Praca przy testowaniu aplikacji – dlaczego warto?

fot. materiały prasowe
Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia staje przed koniecznością dokonania wyboru, w którym kierunku pójdzie jego kariera. Z jednej strony kuszą go atrakcyjne zarobki, jakie proponują niektóre branże. Z drugiej chciałby łączyć swoją pracę z dotychczasową pasją. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem tego dylematu byłoby scalenie obu tych aspektów. Taka szansa pojawia się w przypadku pracy przy testowaniu aplikacji. Dlaczego warto podjąć się tego zajęcia?

Stanowisko ukierunkowane na przyszłość

Korzystanie z nowoczesnych technologii stało się codziennością dla ludzi z całego świata. Osoby, które zawodowo zajmują się ich tworzeniem, wdrażaniem czy ulepszaniem, w dużej mierze przyczyniają się do tego, jaki kształt będzie miała nasza przyszłość. Wobec tego branża IT jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej przyszłościowych ścieżek kariery, a co za tym idzie, za najbardziej opłacalny kierunek kształcenia. Warto jednak pamiętać, że nie opiera się ona wyłącznie na pracy programistów. Równie ważne są bowiem poboczne specjalizacje, takie jak praca przy testowaniu aplikacji.

Popularność mobilnych oraz komputerowych rozwiązań sprawia, że coraz więcej firm poszukuje do swojego zespołu osób, które w umiejętny sposób zajmą się testowaniem tworzonych aplikacji. Niewątpliwie trend ten jeszcze na długo pozostanie żywy, wobec czego testerzy aplikacji z pewnością zagrzeją sobie miejsce w niejednym przedsiębiorstwie.

Ogromne zapotrzebowanie na testerów aplikacji

Od wielu lat branża IT może poszczycić się niezwykle dynamicznym rozwojem, co pozytywnie wpływa nie tylko na pracodawców, ale i pracowników. W związku z rozkwitem tego sektora rynku mogą oni liczyć na zwiększające się zapotrzebowanie na pracowników z konkretnych specjalizacji. Tak właśnie jest w przypadku testerów aplikacji, bez których tworzone przez firmy oprogramowania nie mogłyby normalnie funkcjonować. Zauważalny wzrost zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród społeczeństwa sprawia, że zawód ten ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. Wobec tego osoby, które pragną związać z nim swoją karierę zawodową, przez najbliższe lata z pewnością nie będą narzekać na brak pracy.

Nieprzeciętne wynagrodzenie

Nie od dziś wiadomo, że praca w IT ma jedną, stale podkreślaną zaletę: ponadprzeciętne zarobki. Nie da się ukryć, iż obecnie jest to jedna z najbardziej opłacalnych ścieżek kariery, przez co zauważalny stał się wzrost zainteresowania podejmowaniem różnorodnych wyzwań w tym zakresie – począwszy od budowania solidnych podstaw ze studiów informatycznych, aż po odbywanie indywidualnych szkoleń w celu zmiany dotychczasowej branży. W rzeczywistości osoba, która pragnie zawodowo zająć się testowaniem aplikacji, może liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości 4 586 złotych netto.

Finalna kwota w dużej mierze zależy jednak od kwalifikacji. Statystycznie bowiem 25 proc. najlepszych testerów aplikacji zarabia nawet do ok. 5 800 zł netto! Jak zatem widać, słuchy na temat atrakcyjnych zarobków na różnych stanowiskach w branży IT, mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości!

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją we Wrocławiu na portalu branżowym the:protocol.

Infor.pl
To już alarm na całą Polskę. W ten sposób można stracić z konta wszystkie pieniądze
09 maja 2025

Potrafią ukraść pieniądze bez bandyckiego napadu. Cyberprzestępcy, którzy wyłudzają od swoich ofiar dane do bankowego konta są niezwykle kreatywni. Jaka metoda jest teraz „na topie”? Oszuści zaatakowali „na wygasającą domenę”.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości
09 maja 2025

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom
09 maja 2025

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

Robert Prevost nowym Papieżem! Mamy nowego Zwierzchnika Kościoła katolickiego! Kim jest nowy Ojciec Święty?
08 maja 2025

W dniu 8 maja br. kardynał Robert Prevost został wybrany nowym Papieżem. Przyjął imię Leon XIV. Jak podaje Reuters - jest to to 69-letni Amerykanin, który większość swojej kariery spędził jako misjonarz w Peru. Jest on stosunkowo nieznany na arenie międzynarodowej. Mianowany kardynałem przez papieża Franciszka w 2023 r., udzielił niewielu wywiadów mediom i rzadko przemawiał publicznie.

Joanna Senyszyn – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydatka na prezydenta 2025]
08 maja 2025

Joanna Senyszyn – do której partii należy? Przedstawiamy program wyborczy kandydatki na prezydenta Polski w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Jaki numer na karcie do głosowania ma Joanna Senyszyn? Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. i wyniki najnowszego sondażu.

Kim jest nowy Papież?
08 maja 2025

W dniu 8 maja 2025 r. wybrano nowego Papieża. Kim jest nowy papież katolicki? Jak nazywa się nowy papież? Kto jest papieżem 2025? Jakie ma poglądy Papież?

Czy emerytowany nauczyciel może pracować w komisji maturalnej? Przepisy MEN
08 maja 2025

Praca w komisji maturalnej to dla nauczycieli sposób na dodatkowy zarobek. Kto może zgłosić się do pracy w komisji maturalnej? Czy emerytowany nauczyciel również może sobie dorobić na maturach? Jakie są przepisy MEN?

Nowy Papież - czy będzie kontynuował modlitwy na maj 2025 r.? Franciszek zachęcał w maju do modlitwy o godziwe warunki pracy dla wszystkich
08 maja 2025

Nowy Papież - czy będzie kontynuował modlitwy na maj 2025 r.? Papież Franciszek zachęcał w maju 2025 r. do modlitwy o godziwe warunki pracy dla wszystkich. Papież wiedział jak ważnym aspektem życia społecznego jest praca. Zresztą już Jan Paweł II poświęcił w jednej ze swoich encyklik wiele przemyśleń na temat wartości ludzkiej pracy. Laborem exercens (łac. wykonując pracę) – encyklika społeczna papieża Jana Pawła II, ogłoszona została14 września 1981, w 90. rocznicę ogłoszenia encykliki Rerum novarum Leona XIII. Papież porusza tam wątek tego: czy żyjemy po to, żeby pracować, czy pracujemy po to, żeby żyć. To pytanie w dzisiejszych czasach (zabieganych, gdzie pogubiły się wartości życiowe, gdzie liczyć się konsumpcjonizm) - nabiera jeszcze większego sensu. Obecnie, według danych ONZ i Międzynarodowej Organizacji Pracy (OIL), 402,4 miliona ludzi na świecie nie ma pracy; 160 milionów dzieci jest zmuszanych do pracy; 240 milionów pracowników otrzymuje mniej niż 3,65 dolara dziennie; a ponad 60% aktywnej zawodowo populacji pracuje w szarej strefie, co oznacza, że około 2 miliardy ludzi nie ma praw pracowniczych ani zabezpieczenia społecznego.

MOPS ma prawo odmówić zasiłku osobie niepełnosprawnej chodzącej o kulach (umiarkowany stopień niepełnosprawności)
08 maja 2025

MOPS nie dał zasiłku osobie niepełnosprawnej bo wcześniej otrzymała ona zasiłek stały 1000 zł, zasiłek celowy na zakup posiłku lub żywności (200 zł), specjalne zasiłki celowe: na częściowe pokrycie opłat mieszkaniowych (100 zł), na pokrycie części kosztów energii elektrycznej (150 zł) i na leki i leczenie (150 zł). Umiarkowany stopień niepełnosprawności i ograniczenia wynikające z chodzenia o kulach nie dają prawa do kolejnych roszczeń do MOPS o zasiłki.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]
08 maja 2025

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

pokaż więcej
Proszę czekać...