Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 40 / 2022 wtorek, 4 października 2022 r.
 
TEMAT DNIA
Depresja pracowników – multitasking jedną z jej przyczyn?
Depresja pracowników – multitasking jedną z jej przyczyn?
Depresja pracowników. U 61,4 proc. Polaków występują oznaki depresji - wynika z badania UCE Research i SYNO Poland*. Jest oczywiście wiele czynników powodujących taki stan, zarówno zewnętrznych, jaki i bezpośrednio związanych z miejscem pracy. Okazuje się, że jednym z nich może być multitasking. Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Pracodawca a zakład pracy – czym się różnią ?
Czy pracodawca i zakład pracy znaczą to samo? Czy można stosować te określenia zamiennie? Odpowiadamy. Czytaj więcej »
Zatrudnianie cudzoziemców - co zmienią nowe przepisy?
Zatrudnianie cudzoziemców. Projekt nowelizacji ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców usprawni proces wydawania dokumentów legalizujących ich pracę – oceniła Konfederacja Lewiatan. Zastrzegła jednak, że nowe zasady nałożą też na pracodawców pewne ograniczenia i dodatkowe koszty. Czytaj więcej »
GUS: zatrudnienie 2022 - w I półroczu wzrosło o 1,9 proc.
GUS: zatrudnienie 2022, w pierwszym półroczu wyniosło 9288,4 tys. etatów, o 1,9 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło w tym okresie o 10,8 proc. do 6196,99 zł. Czytaj więcej »
Jakie zawody zyskały na pandemii?
Ogólnoświatowa pandemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła na sytuację gospodarczą, odmieniając doczesny tryb funkcjonowania bardzo wielu firm. Dla niektórych z nich utrzymujący się kryzys oraz społeczne obostrzenia były jednoznaczne z koniecznością zaniechania działalności. Dla innych jednak zaistniała sytuacja nie niosła aż tak drastycznych zmian – a wręcz przeciwnie! Można powiedzieć, iż niektóre zawody zyskały na pandemii, tym samym otrzymując miano bezpiecznych stanowisk pracy. Które z nich zaliczają się do tej grupy? Czytaj więcej »
Webinarium „Nowa informacja o warunkach zatrudnienia (art. 29 § 3 kp) – jak ją prawidłowo sporządzić”
„Nowa informacja o warunkach zatrudnienia (art. 29 § 3 kp) – jak ją prawidłowo sporządzić” - zapraszamy na praktyczne webinarium z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 20 października 2022 roku. Polecamy! Czytaj więcej »
Płaca minimalna w Niemczech wzrasta do 12 euro za godzinę
Płaca minimalna w Niemczech od 1 października 2022 roku wzrasta z 10,45 euro do 12 euro za godzinę - powiadomił Instytut Badań Gospodarczych i Społecznych Fundacji Hansa Boecklera. Czytaj więcej »
Kto i kiedy otrzymuje rentę rodzinną?
Kto i kiedy otrzymuje rentę rodzinną? Jakie kryteria trzeba spełnić, aby otrzymać dodatek dla sieroty zupełnej? Jaka jest minimalna kwota świadczeń z ZUS od 1 marca 2022 r.? Czytaj więcej »
Własna działalność a L4 w ciąży
Czy prowadzenie działalności gospodarczej przez kobietę w zaawansowanej ciąży może być uznane przez ZUS jako przeszkoda do podlegania ubezpieczeniom społecznym? Czy ZUS może uznać, że działalność została założona pozornie, dla uzyskania zasiłku z ZUS? Czy ważna jest wysokość przychodu w porównaniu do kosztów prowadzonej działalności? Czytaj więcej »
Webinarium „Rozliczanie kosztów materiałów i narzędzi do pracy zdalnej”
„Rozliczanie kosztów materiałów i narzędzi do pracy zdalnej” - zapraszamy na praktyczne webinarium z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 13 października 2022 roku. Polecamy! Czytaj więcej »
Aktywizacja wykluczonych społecznie w 2023 r.
Co to jest zatrudnienie socjalne? Jakie funkcjonują podmioty ekonomii społecznej? Jak można pomóc osobom wykluczonym społecznie, szczególnie na rynku pracy? Czy jest: „Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2022-2025. Edycja 2023"? Czytaj więcej »
Zdrowie psychiczne pracowników w obliczu pandemii COVID-19
Czym jest zdrowie psychiczne pracowników i jak wpłynęła na nie pandemia COVID-19? Czy Unia Europejska podjęła jakieś działania, aby chronić pracowników przed skutkami pracy zdalnej i izolacji społecznej? Czy istnieją programy przeciwdziałania depresji, wypalenia zawodowego, czy cyfrowego stresu w miejscu pracy? Czytaj więcej »
Refundacja zakupu okularów - co warto wiedzieć?
Refundacja zakupu okularów pracownikowi, wykorzystywanych podczas pracy przy monitorach ekranowych, budzi liczne wątpliwości. Dotyczą one nie tylko tego, którym z pracowników taki zwrot kosztów przysługuje, ale także tego, jak prawidłowo udokumentować taką refundację, jakie dane powinny być wskazane na fakturze potwierdzającej zakup, czy refundację można wypłacić przelewem? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Czytaj więcej »
Aneks do umowy o pracę - co warto wiedzieć?
Aneks do umowy o pracę. Strony stosunku pracy mogą modyfikować treść umowy o pracę w drodze aneksu, a więc zawierając porozumienie zmieniające, które jest dwustronną czynnością, obejmującą zgodne oświadczenie woli pracownika i pracodawcy. Czytaj więcej »
Gastronomia w czasach Home Office [RAPORT]
Nowa rzeczywistość społeczno-ekonomiczna i globalny trend wdrażania pracy hybrydowej wpłynęły na funkcjonowanie sektora gastronomii w nieruchomościach biurowych. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
Dziennik Ustaw - rok 2022 poz. 2030
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU I TECHNOLOGII z dnia 22 września 2022 r. w sprawie finansowego wsparcia udzielanego na realizację niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw - rok 2022 poz. 2029
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 29 września 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw - rok 2022 poz. 2028
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 15 września 2022 r. w sprawie przeprowadzania badań na obecność substancji psychoaktywnej w organizmie nieletniego Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych jest:
INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl. Reklama reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj