Umowa podnajmu mieszkania - WZÓR UMOWY

W umowie podnajmu Oddający w podnajem oddaje Podnajemcy do używania rzecz, będącą przedmiotem umowy najmu wiążącej go z Wynajmującym. Bezpłatny wzór umowy.


UMOWA PODNAJMU

Zawarta w dniu ………………… r. w …………………… (miejscowość) pomiędzy:

1) ……………………………… (imię i nazwisko), zamieszkałą/ym w ……………………. (miejscowość) przy ul. ………………, legitymującą/ym się dowodem osobistym o numerze ……………………… (numer dowodu osobistego), zwaną/ym dalej Oddającym w podnajem,

a

2) ………………………………. (imię i nazwisko), zamieszkałą/ym w ……………………… (miejscowość), ul. …………………………….., legitymującą/ym się dowodem osobistym o numerze …………………………. (numer dowodu osobistego), zwaną/ym dalej Podnajemcą,

o treści następującej:

§ 1

  1. Niniejsza umowa podnajmu dotyczy mieszkania w  …………………………………… (miejscowość), przy ul. ………………………………….. (dokładny adres), wobec którego Oddającemu w podnajem przysługuje prawo używania na podstawie umowy najmu, zawartej w dniu ………………………, z ………………………………… (imię i nazwisko wynajmującego). Umowa najmu stanowi załącznik nr 1 do niniejszej umowy.
  2. Przedmiot podnajmu składa się z dwóch pokoi przeznaczonych do wyłącznego używania przez lokatorów, a także kuchni, łazienki, toalety i przedpokoju przeznaczonych do wspólnego używania.

§ 2

Oddający w podnajem oświadcza, iż zawarcie umowy podnajmu nie stoi w sprzeczności z zawartą przez niego umową najmu, określoną w § 1 pkt. 1.

§ 3

  1. Oddający w podnajem oddaje do wyłącznego używania pokój o powierzchni …………. m2. W pokoju tym znajduje się łóżko, szafka nocna, biurko, szafa oraz dwa krzesła.
  2. Podnajemca jest uprawniony do korzystania z pomieszczeń i urządzeń mieszkania przeznaczonych do wspólnego używania.

§ 4

Podnajemca oświadcza, że przyjmuje bez zastrzeżeń przedmiot umowy, w stanie w jakim znajduje się w chwili podpisania umowy. Stan mieszkania, jego wyposażenie i umeblowanie zostały stwierdzone i opisane w protokole, stanowiącym załącznik nr 2.

§5

Umowa podnajmu wygasa z chwilą wygaśnięcia umowy najmu, określonej w § 1.



§ 6

  1. Podnajemca będzie płacił najemcy czynsz w kwocie ………… (słownie: …………………………………………..) zł miesięcznie, do 10 dnia każdego miesiąca.
  2. Uiszczanie czynszu może następować albo do rąk Oddającego w podnajem albo na jego rachunek bankowy o numerze ……………………………………………. (numer rachunku bankowego).
  3. Oprócz czynsz Podnajemca będzie również na równi z Oddającym w podnajem ponosił koszty związane z używaniem mieszkania, w szczególności koszty energii elektrycznej, wody, ogrzewania, a także koszty usług telekomunikacyjnych.

§ 7

Podnajemca będzie używał przedmiotu podnajmu zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegał porządku domowego, jak również dbał o zachowanie mieszkania w stanie niepogorszonym z uwzględnieniem normalnego zużycia.

§ 8

Podnajemcy nie wolno czynić żadnych zmian w przedmiocie podnajmu bez zgody Wynajmującego, określonego w § 1 pkt. 1.

§ 9

Wszelkie zmiany umowy będą dokonywane w formie pisemnej, zastrzeżonej pod rygorem nieważności.

§ 10

W sprawach nieuregulowanych zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące umowy najmu.

            Oddając w podnajem                                                            Podnajemca

            ……………………………….                                             ……………………….

