Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 37 / 2022 czwartek, 22 września 2022 r.
 
TEMAT DNIA
Grzywny za przestępstwa i wykroczenia skarbowe w 2023 roku - limity
Grzywny za przestępstwa i wykroczenia skarbowe w 2023 roku - limity
Grzywny za przestępstwa i wykroczenia skarbowe w 2023 roku. W roku 2023 podatnikom grozić będą wyższe niż w 2022 r. kwoty grzywien, jakie można wymierzyć za popełnienie przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego. Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
PIT-2 - wersja 9 od 1 stycznia 2023 r.
Ministerstwo Finansów opublikowało nowy wzór formularza PIT-2, który będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. Nowy formularz PIT-2 (wersja 9) jest znacznie rozszerzony w porównaniu do obecnego wzoru. Czytaj więcej »
VAT 2023 – zmiany w WDT
Od 2023 roku transakcja wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) będzie deklarowana (korygowana) za okres rozliczeniowy, w którym powstał obowiązek podatkowy. Dotyczy to sytuacji (określonej w art. 42 ust. 12a ustawy o VAT) otrzymania przez podatnika dowodów potwierdzających WDT po wymaganym terminie i po uprzednim zadeklarowaniu tej transakcji jako krajowej. Czytaj więcej »
Odcinkowy pomiar prędkości: po jakim czasie przychodzi mandat?
Odcinkowy pomiar prędkości: po jakim czasie przychodzi mandat? To pytanie zadawane przez kierowców. Tyle że nie tak łatwo na nie odpowiedzieć. Czytaj więcej »
Zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. Co z ciężarówkami?
Zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. jest pewny. Co z ciężarówkami? Choć stanowią one 4 proc. floty, odpowiadają za 34 proc. emisji CO2. Czytaj więcej »
Zaległy urlop wypoczynkowy do 30 września
Zaległy urlop 2022. Pracownicy, którzy dotąd nie wykorzystali urlopu przysługującego im w 2021 roku, muszą zrobić to do końca września. Obowiązek dopilnowania, aby pracownik udał się w tym terminie na zaległy wypoczynek, spoczywa na pracodawcy. Czytaj więcej »
Minister zdrowia: rząd przyjął projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego
Projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego został przyjęty przez rząd - przekazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Czytaj więcej »
Nauka zdalna 2022/2023 [rozporządzenie]
Rozporządzenie określa szczegółowe warunki organizowania i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego, szkołach i placówkach, w przypadku zawieszenia zajęć - Dz.U. z 2022 r. poz. 1903. Czytaj więcej »
Wypowiedzenie umowy pracownika samorządowego a koszty szkoleń
Czy pracownika samorządowego po wypowiedzeniu umowy o pracę można obciążyć kosztami szkolenia? Czytaj więcej »
Wysokie kary za wypalanie traw w 2022 r.
1 września 2022 r. weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzają kary m.in. za wypalanie traw. Co się zmieniło? Czytaj więcej »
Pracownicy handlu skarżą się na wydłużone godziny otwarcia sklepów
Wiele sklepów nawet we wrześniu pracuje do północy lub jeszcze dłużej. Wraca również sprawa handlu w niedzielę w sklepach franczyzowych. Czytaj więcej »
Wydłużenie urlopów dla rodzin zastępczych
W ramach zmiany w ustawie o wspieraniu rodzin i pieczy zastępczej wydłużamy urlopy dla rodziców zastępczych i podwyższamy ich wynagrodzenia - powiedziała w poniedziałek wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Czytaj więcej »
Dofinansowanie do ogródków działkowych będzie kontynuowane
Wart 50 mln zł pilotażowy program wsparcia działkowców, w ramach którego ogrody działkowe mogą ubiegać się o środki m.in. na rozwój zielonej infrastruktury czy działania służące retencji wody, będzie kontynuowany – zapowiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Czytaj więcej »
Koniec ze zmianą deklaracji w CEEB, aby dostać dodatek węglowy
Od dnia 20 września obowiązuje nowelizacja dodatku węglowego, która ogranicza uzyskanie tej dopłaty przez osoby, które zmodyfikowały wcześniej złożoną deklarację o źródłach ciepła. Kto zatem otrzyma dodatek węglowy, a czyj wniosek zostanie odrzucony? Czytaj więcej »
Zmiana dodatku węglowego od 20 września 2022
Nowelizacja dodatku węglowego wchodzi w życie z dniem 20 września 2022. Od tej daty obowiązuje ona również względem wniosków o dodatek węglowy złożonych przed aktualizacją ustawy. Komu będzie przysługiwała dopłata do węgla po zmianach prawa i kiedy nastąpi jej wypłata? Czytaj więcej »
Zostań ekspertem Infor.pl!
Dołącz do grona ekspertów portalu Infor.pl. Twoja obecność wśród ekspertów to doskonały sposób na bezpłatną promocję Twojego nazwiska i działalności Twojej firmy. Dzięki prezentacji swojej fachowej wiedzy milionom użytkowników możesz zyskać nowych klientów i zostać zauważonym przez nowych partnerów biznesowych. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
Dziennik Ustaw rok 2022 poz. 1971
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 września 2022 r. w sprawie maksymalnej ilości żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego do zakładów prowadzących handel detaliczny z przeznaczeniem dla konsumenta finalnego oraz zakresu i sposobu jej dokumentowania Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2022 poz. 1951
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 września 2022 r. w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2022 poz. 1938
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 sierpnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw kwalifikacji Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2022 poz. 1934
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 sierpnia 2022 r. w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych jest:
INFOR PL S.A. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminem serwisów, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: bok@infor.pl. Reklama reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj