Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Rachunkowość Budżetowa Logo
Nr 18/2019wtorek, 29 października 2019 r.

Jak rozliczać PIT od października 2019 r.?

 
Od 1 października 2019 r. obowiązuje nowa skala podatkowa w podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmianie uległa też wysokość kosztów uzyskania przychodów i kwoty zmniejszającej podatek.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Od 1 listopada obowiązkowa podzielona płatność także w podmiotach sektora publicznego

 
Od 1 listopada 2019 r. podatnicy będą mieli obowiązek stosowania podzielonej płatności przy regulowaniu niektórych zobowiązań. Czynności, których przedmiotem będzie dostawa towaru lub świadczenie usługi z nowo dodanego do ustawy o VAT załącznika nr 15, będą musiały być objęte obowiązkowym split payment, jeżeli będą udokumentowane fakturą opiewającą na kwotę przekraczającą 15 000 zł. Obowiązek ten będzie dotyczył także jednostek sektora publicznego.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Dni wolne w związku z udziałem pracownika w komisji wyborczej

 
Członkowi obwodowej lub terytorialnej komisji wyborczej w związku z wykonywaniem zadań przysługuje do 5 dni zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Październikowa zmiana czasu letniego na zimowy a praca nadliczbowa

 
W październiku 2019 r., w nocy z 26 na 27, następuje zmiana czasu pracy z letniego na zimowy. Tak jak zawsze oznacza to przesunięcie zegarków z godziny 3:00 na 2:00, co w praktyce skutkuje „wydłużeniem” nocy. Dla większości osób jest to sytuacja neutralna, jednak dla tych, którzy pracować będą w nocy (lub zatrudniać osoby pracujące w nocy), jest to istotne.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Zmiany w sprawozdawczości budżetowej

 
W Dzienniku Ustaw z 21 października 2019 r. (poz. 1996) opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z 15 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Klasyfikacja budżetowa w zakładzie odzysku i składowania odpadów

 
Czy zakład odzysku i składowania odpadów komunalnych powinien ujmować swoje przychody i koszty w dziale 900 „Gospodarka komunalna i ochrona środowiska”, w rozdziale 90002 „Gospodarka odpadami komunalnymi”?
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj