Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA

Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania / Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA / Shutterstock

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

Szybka ścieżka do tytułu CGMA (Chartered Global Management Accountant)

Nowa akredytacja to nowe możliwości na podniesienie kwalifikacji dla uczestników studiów MBA na Wydziale Zarządzania UŁ. Dzięki tej akredytacji studenci zyskają możliwość wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA (Chartered Global Management Accountant) - prestiżowego tytułu zawodowego potwierdzającego zaawansowaną wiedzę i umiejętności w dziedzinie rachunkowości zarządczej. 

Tytuł ten jest przyznawany jest przez AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants i działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 597 000 członków, kandydatów oraz zarejestrowanych osób ze 188 krajów i terytoriów. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. merytoryczne przywództwo (ang. thought leadership) wspierają swoich członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielą się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.

Autopromocja

Co to oznacza dla słuchaczy MBA?

Słuchacze edycji 26. po ukończeniu studiów MBA będą mogli fakultatywnie zarejestrować się i podejść do egzaminu CGMA Case Study na poziomie operacyjnym Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Obejmuje on zagadnienia z obszaru rachunkowości zarządczej, zarządzania finansami i raportowania finansowego, które są składowymi programu studiów MBA. Po zaliczeniu poziomu operacyjnego słuchacz MBA otrzyma dyplom CIMA Diploma in Management Accounting i będzie się mógł posługiwać tytułem CIMA Dip MA. 

Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.

- Jestem niezwykle dumna, że nasz program MBA uzyskał akredytację od AICPA & CIMA, co pozwoli naszym studentom zdobyć prestiżowy tytuł Chartered Global Management Accountant (CGMA). To ogromne wyróżnienie i dowód na wysoką jakość naszego programu. Wierzymy, że połączenie dyplomu MBA z uzyskaną profesjonalną kwalifikacją da naszym absolwentom nie tylko przewagę na rynku pracy, ale także przygotuje ich do pełnienia kluczowych ról w globalnym środowisku biznesowym. Naszym celem zawsze było oferowanie edukacji na najwyższym poziomie, a ta akredytacja jest potwierdzeniem, że jesteśmy na właściwej drodze – mówi dr hab. Justyna Dobroszek, prof. UŁ, kierownik Polsko-Amerykańskiego Programu Studiów MBA.

- Tytuł CGMA jest synonimem doskonałości w zarządzaniu finansami i rachunkowości zarządczej, a jego dostępność dla naszych studentów MBA podnosi wartość edukacji, którą oferujemy. Naszym priorytetem jest kształcenie liderów, którzy są gotowi sprostać wyzwaniom współczesnego świata biznesu. Dzięki tej akredytacji nasi absolwenci będą jeszcze lepiej przygotowani do pełnienia strategicznych ról w organizacjach na całym świecie – podkreśla dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Ta akredytacja stanowi kolejny krok w dążeniu naszej uczelni do oferowania najwyższej jakości edukacji, która przygotowuje słuchaczy MBA do osiągania sukcesów w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu. Potwierdza ona dostosowanie programu studiów MBA do globalnych standardów i oczekiwań branży finansowej. 

Kwalifikacja CGMA jest jedną z kilku ścieżek certyfikacyjnych poświadczających profesjonalne umiejętności i wiedzę, które są oferowane w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Studiów MBA na Wydziale Zarządzanie. Uczestnicy MBA mogą wybrać także certyfikację w takich obszarach, jak zarządzanie projektami, marketing lub rachunkowość.

Trwa rekrutacja do 27. edycji studiów MBA na Wydziale Zarządzania UŁ

Aktualnie trwa rekrutacja do 27. edycji studiów MBA na Wydziale Zarządzania UŁ. Szczegóły programu na stronie www.mba.uni.lodz.pl

oprac. Paweł Huczko
rozwiń więcej
Biura rachunkowe
​Błędy księgowości, które mogą kosztować Cię więcej, niż myślisz. Jak ich uniknąć​?
28 kwi 2025

Prowadzenie księgowości to jedno z najważniejszych zadań w każdej firmie. Niestety, nawet drobne pomyłki mogą prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych i prawnych. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane w księgowości oraz sposoby ich unikania.​

Webinar: Windykacja w biurze rachunkowym – co zrobić, gdy klient nie płaci? + certyfikat gwarantowany
10 kwi 2025

Praktyczny webinar „Windykacja w biurze rachunkowym – co zrobić, gdy klient nie płaci?” poprowadzi Radosław Kowalski, doradca podatkowy i doświadczony szkoleniowiec. Ekspert przeprowadzi uczestników przez proces windykacji w biurze rachunkowym, wskaże, jak ograniczyć ryzyko związane z nieterminowymi płatnościami oraz omówi skuteczne strategie dochodzenia należności. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma imienny certyfikat, roczny dostęp do retransmisji wydarzenia oraz materiały dodatkowe.

Etyka w zawodzie księgowego. Dlaczego jest taka ważna?
02 kwi 2025

Etyka w zawodzie księgowego, to nie tylko zestaw zasad do przestrzegania, ale także fundament, na którym opiera się zaufanie i profesjonalizm całej branży. Księgowi, którzy działają etycznie, nie tylko chronią interesy swoich klientów, ale także przyczyniają się do stabilności i przejrzystości systemu finansowego jako całości.

Za brak wdrożenia KSeF odpowie przedsiębiorca a nie księgowy. A ponad 65% MŚP w Polsce nawet nie wie o co chodzi
31 mar 2025

Obowiązkowy Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Z badania Edisonda przeprowadzonego na zlecenie SaldeoSMART wynika, że tylko 34% przedsiębiorstw z sektora MŚP w Polsce wie o nowych obowiązkach, jakie będą nałożone na biznes. Wiele firm może wychodzić z założenia, że wdrożeniem systemu zajmą się ich biura rachunkowe. Tymczasem księgowi mówią jasno: za zgodność faktur z KSeF odpowiadać będą przedsiębiorcy, nie ich doradcy.

Jakich wartości dodanych często nie doceniają klienci biur rachunkowych?
02 kwi 2025

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie każda minuta ma znaczenie, biura rachunkowe oferują swoim klientom znacznie więcej niż tylko tradycyjne usługi księgowe. Niestety, wielu przedsiębiorców nie jest świadomych wszystkich wartości dodanych oferowanych przez Biura, szczególnie tych niemierzalnych jak doświadczenie, odpowiedzialność czy zaufanie. Wartości, które mogą znacznie ułatwić życie i przyspieszyć rozwój ich firm. Wartości, które potrafią przekształcić codzienną rutynę firmy w coś znacznie bardziej komfortowego i efektywnego, W tym artykule przyjrzymy się temu, o czym często nie wiedzą i czego najczęściej nie doceniają klienci biur rachunkowych.

Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe dla swojego biznesu? 10 czynności do wykonania
22 sty 2025

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to jedno z najważniejszych zadań dla każdego przedsiębiorcy. W końcu dobra księgowość to nie tylko porządek w dokumentach, ale także bezpieczeństwo finansowe i możliwość efektywnego planowania przyszłości.

Nowy INFORLEX, czyli fachowa wiedza i nowoczesna funkcjonalność
10 gru 2024

INFOR prezentuje najnowszą odsłonę INFORLEX, fachowej bazy wiedzy dla specjalistów z firm i biur rachunkowych oraz sektora publicznego. Autorzy postawili na nowoczesny design, intuicyjną obsługę i pomocne dla użytkowników funkcjonalności.

AI (sztuczna inteligencja) już teraz automatyzuje branżę księgową. Jak?
01 paź 2024

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) ma bardzo duży wpływ również na księgowość. Automatyzacja procesów finansowych staje się nieodzownym elementem zarówno w biurach księgowych, jak i w samych firmach będących ich klientami, niezależnie od wielkości. Dzięki AI możliwe stało się nie tylko zautomatyzowanie rutynowych zadań, ale również wsparcie księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, redukcja błędów oraz optymalizacja kosztów operacyjnych.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 2024: Kluczowe Wydarzenie Branży Księgowej w Targach Kielce
03 wrz 2024

Już po raz piaty Targi Kielce będą gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, jednego z najważniejszych spotkań dla branży księgowej w Polsce. Wydarzenie trwające od 26 do 27 września co roku przyciąga właścicieli biur rachunkowych, doradców podatkowych, księgowych i ekspertów, którzy mają okazję uczestniczyć w prelekcjach, panelach dyskusyjnych i warsztatach poświęconych najnowszym wyzwaniom branży.

Ochrona sygnalistów w biurze rachunkowym od 25 września 2024 r. Nowe procedury i obowiązki bez względu na liczbę pracowników?
24 wrz 2024

Ustawa o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024 r.(Dz.U. z 2024 r., poz. 928) zacznie obowiązywać już 25 września tego roku. Biura rachunkowe i inne podmioty, których dotyczy ustawa mają więc niewiele czasu na zapoznanie się z przepisami i wdrożenie wynikających z nich procedur. Co koniecznie trzeba wiedzieć?

pokaż więcej
Proszę czekać...