Załączniki:

  1. Umowa najmu z dnia ……………………., zawarta pomiędzy …………………….. a ……………………………….. .
  2. Protokół stwierdzający stan, wyposażenie i umeblowanie mieszkania.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa podnajmu mieszkania

Prawo
Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wszystkie można łączyć [Przykłady 2025]
21 maja 2025

Czy można pobierać jednocześnie różne zasiłki i dodatki? To ważne zagadnienie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Postaramy się pokazać je na kilku ważnych przykładach. W rzeczywistości takich sytuacji jest znacznie więcej.

ZUS: Nadużywanie alkoholu może być przyczyną niezdolności do pracy. Zwolnienie lekarskie z kodem C to brak zasiłku chorobowego przez pierwsze 5 dni
21 maja 2025

W 2024 r. do Rejestru zaświadczeń lekarskich wpłynęło 27,4 mln zaświadczeń chorobowych wystawionych dla ubezpieczonych w ZUS, KRUS i innych organach emerytalno-rentowych. Ze zwolnień tych przynajmniej raz skorzystało 7,7 mln ubezpieczonych w tych instytucjach. Źródłem części z nich było nadużywanie alkoholu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Debata Trzaskowski – Nawrocki już w piątek o 20:00. Sześć tematów, jeden pojedynek, jedna decyzja
21 maja 2025

W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 20:00, oczy całej Polski skierują się na debatę prezydencką pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. To jedyne potwierdzone bezpośrednie starcie przed II turą wyborów zaplanowaną na 1 czerwca.

Dodatek za pracę w nocy od 1 czerwca 2025 r.
21 maja 2025

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w czerwcu? jak się go oblicza? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

Czy zachowek po rodzicach przepada?
20 maja 2025

Kto ma prawo do zachowku po rodzicach i od czego zależy jego wysokość? Czy roszczenie o zachowek się przedawnia? Oto najważniejsze przepisy i terminy!

Rozprawa przed TSUE ws. WIBOR-u. Nie będzie przełomu?
20 maja 2025

W dniu 11 czerwca 2025 r. w Luksemburgu odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-471/24. Jest to wynik pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, dotyczących interpretacji przepisów prawa unijnego w kontekście kredytów opartych na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Pierwsza sprawa w TSUE dotycząca WIBOR-u budzi zrozumiałe zainteresowanie kredytobiorców, prawników i sektora bankowego. Warto jednak rozróżnić realny zakres tej sprawy od medialnych uproszczeń. Nadchodząca rozprawa nie przyniesie jeszcze żadnego rozstrzygnięcia.

Kiedy ostatnia debata prezydencka 2025? Jacek Prusinowski poprowadzi spotkanie
21 maja 2025

Zapowiadana jest ostatnia wielka debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku. Kiedy odbędzie się debata Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego? Gdzie będzie można obejrzeć debatę? Spotkanie poprowadzi Jacek Prusinowski, dziennikarz SE i Radia Plus.

Biejat i Hołownia popierają Trzaskowskiego [Druga tura]
20 maja 2025

Magdalena Biejat i Szymon Hołownia popierają Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich 2025 r. Na ile procent może liczyć kandydat na Prezydenta RP?

[Boże Ciało] Długi czerwcowy weekend 2025. Gdzie dojedziesz tanio pociągiem prosto z Polski? W czerwcu rusza nowy zagraniczny kierunek
20 maja 2025

Planując zagraniczny wyjazd na czerwcowy długi weekend, warto rozważyć podróż koleją. Z Polski kursują bezpośrednie pociągi m.in. do Czech, Austrii, Niemiec, Słowacji, Węgier oraz na Litwę. Nowością w letnim rozkładzie będzie również bezpośrednie połączenie do Chorwacji, dostępne już od czerwca.

Kogo poprze Mentzen? Spotkania z Nawrockim i Trzaskowskim na YT [Druga tura]
21 maja 2025

Od tego, kogo poprze Mentzen może zależeć wynik drugiej tury wyborów prezydenckich 2025 r. Dlatego wszyscy tak czekają na informację od Sławomira Mentzena: Trzaskowski czy Nawrocki? Decyzja zapadnie po spotkaniach na żywo z kandydatami, które odbędą się na kanale Sławomira Mentzena na YT.

pokaż więcej
Proszę czekać...