Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?

Beesafe
Ubezpieczenia
rozwiń więcej
Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?
Wakacje 2021 – ubezpieczenie. Czas urlopu i wspólnych rodzinnych wyjazdów to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Mimo iż w 2020 r. pandemia zmieniła wiele wakacyjnych podróży (według badań CBOS ponad jedna trzecia badanych musiała w zeszłym roku zweryfikować swoje plany [1]), wielu z nas wybrało się na wymarzony urlop i planuje go również na zbliżające się lato. Niestety nie każdemu okres wakacji kojarzy się z rajskimi wspomnieniami i chwilami odpoczynku. Czasami wizji podróży towarzyszy ogromy stres. Co więc możemy zrobić, by przy następnym wyjeździe zmaksymalizować płynącą z niego przyjemność oraz ograniczyć ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek?

Sprawdź stan techniczny auta

Nic nie psuje bardziej wyjazdu, niż nagła awaria samochodu, oczekiwanie na pomoc drogową, a następnie koszty naprawy. Niezależnie od tego, w jak daleką trasę się wybierasz, przed wakacjami udaj się więc do serwisu czy stacji kontroli pojazdów i zbadaj stan swojego auta. Pamiętaj również o tym, aby sprawdzić i uzupełnić wszystkie płyny (np. płyn do spryskiwaczy, chłodniczy, hamulcowy, a także olej). Według przeprowadzonego przez naszą firmę - Beesafe wraz z GfK badania prawie 50% Polaków w wieku 25-55 lat posiada samochód mający 11 lub więcej lat [2] – takie pojazdy mają już swoją historię i mogą wymagać więcej troski i uwagi. Warto pamiętać o tym zwłaszcza przed dłuższą wycieczką.

Sprawdź, czy masz aktualne ubezpieczenie

Przed wyjazdem sprawdź polisę wszystkich uczestników wakacji oraz jej zakres. Zastanów się też nad tym, czy przed urlopem nie warto by dokupić dodatkowych świadczeń – choćby opiekę medyczną czy ubezpieczenie NNW, które m.in. pokrywa koszty naszego leczenia koniecznego np. w momencie uczestnictwa w wypadku.
Jeśli na wakacje wybierasz się autem, warto sprawdzić czy polisa OC/AC jest nadal aktualna oraz rozważyć zakup ubezpieczenia zapewniającego nam np. assistance w przypadku kolizji albo awarii naszego auta również poza granicami Polski.

Dostosuj podróż do rytmu Twojej rodziny

Ten punkt jest obowiązkowy dla rodziców niemowlaków, ale również starszych dzieci. Jeśli tylko jest to możliwe, zaplanuj przebycie trasy o takiej porze, aby przypadała na czas snu dziecka. Nie wsiadaj do auta z pociechą, która dopiero wstała z drzemki – będzie rozpierać ją energia i chęć do zabawy. W przypadku dłuższych podróży dobrym pomysłem może być np. przejechanie jak najdłuższego odcinka nocą (wówczas zadbaj o to, aby kierowca był wyspany i miał zmiennika). Pamiętaj też, że eksperci zalecają, aby niemowlęta nie spędzały w foteliku samochodowym więcej niż dwie godziny pod rząd. Po tym czasie zatrzymaj się na postój, aby rozprostować się i zmienić pozycję siedzenia.

Zaplanuj wspólny czas na miejscu

Jeszcze przed wyjazdem wspólnie z rodziną omówcie, gdzie pojedziecie i co będziecie zwiedzać. Pokaż najmłodszym kilka atrakcji i opowiedz, co ciekawego czeka Was na miejscu. Dzięki odpowiedniej organizacji i wyborze miejsca, które zapewni atrakcje zarówno dla młodszych, jak i dorosłych podróżników, z uśmiechem będziesz wracać do wspomnień z wakacji.

Pamiętaj, że wakacje z rodziną to przede wszystkim wspólny czas dla Was. Odpoczynek od codziennych obowiązków, zmiana trybu dnia i możliwości poznania jeszcze lepiej swoich najbliższych. Warto dobrze się do niej przygotować, by na wszystkich etapach była dla Was czystą przyjemnością – zwłaszcza jeśli preferowanym przez Was środkiem transportu jest samochód.

Damian Andruszkiewicz, Członek Zarządu Beesafe

[1] https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2020/K_072_20.PDF[2] Badanie CAWI, n=1000, GfK dla Beesafe, marzec 2021 r.

[2] Badanie CAWI, n=1000, GfK dla Beesafe, marzec 2021 r.

Prawo
MRPiPS: nowe rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przebudowa modelu orzekania o niepełnosprawności. Termin do 20 maja 2025 r. na składanie dokumentów
02 maja 2025

Rok 2025 jest wyjątkowo obfitujący w zmiany prawa czy też projekty zmian w zakresie uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami i ogólnie dla całego systemu orzecznictwa. Ale to nie koniec! Idą kolejne zmiany i to na z góry określone lata: na 2026, 2027 a nawet 2028 r. Perspektywa odległa - to fakt, ale takie działania jak zapowiada resort pracy wymagają długiej perspektywy. Udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że MRPiPS ogłasza program: "Przebudowa modelu orzekania o niepełnosprawności". Co będzie obejmował program, do kogo jest skierowany i co można zyskać?

Znieważenie flagi państwowej – co grozi za obrazę symboli narodowych?
02 maja 2025

Flaga państwowa to jeden z najważniejszych symboli każdego kraju – wyraża tożsamość narodową, suwerenność, a także dumę z historii i wspólnoty obywatelskiej. W Polsce ochrona flagi jest zagwarantowana przepisami prawa, a jej znieważenie jest przestępstwem. Warto więc wiedzieć, czym jest znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jakie formy może przybrać oraz jakie sankcje grożą za tego rodzaju działanie.

Powstaje kompletnie nowa gałąź gospodarki, kompletnie nowy zawód: tylko czy będą chętni [PROJEKT skierowany do stałej komisji]
02 maja 2025

Powstaje kompletnie nowa gałąź gospodarki, kompletnie nowy zawód - podkreśla Łukasz Krasoń. Jednak czy będą chętni na tą specyficzną i wymagającą dużego wysiłku psychicznego i fizycznego pracę?: Nie wiadomo też jak będzie z wynagrodzeniem, a nie wydaje się, żeby byli chętni do tej pracy tylko za minimalną krajową.

Donald Trump spotkał się z Karolem Nawrockim w Gabinecie Owalnym Białego Domu. "You will win"
02 maja 2025

Prezydent Stanów Donald Trump spotkał się w czwartek 1 maja 2025 r. z kandydatem na prezydenta RP Karolem Nawrockim - podał Biały Dom. Nawrocki relacjonował, że D. Trump przepowiadał mu wygraną w wyborach.

7 lat ważności niektórych orzeczeń o niepełnosprawności i inne zmiany. Nowelizacja rozporządzenia dot. orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
02 maja 2025

W dniu 30 kwietnia 2025 r. opublikowano projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności. Celem tej nowelizacji jest doprecyzowanie zasad wydawania orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności, a także wydłużenie okresów ważności tych orzeczeń. Co się dokładnie zmieni i od kiedy?

Grill na balkonie? Uważaj - może kosztować Cię nawet 5 500 zł, a ognisko w ogrodzie - nawet 11 500 zł
02 maja 2025

Można śmiało powiedzieć, że majówka to narodowe święto grilla (a w nieco mniejszym zakresie - również ogniska). Mieszkańcy bloków - z przyczyn oczywistych - mogą zdecydować się wyłącznie na to pierwsze, a posiadacze własnych ogródków - rozniecić nieco większy płomień. Czy jednak takie przyjemności - w obrębie własnych balkonów i ogródków są legalne? Okazuje się, że nie w każdym przypadku, a ich nieroztropnych amatorów, mogą niekiedy spotkać niemiłe konsekwencje.

Rząd szykuje zmiany w emeryturach – grupa pracowników popracuje do 70 roku życia
01 maja 2025

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem zmian w przepisach, które mają wydłużyć maksymalny wiek pełnienia funkcji przez komorników sądowych oraz ich asesorów. Zgodnie z planowanymi regulacjami, osoby wykonujące te zawody miałyby obowiązek pozostawać aktywne zawodowo nawet do 70. roku życia.

Prawne ryzyka używania AI przez pracowników. Odpowiedzialność pracodawcy wobec osób trzecich. Prawo pracy, prawo autorskie, ochrona danych poufnych i osobowych
30 kwi 2025

Sztuczna inteligencja (AI) stanowi dużą pomoc w pracy, ułatwiając ją i przyspieszając w znacznym stopniu. Zdają sobie z tego sprawę zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Tak jednak ze strony pracodawców lub potencjalnych pracodawców wobec pracowników lub kandydatów, jak po ze strony pracowników, nieodpowiedzialne korzystania z AI może rodzić określone ryzyka prawne, które możemy ocenić przez pryzmat prawa pracy. Świadomość tych ryzyk jest ważna pod kątem znalezienia rozwiązań przed nimi zabezpieczających w sytuacji w której prawo powszechne takiego zabezpieczenia nie przewiduje.

Zmiana miejsca głosowania. Wybory 2025. Jak zagłosować w innym obwodzie?
30 kwi 2025

Zmiana miejsca głosowania w wyborach na Prezydenta RP w dniu 18 maja 2025 r. jest możliwa. Co zrobić, aby zagłosować w obwodzie poza stałym miejscem zamieszkania? Niezbędne jest zaświadczenie o zmianie miejsca głosowania.

Ostatni dzień na rozliczenie PIT 2024 Sprawdź, co musisz zrobić, zanim system zamknie dostęp
30 kwi 2025

Ministerstwo Finansów przypomina: 30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za 2024 rok. Ponad 8 milionów Polaków skorzystało już z usługi Twój e-PIT. Sprawdź, co zrobić, by nie zapłacić kary, jak uniknąć błędów i co grozi za brak reakcji.

pokaż więcej
Proszę czekać...