Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 38 / 2021 wtorek, 21 września 2021 r.
 
TEMAT DNIA
Odprawa emerytalna - wysokość, warunki
Odprawa emerytalna - wysokość, warunki
Jaka jest wysokość odprawy emerytalnej? Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać? Czy odprowadza się od niej podatek i składki ZUS? Kiedy wypłacić odprawę? Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Płaca minimalna 2022 - jest decyzja rządu
Płaca minimalna w 2022 r. wzrośnie o 210 zł. Ile wyniesie płaca minimalna 2022? Jest już ostateczna decyzja rządu. Czytaj więcej »
Wzrost minimalnego wynagrodzenia - czy trzeba zmieniać umowę o pracę?
Co roku rośnie kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej. Pracownicy i pracodawcy mają wątpliwości, czy z uwagi na wzrost płacy minimalnej od nowego roku trzeba zmienić postanowienia wszystkich umów o pracę, które obecnie opiewają na kwotę niższą niż 3010 zł? Wyjaśnień w tym zakresie udzieliła Państwowa Inspekcja Pracy. Czytaj więcej »
Płaca minimalna a gospodarka - podcast premiera
Jaki wpływ na gospodarkę ma płaca minimalna? Czym skutkuje brak godziwego wynagrodzenia? Premier wystartował z autorskim podcastem. Czytaj więcej »
Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - szczepienie
Usprawiedliwienie nieobecności w pracy z powodu szczepienia - kiedy jest możliwe? Czy szczepienie dziecka uzasadnia zwolnienie od pracy? Czytaj więcej »
Dzień Pracownika Służby BHP
Dzień Pracownika Służby BHP przypada na 19 września każdego roku. Z tej okazji Minister Rodziny i Polityki Społecznej przygotowała list z podziękowaniami i życzeniami dla pracowników służb BHP. Czytaj więcej »
Potwierdzenie z PUE ZUS pobierze także świadczeniobiorca
Elektroniczne Potwierdzenie z PUE ZUS pobierze teraz także świadczeniobiorca, np. potwierdzenie prawa do emerytury, renty, zasiłku. Czytaj więcej »
Potwierdzenie danych w ZUS - instrukcja
Potwierdzenie danych w ZUS można otrzymać przez PUE ZUS. Jak samodzielnie utworzyć dokument? Oto instrukcja jak zrobić to krok po kroku. Czytaj więcej »
Skrócenie izolacji i dopuszczenie pracownika do pracy
Skrócenie izolacji i dopuszczenie pracownika do pracy - czy jest możliwe? Co na to prawo? Jakie świadczenia przysługują za czas izolacji? Czytaj więcej »
Dyscyplinarka za brak szkolenia BHP
Czy brak szkolenia BHP może być podstawą dyscyplinarki? Czy można uznać to za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracownika? Czytaj więcej »
Składka zdrowotna 9% średniej płacy krajowej
Składka zdrowotna liczona od średniej płacy krajowej to propozycja Rzecznika MŚP. Czy 9% przeciętnej płacy w gospodarce przy podatku liniowym to dobre rozwiązanie? Ile wyniosłaby w 2022 r.? Czytaj więcej »
Odprawa z tytułu zwolnienia z pracy w pandemii - wątpliwości
Odprawa z tytułu zwolnienia z pracy w czasie pandemii została uregulowana przepisami ustawy covidowej. Czy nowy limit wysokości odpraw odnosi się do wszystkich świadczeń? Jakie wątpliwości budzą nowe przepisy? Czytaj więcej »
Niebieska Karta UE - będą zmiany
Niebieska Karta UE dotyczy zatrudniania cudzoziemców spoza UE. Odbywa się na innych zasadach niż obywateli państw członkowskich UE. Europarlament przyjął przepisy ułatwiające zatrudnianie obcokrajowców. Czytaj więcej »
Jak można podzielić urlop ojcowski?
Urlop ojcowski przysługuje w wymiarze 2 tygodni. Jak można go podzielić? Do kiedy należy go wykorzystać? Czytaj więcej »
Dzień próbny w pracy - płatny czy nie?
Dzień próbny w pracy a wynagrodzenie - czy jest płatny? Co na to prawo? W celu sprawdzenia pracownika należałoby podpisać umowę na okres próbny. Czytaj więcej »
PIT-2 a ukończenie 26 roku życia - kiedy złożyć?
PIT-2 a ukończenie 26 roku życia - kiedy należy złożyć oświadczenie? Co z podwyższonymi kosztami przychodu? Czytaj więcej »
Od wypłat z PPK zazwyczaj nie pobiera się podatku Belki
Wypłaty z PPK - uczestnik PPK może w każdym czasie skorzystać ze swoich środków. W niektórych przypadkach wiąże się to jednak z obowiązkiem zapłaty 19% zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku Belki). Czytaj więcej »
PPK: od 2022 r. stan oszczędności na mojeppk.pl
PPK - od 2022 r. stan oszczędności będzie można sprawdzić na mojeppk.pl. Do jakich danych będzie miał dostęp każdy uczestnik PPK? Czytaj więcej »
ZUS ERO - emerytura z datą wsteczną
ZUS ERO to wniosek o emeryturę z datą wsteczną. Podstawą przyznania lub przeliczenia emerytury z datą wcześniejszą są przepisy covidowe. Dla kogo jest ten wniosek? Czytaj więcej »
Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom zdalnym?
Bezpieczeństwo pracowników zdalnych może stanowić duże wyzwanie. To w domu zdarza się najwięcej wypadków. Za co odpowiada pracodawca? Jakie są przepisy BHP? Czytaj więcej »
Płace rosną, bo firmy walczą o pracowników
Płace rosną wszędzie. Wszystkie kody PKD odnotowały w sierpniu 2021 r. podwyżki wynagrodzeń. Firmy walczą w ten sposób o pracowników. Czytaj więcej »
Dobre i złe nawyki pracy zdalnej [BADANIE]
Praca zdalna pomaga łączyć pracę z życiem prywatnym. Jakie są dobre i złe nawyki zdalnych pracowników? Oto wyniki badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Czytaj więcej »
Potrzeby pracowników - wnioski z pandemii
Potrzeby pracowników różnią się w zależności od rodzaju pracowników: fizycznych i biurowych. Jakie wnioski można wyciągnąć z pandemii COVID-19? Czytaj więcej »
Nadgodziny średniotygodniowe Polaków - pandemia
Nadgodziny średniotygodniowe Polaków w czasie pandemii wzrosły. Statystyczny pracownik ma w tygodniu 5,5 godziny nadgodzin. Czytaj więcej »
Praca zdalna a kolejne fale pandemii [RAPORT]
Praca zdalna zyskiwała na popularności wraz z nastaniem kolejnych fal pandemii COVID-19. Sprawdź, jaki wpływ na pracę miały fale koronawirusa w Polsce i Unii Europejskiej. Czytaj więcej »
Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii
Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie? Czytaj więcej »
Zostań ekspertem Infor.pl
Dołącz do grona ekspertów portalu Infor.pl. Twoja obecność wśród ekspertów to doskonały sposób na bezpłatną promocję Twojego nazwiska i działalności Twojej firmy. Dzięki prezentacji swojej fachowej wiedzy milionom użytkowników możesz zyskać nowych klientów i zostać zauważonym przez nowych partnerów biznesowych. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 1723
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 8 września 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 1713
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 września 2013 r. w sprawie licencjonowania personelu lotniczego Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 1708
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA z dnia 10 września 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy budowie i eksploatacji sieci gazowych oraz uruchamianiu instalacji gazowych gazu ziemnego Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 1690
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 września 2021 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych jest:
INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl. Reklama reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj