Jeśli wiadomość nie wyświetla się prawidłowo, otwórz ją w oknie przeglądarki
infor.pl
Newsletter nr 15 / 2021 czwartek, 15 kwietnia 2021 r.
 
TEMAT DNIA
Tarcza 9.0 – dla kogo, pkd, kiedy
Tarcza 9.0 – dla kogo, pkd, kiedy
Tarcza 9.0 obejmie nowe kody pkd. Dla kogo będzie zwolnienie z ZUS, postojowe, dotacja 5000 zł i dofinansowanie do wynagrodzeń za marzec i kwiecień 2021 r.? Kiedy wejdzie w życie? Czytaj więcej »
REDAKCJA POLECA
Przedszkola i żłobki otwarte od 19 kwietnia 2021 r.
Przedszkola i żłobki zostaną otwarte od poniedziałku. Co ze szkołami? Jakie obostrzenia będą obowiązywać po 18 kwietnia 2021 r.? Czytaj więcej »
Szczepienia w zakładach pracy – kiedy, zasady
Szczepienia w zakładach pracy coraz bliżej. Kiedy firmy będą mogły szczepić na COVID swoich pracowników? Jakie zasady przewidziano? Czy kryterium 500 osób dotyczy tylko pracowników? Czy rodziny pracowników będą szczepione? Czytaj więcej »
Składka wypadkowa 2021 – PKD
Składka wypadkowa od 1 kwietnia 2021 r.  – jest nowa tabela kodów PKD, grup działalności, kategorii ryzyka i stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. Sprawdź nową wysokość składki. Czytaj więcej »
Kalendarz dni wolnych od pracy w 2021 roku
Dni wolne od pracy w 2021 roku przedstawia kalendarz świąt. Jakie mamy dni ustawowo wolne od pracy w Polsce? Które święta wypadają w sobotę? Czytaj więcej »
Narodowy Spis Powszechny 2021 - pytania, kary za brak udziału
Narodowy Spis Powszechny 2021 - co to jest? Kto się musi spisać? Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć? Do kiedy? Czy spis powszechny jest obowiązkowy? Jakie kary za brak udziału Narodowym Spisie Powszechnym? Czytaj więcej »
Małgorzata Ławnik: Pracownicy z zamkniętych branż przenoszą się do handlu [PODCAST]
Po pierwszych rozmowach już mieliśmy obraz nowego kandydata, czyli osoby, która straciła pracę w restauracji, fitness klubie czy w hotelu i szuka pracy "na przeczekanie" - mówi Małgorzata Ławnik. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. Czytaj więcej »
Choroba przedsiębiorcy a prowadzenie działalności gospodarczej
Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), powinien zwrócić uwagę czy w przypadku pozostawania na zwolnieniu chorobowym, upoważnił kogoś do reprezentowania przedsiębiorcy. Czytaj więcej »
Świadczenie kompensacyjne dla pacjentów – projekt ustawy
Świadczenia kompensacyjne dla pacjentów, u których wystąpiły działania niepożądane po szczepieniu zakłada projekt przygotowany przez resort zdrowia. Czytaj więcej »
Wniosek o umorzenie zaległości podatkowej [Wzór]
Wniosek o umorzenie zaległości podatkowej. Zdarzają się sytuacje bardzo wyjątkowe, kiedy podatnicy mimo najszczerszych chęci i bardzo ciężkiej pracy, nie są w stanie uregulować swoich zobowiązań podatkowych. Powstaje zaległość, która może się powiększać. Ustawodawca przewidział jednak pewne konkretne przypadki, kiedy podatnicy mogą skorzystać z instytucji tak zwanego umorzenia zaległości podatkowej. Komu ona przysługuje? Jak z niej skorzystać? Wreszcie - jak przygotować wniosek o umorzenie zaległości podatkowej? Czytaj więcej »
Strategia podatkowa 2021 - obowiązki, kary, definicje
Strategia podatkowa 2021. W 2021 roku na polskich przedsiębiorców nałożono nowe obowiązki sprawozdawcze. Jednym z nich jest posiadanie strategii podatkowej i publikowanie informacji o jej realizacji. Czym jest strategia podatkowa, jaki jest cel wprowadzonych regulacji i kto musi wywiązać się z nowych obowiązków? Co powinna zawierać informacja o zrealizowanej strategii? Jak ją opublikować? Co grozi za nieopublikowanie informacji? Czytaj więcej »
Zapomogi w związku z COVID-19 zwolnione z PIT
Zapomogi zwolnione z PIT. Pielęgniarka i położna, którym przyznano zapomogę z tytułu zachorowania na COVID-19 lub zarażenia się SARS-CoV-2 korzystają ze zwolnienia przedmiotowego do wysokości kwoty określonej w art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czytaj więcej »
Wyroby nowatorskie i płyny do e-papierosów z znakami akcyzy od 1 maja 2021 r.
Akcyza od e-papierosów. Ministerstwo Finansów informuje, że 30 kwietnia 2021 r. kończy się okres zwolnienia z obowiązku oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich w stosunku do których obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym powstał do 31 grudnia 2020 r. Od 1 maja 2021 r. wszystkie wyroby nowatorskie oraz płyny do papierosów elektronicznych, przeznaczone do sprzedaży, bez wyjątku, muszą być oznaczone podatkowym lub legalizacyjnym znakiem akcyzy. Czytaj więcej »
Samofakturowanie – co warto wiedzieć?
Samofakturowanie to jedna z możliwości dokumentowania sprzedaży towarów i usług. Na czym polega i kto może stosować? Jak wystawiać korektę i duplikat faktury w procesie samofakturowania? Jak numerować faktury? Jak uwzględniać w JPK_VAT? Czytaj więcej »
Dotacje z programu "Moja Woda" - czy należy wykazać w rocznym PIT?
Dotacje z programu "Moja Woda", jako dochody zwolnione od podatku, nie wymagają uwzględnienia w rocznej informacji PIT-11. W związku z tym na podmiotach dokonujących tych świadczeń nie spoczywa obowiązek sporządzenia i przekazania do organu podatkowego oraz do świadczeniobiorcy takiej informacji podatkowej. Czytaj więcej »
Jakie obostrzenia po 18 kwietnia 2021 r.?
Jakie obostrzenia będą obowiązywały po 18 kwietnia 2021 r.? O planach rządu mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Czytaj więcej »
Jak poprawiać błędy w zapisach księgowych?
Zapis księgowy - co powinien zawierać? Jak prawidłowo prowadzić księgi rachunkowe? Czy można poprawiać błędy w księgach rachunkowych za pomocą korektora? Czytaj więcej »
Czy można zawiesić firmę po otrzymaniu subwencji PFR?
Subwencja z PFR skierowana jest do firm, które ucierpiały w wyniku COVID-19. W jakiej formie udzielane jest wsparcie? Czy firma, która otrzymała subwencję PFR może zostać zawieszona? Czytaj więcej »
"Strategia podatkowa 2021. Jak się przygotować?" Bezpłatne szkolenie on-line 22 kwietnia
W dniu 22 kwietnia 2021 r. o godz. 10:00 odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line (webinarium) poświęcone sporządzaniu i publikowaniu informacji o realizowanej strategii podatkowej. Przepisy, które weszły w życie 1 stycznia br. nałożyły na dużych podatników obowiązek raportowania, i to już za ubiegły, tj. 2020 rok. Portal infor.pl objął patronat medialny nad tym szkoleniem. Czytaj więcej »
Zostań ekspertem Infor.pl!
Dołącz do grona ekspertów portalu Infor.pl. Twoja obecność wśród ekspertów to doskonały sposób na bezpłatną promocję Twojego nazwiska i działalności Twojej firmy. Dzięki prezentacji swojej fachowej wiedzy milionom użytkowników możesz zyskać nowych klientów i zostać zauważonym przez nowych partnerów biznesowych. Czytaj więcej »
ZMIANY PRAWA
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 674
USTAWA z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 649
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW, FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ z dnia 2 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 648
USTAWA z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 626
OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 1 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 620
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW, FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ z dnia 30 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy ze środków instrumentów inżynierii finansowej podlegających ponownemu wykorzystaniu w celu wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19 Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 572
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW, FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ z dnia 26 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 571
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW, FUNDUSZY I POLITYKI REGIONALNEJ z dnia 25 marca 2021 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych Czytaj więcej »
Dziennik Ustaw rok 2021 poz. 516
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 17 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej Czytaj więcej »
ZNAJDZIESZ NAS NA
Administratorem Państwa danych osobowych są:
INFOR PL S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, 01-042 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000225279, posiadająca numer NIP: 118 00 93 066, numer REGON: 011617580
INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (01-042), przy ul. Okopowej 58/72, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000307225, posiadająca numer NIP: 527-25-75-823, numer REGON 141442680

Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl
Wysyłka newslettera jest zgodna z regulaminemserwisu www.infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera kliknij tutaj