Może jednak stworzyć warunki, które będą im sprzyjały.

czytaj więcej »
W numerze między innymi:
Profilowanie motywacyjne. Poprawa efektywności sprzedaży aut marki premium w salonach Jaguar Land Rover w Polsce.

W salonach Jaguar Land Rover w Polsce przeprowadzony został program rozwojowo-szkoleniowy adresowany do kierowników sprzedaży. Indywidualne profilowanie motywacyjne Reiss Motivation Profile, praktyczne warsztaty i koncentracja na rozwoju kompetencji menedżerskich, a zwłaszcza na budowaniu zespołu, przyniosła firmie już widoczne rezultaty.

czytaj więcej »
Zaufanie niezbyt warte zaufania. Dlaczego relacje w biznesie warto traktować z większą dozą ostrożności?

Zewsząd jesteśmy bombardowani apelami o budowę większego zaufania. Powinniśmy sobie bardziej ufać. Zaufanie ma być receptą na wiele bolączek współczesnego życia społecznego i polityki, ale także biznesu. Czy nie ulegamy jednak zbytnio takiemu założeniu?

czytaj więcej »
Chęć działania zawsze we mnie jest.

Rozmowa z Garym Johnem Bishopem, amerykańskim konsultantem szkockiego pochodzenia, autorem książki „Skończ z tym sh*tem! Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie”.

czytaj więcej »
Nowości wydawnicze
Bruce Daisley, Jak czerpać radość z pracy, PWN, 2019
To książka dla tych, którzy są zmęczeni, stracili z oczu sens swojej pracy, mają dosyć szefa i kolegów, jak również przestali kochać to, co robią. Bruce Daisley, wiceprezes europejskiego Twittera, podpowiada, jak (znów) poczuć się szczęśliwym w życiu zawodowym. Publikacja stanowi przegląd najważniejszych aspektów (problemów) pracy w XXI wieku. Autor kompleksowo pokazuje, w jaki sposób zmiana nawyków w pracy przekłada się na nasze zdrowie, poczucie spełnienia i rozmaite sfery naszego życia.

L. David Marquet, Zmień kurs! Prawdziwa historia przemiany przywództwa, OSMPOWER, 2019
Ta książka to nietypowy podręcznik przywództwa. Napisana w sposób konkretny, ale lekki i okraszona wieloma anegdotami, wciąga nas w świat autora, jego podejścia do ludzi i zarządzania, a przede wszystkim w jego sposób myślenia i działania. David Marquet jako dowódca łodzi podwodnej Marynarki Wojennej USA postanowił całkowicie inaczej zarządzać ludźmi na swoim statku. Cały proces dostosowania się jego samego, załogi statku, dowództwa, procesów, procedur, a nawet narzędzi jest krok po kroku opisany w tej książce. Autor nie tylko opisał swoje doświadczenia, ale przedstawił je w formie gotowego modelu do zastosowania w dowolnej organizacji.

Newsletter miesięcznika "Personel i Zarządzanie" personel.infor.pl
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się
pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Kontakt: personel@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj