Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 16 / 2021 piątek, 16 kwietnia 2021 r.
 
TEMAT DNIA
Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia 2021 r.
Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia 2021 r.
Nowe dowody osobiste będą wydawane od 2 sierpnia 2021 r. Kto otrzyma nowe dokumenty? Jakie zmiany będą na nich widoczne? Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Rejestracja nowego samochodu online. Od 4 czerwca tak!
Rejestracja nowego samochodu online już 4 czerwca 2021 roku stanie się faktem. Niestety są pewne ograniczenia. Jakie? Sprawdźmy. Czytaj więcej »
W co chce inwestować młode pokolenie?
Przedstawiciele pokoleń Y i Z, popularnie określanych Milenialsami, stają się coraz aktywniejsi na rynku inwestycyjnym. Co spełnia oczekiwania młodych w kontekście inwestowania i w jakie formy pomnażania środków najchętniej lokują swoje środki? Czytaj więcej »
Narodowy Spis Powszechny - GUS odpowiada na pytania
Narodowy Spis Powszechny 2021 - czy logowanie przez PESEL jest bezpieczne? Czy trzeba wpisać wszystkich, z którymi mieszka się pod tym samym adresem? Czy jeśli się spisze swojego małżonka to jest on już zwolniony z samospisu? Kto spisuje dzieci? Prezentujemy najczęściej zadawane pytania dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wraz z odpowiedziami GUS-u. Czytaj więcej »
Jak zmienia się zaangażowanie uczestników Instagrama?
Jakie posty na Instagramie były najpopularniejsze? Jak wielkość profilu wpływała na zasięgi? Jaki content najbardziej angażował odbiorców? Czytaj więcej »
Wnioski o "Dobry start" tylko elektronicznie
Wnioski o świadczenia z programu "Dobry start" będą składane tylko w formie elektronicznej. Projekt resortu rodziny zyskał poparcie sejmowej komisji. Czytaj więcej »
Gdzie mogę wszcząć proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa?
Panuje przekonanie, zgodnie z którym proces mający na celu stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego powinien być prowadzony w sądzie diecezji na terenie której ów małżeństwo zostało zawarte. Jest to jednak przekonanie częściowo błędne. O tym, w którym sądzie można poprowadzić proces będzie dzisiaj mówił niniejszy artykuł. Czytaj więcej »
Interpretacje dot. opłat „cukrowej” i „małpkowej” wydawane przez Dyrektora KIS
Interpretacje dot. opłat „cukrowej” i „małpkowej”. Ministerstwo Finansów informuje, że podpisana 8 kwietnia 2021 r. przez Prezydenta RP nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw przenosi na Ministra Finansów właściwość co do interpretowania przepisów dotyczących opłat „cukrowej” i „małpkowej”. Dyrektor KIS będzie wydawał interpretacje indywidualne w zakresie obu opłat. Przepisy określają również terminy i sposób procedowania wniosków o interpretacje, które zostały złożone do innych organów. Czytaj więcej »
Wymiar urlopu 2021
Wymiar urlopu w 2021 r. nie ulega zmianie. Kodeks pracy określa, ile dni lub tygodni urlopu wypoczynkowego, macierzyńskiego, wychowawczego, rodzicielskiego, ojcowskiego, na żądanie, bezpłatnego przysługuje pracownikowi. Czytaj więcej »
Julia Moczak: Dlaczego praca z końmi pomaga zostać liderem? [PODCAST]
Julia Moczak podkreśla, że konie są świetnymi nauczycielami, a ludzie nie doceniają możliwości jakie płyną z obcowania z nimi. Czego możemy nauczyć się od koni? Zapraszamy do wysłuchania podcastu. Czytaj więcej »
Kto dziedziczy darowiznę po śmierci obdarowanego?
Kto dziedziczy darowiznę po śmierci obdarowanego? Czy można odwołać darowiznę już po śmierci obdarowanego? Czytaj więcej »
Atmosfera sprzyja zakupom na rynku nieruchomości
Inwestorzy i fundusze kupują mieszkania. Wbrew temu co prognozowali eksperci, pandemia nie wpłynęła na zmniejszenie zainteresowania rynkiem nieruchomości (poza czasem lockdownu w II kw. 2020 r.). Miały na to wpływ niemal zerowe stopy procentowe i wysoka inflacja, a konkretnie brak atrakcyjnych alternatyw inwestycyjnych. Nieuniknione wzrosty cen w przyszłości, oznaczają, że teraz jest dobry moment na zakupy, szczególnie na rynku pierwotnym. Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych są:
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580
INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminemserwisu www.infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj