Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki!Dołącz do nas facebook
NEWSLETTER SERWISU BIZNES
Nr 20 / 2017środa, 14 czerwca 2017 r.
 
Temat dnia

Korekty rozliczeń VAT

zdjęcie
Deklaracja dla podatku od towarów i usług powinna uwzględniać wszystkie czynności wykonane przez podatnika w danym okresie rozliczeniowym, zgodnie z faktycznym przebiegiem transakcji. Podatnik, który składa miesięczne lub kwartalne deklaracje VAT, w przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek pomyłki lub błędu w rozliczeniu, powinien niezwłocznie złożyć deklarację korygującą.
Czytaj dalej
 
reklama
 
Aktualności

Ekskluzywny wywiad: Regulacje prawne a dobre praktyki w marketingu bezpośrednim

Zbliża się termin niezwykle interesującej konferencji "Ethical code marketingu bezpośredniego - tendencje regulacyjne i dobre praktyki”. Wysoki poziom merytoryczny gwarantuje między innymi UOKiK oraz grono ekspertów, którzy zaprezentują wiele praktycznych aspektów marketingu bezpośredniego. Z tej okazji udało nam się porozmawiać z Panem Jackiem Barankiewiczem, który jest Prezesem Zarządu Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy i jednocześnie Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu.

Jak rozliczać import usług - wybrane problemy

W rzeczywistości definicja importu usług oraz warunki, które muszą zostać spełnione, aby nabycie zagranicznej usługi podlegało rozliczeniu przez polskiego usługobiorcę, są nieco bardziej złożone, niż by się wydawało. Podatnicy nadal mają problemy z prawidłowym określeniem daty powstania obowiązku podatkowego czy korygowaniem importu usług.

Kiedy można przyznać i jak ustalać ryczałt za pracę w nocy

Pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej. Pracodawca, zamiast ustalać dodatki za każdą godzinę pracy w nocy, może ustalić należności z tego tytułu w formie ryczałtu. Jednak możliwość taka jest ograniczona jedynie do pracowników wykonujących pracę w porze nocnej stale poza zakładem pracy.

Jak rozliczyć VAT od WNT, gdy transakcja nie została udokumentowana fakturą

Przedsiębiorca, będący podatnikiem VAT-UE, kupuje na terenie Unii Europejskiej towary. Są to drobne transakcje, w związku z tym zazwyczaj nie ma możliwości otrzymania faktury a jedynym dokumentem potwierdzającym zakup jest paragon fiskalny. Czy w związku z powyższym, biorąc pod uwagę, że dochodzi do przemieszczenia towaru między dwoma krajami UE, a sprzedawca i nabywca są zarejestrowanymi podatnikami VAT, rozpoznać należy WNT?

Zabierz głos na naszym FORUM

Znajdź odpowiedź na nurtujące cię pytanie lub podziel się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania innych.
Zobacz wszystkie
 
Polecany produkt
zdjęcie

Poradnik Gazety Prawnej 6/17- Samochód w firmie

Publikacja w szczegółowy i usystematyzowany sposób omawia zagadnienia związane z prawidłowym rozliczaniem wydatków samochodowych. Z opracowania Czytelnik dowie się m.in.: jakie są zasady odliczania VAT od pojazdów samochodowych, które wydatki na samochód można zaliczyć do kosztów podatkowych oraz jakie są zasady amortyzowania samochodów firmowych.

Zamów
 
Zmiany prawa
ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 17 maja 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad organizacji wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej.
Dziennik Ustaw rok 2017 poz. 1002

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 10 maja 2017 r. w sprawie funkcjonowania schematu płatniczego.
Dziennik Ustaw rok 2017 poz. 995

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW z dnia 10 maja 2017 r. w sprawie kontroli celno-skarbowej niektórych wyrobów akcyzowych.
Dziennik Ustaw rok 2017 poz. 989

 
 
reklama
 
Cotygodniowy newsletter portalu infor.pl
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa,
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.pl bez zezwolenia zabronione.
Przeczytaj Regulamin i zasady Ochrony prywatności .
Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj