Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 15 / 2021 środa, 14 kwietnia 2021 r.
 
TEMAT DNIA
Gastronomia: chcemy otworzyć ogródki na majówkę
Gastronomia: chcemy otworzyć ogródki na majówkę
Uruchomienie ogródków na majówkę pozwoliło by restauracjom na bezpieczny powrót do pracy - apeluje branża. Czy rząd wyda zgodę na otwarcie ogródków gastronomicznych? Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Szczepienia w firmach - termin startu coraz bliżej
Trwają rozmowy ze środowiskiem biznesowym dotyczące szczepień w firmach. Kiedy takie szczepienia ruszą? Kto będzie mógł do nich przystąpić? Jakie będą warunki? Czytaj więcej »
30 kwietnia - czy to koniec lockdownu?
Rzecznik MŚP apeluje do Premiera Morawieckiego o wyznaczenie ostatecznej daty zniesienia lockdownu na 30 kwietnia br. Kiedy lockdown zostanie zniesiony? Jakie straty ponosi gospodarka? Czytaj więcej »
Małgorzata Ławnik: Pracownicy z zamkniętych branż przenoszą się do handlu [PODCAST]
Po pierwszych rozmowach już mieliśmy obraz nowego kandydata, czyli osoby, która straciła pracę w restauracji, fitness klubie czy w hotelu i szuka pracy "na przeczekanie" - mówi Małgorzata Ławnik. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. Czytaj więcej »
Jakie są kary za wypalanie traw?
Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne. Jakie kary grożą za wypalanie traw? Czytaj więcej »
Sztuczna inteligencja w Polsce - czy ma przed sobą świetlaną przyszłość?
Big Data, sztuczna inteligencja, inżynieria genetyczna – to tylko niektóre z technologii, które zdaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych wkrótce nam spowszednieją. Jednak cyfrowa rewolucja nie rozleje się po świecie w równym stopniu. Czytaj więcej »
W jakim kierunku zmierzają dyskonty?
Pozycja dyskontów FMCG w Polsce od lat się wzmacnia, a pandemia sprawiła, że cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Jakie są możliwości dalszego rozwoju tej branży? Czytaj więcej »
Czy będą certyfikaty dla zaszczepionych? Gowin odpowiada
Trwają szczepienia na COVID-19. Od połowy maja ruszają szczepienia w zakładach pracy. Czy certyfikaty zaszczepionych otworzą drzwi do hoteli, restauracji i kawiarni? Czytaj więcej »
Gartner: cyfryzacja z powodu pandemii zwalnia
Dane Gartnera mówią jasno: cyfryzacja z powodu pandemii zwolniła. W obliczu niepewnej sytuacji, firmy zaciskały pasa, co wpłynęło na wyniki sprzedaży dostawców technologii. Czytaj więcej »
Rynek pracy HoReCa jest coraz trudniejszy [RAPORT]
HoReCa zwalnia pracowników, wysyła ich na bezpłatne urlopy lub obniża wymiar etatu czy wynagrodzenie. Gdzie pracownicy z zamkniętych branż szukają zatrudnienia? Czytaj więcej »
Jak zachować ciągłość działalności spółki w przypadku śmierci jedynego członka zarządu?
W spółkach kapitałowych zarząd odgrywa zasadniczą rolę. To członkowie zarządu prowadzą sprawy spółki oraz reprezentują ją na zewnątrz. Co dzieje się w przypadku, gdy w zarządzie występują braki? Czytaj więcej »
Zostań ekspertem portalu INFOR.pl
Dołącz do grona ekspertów portalu Infor.pl. Twoja obecność wśród ekspertów to doskonały sposób na bezpłatną promocję Twojego nazwiska i działalności Twojej firmy. Dzięki prezentacji swojej fachowej wiedzy milionom użytkowników możesz zyskać nowych klientów i zostać zauważonym przez nowych partnerów biznesowych. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o języku polskim
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 672 Czytaj więcej »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie licencji detektywa
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 671 Czytaj więcej »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 668 Czytaj więcej »
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 10 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie odpadów promieniotwórczych i wypalonego paliwa jądrowego
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 663 Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych są:
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580
INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminemserwisu www.infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj