Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 36 / 2023 środa, 13 września 2023 r.
 
TEMAT DNIA
Kwadratowe ograniczenie prędkości? Dokładnie. Znak dotyczy jednego typu pojazdów
Kwadratowe ograniczenie prędkości? Dokładnie. Znak dotyczy jednego typu pojazdów
Pierwszy raz widzisz kwadratowe ograniczenie prędkości? Z pewnością nie. Mogłeś dostrzec je wcześniej, tylko nie patrzyłeś tam, gdzie trzeba. A nieuwaga może być kosztowna. Niestosowanie się do tego znaku kosztuje nawet 5 tys. zł. Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Znak B-29 oznacza zakaz używania... trąbki? Oczywiście, że nie!
Zakaz gry na trąbce? Gdyby znak B-29 niósł taki właśnie przekaz, z pewnością jego obecnością zmartwiłby się Henryk Kwinto z filmu Vabank. Całe szczęście dla największego kasiarza w Polsce, tablica przekazuje całkowicie inny komunikat. Choć złamanie zakazu nadal oznacza mandat. Czytaj więcej »
Zakaz jazdy na zderzaku tylko na drogach szybkiego ruchu? No właśnie nie... W mieście też!
Na autostradach i drogach ekspresowych nie można jechać na zderzaku. W mieście i krajówkach już jednak tak. To częsty sposób myślenia kierowców. Częsty i wyjątkowo wadliwy oraz błędny. Taki czyn nadal jest wykroczeniem. Jego popełnienie kosztuje nawet 5 tys. zł. Czytaj więcej »
Za co można stracić prawo jazdy? Zaświadczenie lekarskie równie ważne jak punkty
Prawo jazdy można stracić za punkty. Tak, to prawda. Równie ważny jest jednak też stan zdrowia. Kierowca będzie musiał oddać dokument w przypadku chorób wzroku, serca czy nawet nerek. Wiedzieliście o tym? Czytaj więcej »
Napis na tablicy rejestracyjnej. Czy śmieszne hasło na ramce oznacza mandat?
Śmieszny napis na ramce tablicy rejestracyjnej może być oceniony przez policjanta. Ten przyzna mu notę od 20 do 5000, ale nie punktów, a złotych! Choć problemem może się stać nie tylko śmieszny napis, a każdy napis. Czytaj więcej »
Czy znak B-33 dotyczy też ciężarówek i autobusów? To dobre pytanie
Znak B-33 nie dotyczy wszystkich kierujących. Dla części z nich staje się... niewidzialny. Aby jednak ta zasada zadziałała w pełni, muszą najpierw zostać spełnione dwa dodatkowe warunki. A wszystko wyjaśniam w tym materiale. Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.