Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Rachunkowość Budżetowa Logo
Nr 17/2019wtorek, 15 października 2019 r.

Czy zapewnienie zdalnej opieki medycznej to zadanie własne powiatu

 
Do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach wpłynęło zapytanie czy zakup usługi zdalnej opieki medycznej dla pacjentów z problemami kardiologicznymi mieści się w zakresie zadań własnych powiatu?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Pierwsza interpretacja indywidualna dotycząca białej listy

 
Jeśli usługa zwolniona z opodatkowania VAT nie jest dokumentowana fakturą, nie obejmą jej negatywne konsekwencje związane z wpłatą na rachunek niewystępujący na „białej liście” podatników VAT.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wiążąca Informacja Stawkowa – po co, kiedy i jak napisać wniosek

 
Od 1 listopada 2019 r. podatnicy będą mogli składać wnioski od wydanie wiążącej informacji stawkowej (WIS). Będzie ona wydawana w formie decyzji i będzie dawała podatnikowi ochronę w odniesieniu do czynności wykonanych po doręczeniu decyzji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Jak ująć w podstawie zasiłku nagrodę z okazji Dnia Nauczyciela

 
Zgodnie z art. 49 ustawy Karta Nauczyciela w budżetach organów prowadzących szkoły tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w wysokości co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Ministerstwo Finansów odpowiada jak obliczyć odpis na ZFSS za 2019 r.

 
W 2019 r. odpis podstawowy naliczany na ZFŚS na każdego pracownika wynosi w okresie od stycznia do lipca 1229,30 zł, natomiast od sierpnia do grudnia 1271,20 zł. W związku z wątpliwościami, w jaki sposób naliczyć ostateczną kwotę, która powinna zostać przekazana na rachunek Funduszu w bieżącym roku do końca października, redakcja „Rachunkowości Budżetowej” wystąpiła z zapytaniem do Ministra Finansów.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Wypłata ekwiwalentu za pranie odzieży własnej zamiast roboczej

 
Jak należy sklasyfikować wydatek w zakresie wypłaty ekwiwalentu za pranie odzieży własnej zamiast roboczej oraz szkolenia dla osoby zatrudnionej do wykonywania prac społecznie użytecznych na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj