Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 15 / 2021 wtorek, 13 kwietnia 2021 r.
 
TEMAT DNIA
Tarcza 9.0 – dla kogo, pkd, kiedy
Tarcza 9.0 – dla kogo, pkd, kiedy
Tarcza 9.0 obejmie nowe kody pkd. Dla kogo będzie zwolnienie z ZUS, postojowe, dotacja 5000 zł i dofinansowanie do wynagrodzeń za marzec i kwiecień 2021 r.? Kiedy wejdzie w życie? Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Akcja #POMAGAMY (praktyczny pakiet pomocowy)
Akcja #POMAGAMY to praktyczny pakiet pomocowy dla naszych czytelników w dobie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Zachęcamy do skorzystania ze wsparcia w postaci bezpłatnych porad, materiałów, webinariów czy wideoporad. Czytaj więcej »
Szczepienia w zakładach pracy – kiedy, zasady
Szczepienia w zakładach pracy coraz bliżej. Kiedy firmy będą mogły szczepić na COVID swoich pracowników? Jakie zasady przewidziano? Czy kryterium 500 osób dotyczy tylko pracowników? Czy rodziny pracowników będą szczepione? Czytaj więcej »
Składka wypadkowa 2021 – PKD
Składka wypadkowa od 1 kwietnia 2021 r.  – jest nowa tabela kodów PKD, grup działalności, kategorii ryzyka i stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. Sprawdź nową wysokość składki. Czytaj więcej »
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy - kwiecień 2021
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został ponownie przedłużony. Do którego kwietnia będą zamknięte żłobki i przedszkola? Ile wynosi? Jak złożyć wniosek? Czytaj więcej »
Dofinansowanie wynagrodzeń niepełnosprawnych i refundacja składek
Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i refundacja składek na ubezpieczenia społeczne - PFRON udostępnia broszury informacyjne i filmy instruktażowe, które ułatwią skorzystanie ze wsparcia. Czytaj więcej »
Urlop rodzicielski - będą nowe przepisy?
Urlop rodzicielski w Polsce mogą czekać zmiany. Przepisy UE nie zezwalają na uzależnienie prawa do urlopu rodzicielskiego od warunku zatrudnienia w chwili narodzin lub przysposobienia dziecka - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 25 lutego 2021 r. w sprawie C 129/20. Czytaj więcej »
Spóźnianie się do pracy - powód zwolnienia dyscyplinarnego
Spóźnianie się do pracy mogą być powodem zwolnienia dyscyplinarnego. Kiedy można rozwiązać umowę o pracę z powodu spóźniania się pracownika? Jakie inne konsekwencje można ponieść za niestawianie się na czas w pracy? Czytaj więcej »
Zwolnienie dyscyplinarne - przedawnienie
Zwolnienie dyscyplinarne może nastąpić tylko do 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia. Kiedy dochodzi do przedawnienia dyscyplinarki? Czytaj więcej »
Umowa na zastępstwo - zasady, wzór
Umowa na zastępstwo musi określać cel jej zawarcia i termin rozwiązania. Jakie są zasady zawierania umowy na zastępstwo? Jakie elementy zawiera umowa? Przedstawiamy wzór umowy. Czytaj więcej »
Regulamin social media dla pracowników - co to jest?
Regulamin social media dla pracowników określa wewnątrzzakładową politykę mediów społecznościowych. Co to jest? Co należy uregulować? Czego pracodawca powinien unikać? Jakie mogą być konsekwencje złamania regulaminu przez pracownika? Czytaj więcej »
Informacja o przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę - wzór
Informacja o przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę - co powinna zawierać? Przedstawiamy wzór Zawiadomienia o przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę w trybie art. 231 Kodeksu pracy. Czytaj więcej »
System kadrowo-płacowy a PPK
System kadrowo-płacowy należy dostosować do PPK. Jak to zrobić? Jakie funkcjonalności powinien mieć? Czytaj więcej »
PPK jest również dla osób 55+
PPK to program także dla osób w wieku 55+. Nie są one objęte automatycznym zapisem jak młodsi pracownicy. Co zrobić, aby przystąpić do PPK w wieku 55-70 lat? Czytaj więcej »
Dodatek przedemerytalny a zmiana wieku emerytalnego
Dodatek przedemerytalny powinien przysługiwać pomimo zmiany wieku emerytalnego. Liczy się prawo obowiązujące w chwili złożenia wniosku kobiety. Specjalny dodatek przedemerytalny wypłacany przez 2 lata przewidywały przepisy zakładowe. Czytaj więcej »
Praca hybrydowa zastąpi pracę zdalną?
Praca hybrydowa może zastąpić pracę zdalną. Pracownicy nie chcą na stałe przechodzić na home office. W czasie pandemii docenili kontakt ze współpracownikami. Niektórzy boją się jednak wracać do biur. Czytaj więcej »
Kalendarz dni wolnych od pracy w 2021 roku
Dni wolne od pracy w 2021 roku przedstawia kalendarz świąt. Jakie mamy dni ustawowo wolne od pracy w Polsce? Które święta wypadają w sobotę? Czytaj więcej »
Majówka 2021 – kiedy, dni wolne
Majówka 2021 – kiedy wypada? Jakie dni wolne od pracy przypadają w tym czasie? W maju 2021 mamy aż 3 święta. Czytaj więcej »
Zostań ekspertem Infor.pl
Dołącz do grona ekspertów portalu Infor.pl. Twoja obecność wśród ekspertów to doskonały sposób na bezpłatną promocję Twojego nazwiska i działalności Twojej firmy. Dzięki prezentacji swojej fachowej wiedzy milionom użytkowników możesz zyskać nowych klientów i zostać zauważonym przez nowych partnerów biznesowych. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 668
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 656
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 8 kwietnia 2021 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 655
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 8 kwietnia 2021 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 654
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych są:
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580
INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminemserwisu www.infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj