1 Produkt drażniący – stosowany do oznakowania takich produktów jak: środki wybielające, środki czyszczące stosowane w gospodarstwie domowym oraz terpentyna.
2 Produkt łatwopalny – oznacza, że nie wolno zbliżać produktu do ognia, ani go ogrzewać. Występuje między innymi na opakowaniach dezodorantów i innych produktów w aerozolu.
3 Produkt żrący – stosowany do oznakowania niektórych produktów czyszczących sanitariaty, urządzenia kuchenne, glazurę oraz do stężonych kwasów i zasad.
4 Produkt toksyczny – stosowany do oznakowania takich produktów, jak: trutki na gryzonie, preparaty chwastobójcze i owadobójcze, detergenty do mycia naczyń, środki wybielające, środki dezynfekujące.
5 Znak jakości „Q” jest przyznawany wyrobom krajowym i zagranicznym produkowanym seryjnie, charakteryzującym się ponadstandardową (wyższą niż przeciętna) jakością, walorami użytkowymi i zdrowotnymi. Ponadto produkty oznaczone takim znakiem spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania i ochrony środowiska.
6 Polski Znak bezpieczeństwa „B” umieszczony na wyrobie jest informacją dla klienta i sprzedawcy, że bezpieczeństwo wyrobu zostało potwierdzone przez niezależną od producenta jednostkę certyfikującą, a jego produkcja jest nadzorowana przez tę jednostkę. Ponadto certyfikat B potwierdza, że dany wyrób, używany zgodnie z zasadami określonymi przez producenta, nie stanowi zagrożenia dla życia, zdrowia, mienia i środowiska. Znak bezpieczeństwa jest przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, które bada wyroby przed przyznaniem tego znaku.