Codziennie korzystaj z aplikacji mObywatel, by zrobić taniej zakupy dla siebie i dzieci oraz korzystać z ulg, promocji i udogodnień Karty Dużej Rodziny

Zbigniew Biskupski
rozwiń więcej
Aplikacja mObywatel jest teraz cyfrową bramką wprowadzającą w świat ulg, zniżek i innych przywilejów zapewnianych dużym rodzinom / shutterstock

Od kilku tygodni Karta Dużej Rodziny działa poprzez aplikację mObywatel. Warto to wykorzystać zwłaszcza teraz, w okresie świątecznych zakupów – można je zrobić taniej i na korzystnych warunkach – Karta Dużej Rodziny to coraz większa liczba okazji cenowych dla rodzin z trójką – lub więcej – dzieci.

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób. Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

Korzystaj ze zniżek z mObywatelem

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób. Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste! – zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Z Karty Dużej Rodziny (KDR) korzysta obecnie już 1,7 miliona rodzin wielodzietnych, czyli ponad 4,8 miliona osób. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje aż 12 611 tysięcy partnerów w ponad 32 tysiącach lokalizacji. Z Karty Dużej Rodziny skorzystasz niezależnie od dochodu.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i uprawnień dla rodzin "3+". Dzięki niej można korzystać z oferty instytucji publicznych i firm prywatnych, m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej.
Partnerami KDR są sklepy dla dzieci, z odzieżą, obuwiem, księgarnie, hipermarkety, sklepy elektroniczne, jubilerskie, ośrodki wypoczynkowe, kina, baseny, centra rozrywki... i wiele, wiele innych. Jak zyskać zniżki?

Kto karty jeszcze nie ma, powinien zacząć od złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Można to zrobić w urzędzie (gminy lub miasta, w którym się  mieszka) albo online – na portalu Emp@tia. W Kartę uzyskasz bezpłatnie.

Jeśli przyznano ci już Kartę Dużej Rodziny, nie musisz składać wniosku o kartę plastikową. Skorzystaj z cyfrowych ułatwień i karty elektronicznej (mobilnej) w aplikacji mObywatel.

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu: jak korzystać

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu dostępna jest dla każdej dorosłej osoby (rodzina "3+"), która ma ważny polski dowód osobisty, lub dla każdego dziecka (rodzina "3+"), które posiada mLegitymację szkolną.

Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – na głównym pulpicie mObywatela wybierz duże koło ze znakiem plus (+), podpisane „Dodaj swój pierwszy dokument” i potwierdź dostęp profilem zaufanym. Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz mKDR – mobilną Kartę Dużej Rodziny.

Aplikacja mObywatel jest dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS. Jest bezpłatna, bezpieczna, przygotowuje ją zespół NASK.

mObywatel: warto mieć aplikację z mDowodem zastępującym dowód osobisty

Od połowy 2023 r. aplikacja mObywatel stała się jeszcze popularniejsza – za sprawą zmiany przepisów, które zrównały mDowód z rangą dowodu osobistego w wersji plastikowej. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy na korzystanie z mDowodu przeszło grubo ponad 5 milionów Polaków., z czego niespełna milion nigdy wcześniej nie korzystało z aplikacji mObywatel.
Być może mKDR także zwiększy zainteresowanie tym cyfrowym oknem na świat spraw urzędowych.

Korzystając z aplikacji mObywatel, ponad 5 mln Polaków sprawdziło przed wyborami swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Najpopularniejszą funkcją tej aplikacji jest jednak obsługa mandatów, którą resort cyfryzacji uruchomił wspólnie z Ministerstwem Finansów – do tej pory mandaty sprawdziło ok 5 mln Polaków.

Coraz bardziej popularna jest ponadto możliwość sprawdzenia jakości powietrza – ponad milion razy sprawdzaliśmy ją w apce, uzyskując informację o odczycie zanieczyszczenia powietrza z mierników Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK
Ponad 700 tys. osób sprawdziło w mObywatelu historię pojazdu.

Od niespełna dwóch miesięcy w mObywatelu możemy także umówić się na e-wizytę w ZUS.

Codzienne do mObywatela jest blisko 0,6 mln logowań – z dokumentów i funkcji aplikacji korzystamy coraz częściej, nie jest to tylko aplikacja ściągnięta na telefon tylko po to aby ją mieć skoro jest darmowa, ale dla by w sposób łatwy, praktyczny, szybki i bezpieczny skorzystać z ułatwień, które niosą ze sobą nowe technologie cyfrowe.

