Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 148 / 2023 piątek, 24 listopada 2023 r.
 
TEMAT DNIA
QUIZ Black Friday i prawa konsumenta. Sprawdź swoją wiedzę przed zakupami i nie daj się oszukać!
QUIZ Black Friday i prawa konsumenta. Sprawdź swoją wiedzę przed zakupami i nie daj się oszukać!
Zanim ruszysz na wielkie promocje i wyprzedaże podczas Black Friday i Cyber Monday sprawdź, czy wiesz, jakie prawa Ci przysługują. Co z reklamacjami i zwrotami towaru? Czy podczas zakupów stacjonarnych i przez internet obowiązują te same zasady? Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Czy 26 listopada 2023 to niedziela handlowa?
Czy w najbliższą niedzielę sklepy są otwarte? Ile niedziel handlowych zostało do końca roku? Czytaj więcej »
900,00 zł na ferie zimowe w 2024 r. Dla kogo? Jakie warunki trzeba spełnić?
Możesz otrzymać nawet 900 zł na wypoczynek zimowy w 2024 r. Pieniądze przeznaczone są dla dzieci urodzonych od 01 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić. Czytaj więcej »
500 plus na psa i kota. Ostatnie dni na złożenie wniosków
Dofinansowanie dla właścicieli psów i kotów, zwane potocznie "500 plus na psa i kota", to świadczenie, o które można się jeszcze ubiegać. Do otrzymania są pieniądze, które pomogą w opłaceniu niektórych zabiegów weterynaryjnych. Czytaj więcej »
7 najważniejszych porad ekspertów ECK na Black Friday!
Jak nie wpaść w zakupowe pułapki podczas Black Friday, Black Week, Cyber Monday? Przede wszystkim warto dać sobie czas do namysłu i pamiętać o swoich prawach. Czytaj więcej »
Nowe z ZUS 2024. Kto ma dostać babciowe. Na czym polega nowy zasiłek, na co można wydać pieniądze
Program Rodzina 500+ bardzo pomógł rodzicom, wspierając domowe budżety, ale nie zachęcił matek do rodzenia. Dlatego poza projektami 35-godzinnego tygodnia pracy i 35-dniowego urlopu, tak wielkim poparciem cieszy się babciowe – nowy zasiłek, który ma być wypłacany na wsparcie wychowania dzieci. Czytaj więcej »
Seksualność i orientacja seksualna pracowników. Co pracodawca może dowiedzieć się na ten temat
Czy pracodawca ma prawo żądać od pracowników podania danych dotyczących ich seksualności czy orientacji seksualnej? A gdyby do tego doszło, jak pracownik powinien zareagować na takie żądanie? Czytaj więcej »
Uciążliwy sąsiad? Kiedy możliwa jest licytacja jego nieruchomości?
Czy możliwa jest licytacja nieruchomości uciążliwego sąsiada? Na przedmiotowe zagadnienie odpowiemy sobie przez pryzmat obowiązujących przepisów. Czytaj więcej »
8080 to nowy numer, na który można zgłaszać podejrzane wiadomości SMS. Co z dotychczasowym numerem?
Nowy, łatwy do zapamiętania numer do zgłaszania podejrzanych wiadomości SMS został właśnie uruchomiony. Każde zgłoszenie przyczynia się do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa. Czytaj więcej »
Odprawa dla terytorialsa
Odprawa dla terytorialsa to świadczenie wypłacane przez pracodawcę przed rozpoczęciem służby pracownika w WOT. Ile wynosi? Jaka jest podstawa prawna obowiązku wypłaty odprawy? Czy trzeba pisać wniosek o odprawę? Czytaj więcej »
Kredyty frankowe. Sąd Najwyższy uchyla korzystne dla frankowiczów wyroki. Dlaczego?
Sąd Najwyższy we wrześniu 2023 roku wydał trzy wyroki niekorzystne dla posiadaczy kredytów frankowych. O co chodziło? Czytaj więcej »
Abonament za radio w samochodzie w 2024 r. Ile wynosi? Kto musi go płacić?
Poznaliśmy właśnie stawki abonamentu za radio w samochodzie w 2024 r. Ile zapłacą kierowcy? I kto tak właściwie musi zapłacić podatek RTV za odbiornik zamontowany w pojeździe? To ważne pytanie, zwłaszcza że kara za brak abonamentu to nawet blisko 2,3 tys. zł w 2024 r. Czytaj więcej »
Policjant nie da mandatu za brak opon zimowych. Karę wlepi jednak sąd. Jest podstawa prawna
Policjant nie ma podstawy prawnej do wlepienia kierowcy mandatu za brak opon zimowych. Konieczne narzędzia ma jednak sąd. Zielone światło do kar za jazdę na oponach letnich zimą dał im wyrok Sądu Najwyższego. I trzeba przyznać, że motywacja tego postanowienia brzmi ciekawie. Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA

Administratorem Państwa danych osobowych jest: INFOR PL SA z siedzibą pod adresem: ul. Burakowska 14, 01-066 Warszawa

Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się, pisząc na adres Administratora jak wyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl.
Reklama: reklama@infor.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj

Materiały chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie materiałów wyłącznie za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.