 

Infor.pl
Do której godziny jest głosowanie na prezydenta?
21 maja 2025

Cząstkowe, orientacyjne wyniki głosowania na Prezydenta Polski w wyborach 2025 r. znane są już w trakcie dnia, w którym wyborcy oddają głosy. Niektórzy niezdecydowani mogą pod ich wpływem zmienić zdanie i wybrać się do komisji wyborczej. Inni ze względu na plan dnia mogą zagłosować tylko późnym wieczorem. Czy zdążą? Do której godziny można głosować?

Godziny czarnkowe do likwidacji
21 maja 2025

Ministra edukacji Barbara Nowacka powiedziała, że godziny czarnkowe będą zlikwidowane.

14 emerytura 2025 - kiedy wypłata? [Rozporządzenie]
21 maja 2025

14 emerytura będzie także w 2025 roku. Kiedy można spodziewać się wypłaty dodatkowego świadczenia dla emerytów i rencistów? Ile wynosi czternastka? Jst rozporządzenie Rady Ministrów. Oto najważniejsze informacje.

WIBOR w umowach kredytowych. Czy wyrok TSUE ujednolici orzeczenia polskich sądów? Złotówkowicze będą triumfować jak frankowicze?
21 maja 2025

Czy będzie przełom w sprawach WIBOR? Czy zbliżający wielkimi krokami wyrok TSUE w sprawie polskiej okaże się korzystny dla posiadaczy kredytów złotówkowych opartych o wskaźnik referencyjny WIBOR i czy wpłynie to na ukształtowanie się linii orzeczniczej polskich sądów. Na te pytania odpowiada Wojciech Ostrowski, radca prawny z Kancelarii Rachelski i Wspólnicy.

Firma w Anglii w 2025 roku – czy to się nadal opłaca?
21 maja 2025

Rok 2025 to czas ogromnych wyzwań dla przedsiębiorców z Polski. Zmiany legislacyjne, niepewne otoczenie podatkowe, rosnąca liczba kontroli oraz nieprzewidywalność polityczna sprawiają, że coraz więcej firm poszukuje bezpiecznych alternatyw dla prowadzenia działalności. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków pozostaje Wielka Brytania. Mimo Brexitu, inflacji i globalnych zmian gospodarczych, firma w Anglii to nadal bardzo atrakcyjna opcja dla polskich przedsiębiorców.

288,9 tys. seniorów (a później nawet 618,7 tys.) otrzyma co miesiąc dodatkowe wsparcie finansowe. Nowe świadczenie, które „odpowiada na współczesne problemy i łata dziury”
21 maja 2025

Bon senioralny – bo o nim mowa – to nowe świadczenie, nad wprowadzeniem którego pracuje rząd i które ma przysługiwać seniorom, którzy ukończyli 75 rok życia i wymagają wsparcia osób trzecich w zakresie podstawowych czynności życia codziennego. Wsparcie to, ma stanowić odpowiedź na problemy demograficzne z którymi już obecnie zmaga się i w najbliższych latach będzie zmagać się Polska (jako jeden z krajów o największej zapaści demograficznej w Europie) oraz braki kadrowe w zakresie personelu opiekuńczego dla seniorów.

Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wszystkie można łączyć [Przykłady 2025]
21 maja 2025

Czy można pobierać jednocześnie różne zasiłki i dodatki? To ważne zagadnienie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Postaramy się pokazać je na kilku ważnych przykładach. W rzeczywistości takich sytuacji jest znacznie więcej.

ZUS: Nadużywanie alkoholu może być przyczyną niezdolności do pracy. Zwolnienie lekarskie z kodem C to brak zasiłku chorobowego przez pierwsze 5 dni
21 maja 2025

W 2024 r. do Rejestru zaświadczeń lekarskich wpłynęło 27,4 mln zaświadczeń chorobowych wystawionych dla ubezpieczonych w ZUS, KRUS i innych organach emerytalno-rentowych. Ze zwolnień tych przynajmniej raz skorzystało 7,7 mln ubezpieczonych w tych instytucjach. Źródłem części z nich było nadużywanie alkoholu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Debata Trzaskowski – Nawrocki już w piątek o 20:00. Sześć tematów, jeden pojedynek, jedna decyzja
21 maja 2025

W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 20:00, oczy całej Polski skierują się na debatę prezydencką pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. To jedyne potwierdzone bezpośrednie starcie przed II turą wyborów zaplanowaną na 1 czerwca.

Dodatek za pracę w nocy od 1 czerwca 2025 r.
21 maja 2025

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w czerwcu? jak się go oblicza? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

pokaż więcej
Proszę czekać...