reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Monitor Rynkowy > Innowacje > Kształtujemy przyszłość

Kształtujemy przyszłość

O realizowanych projektach, badaniach i wdrożeniach nowych technologii oraz dalszych planach rozwojowych z Janem Sopą, prezesem zarządu CH4 MOTO, rozmawia Adrian Morel

CH4 Moto jest laureatem Symbolu Innowacji 2019. Czym jest dla państwa to wyróżnienie?

Dla nas jest to przede wszystkim zwieńczenie tysięcy godzin pracy nad zmianą stereotypu, że my, Polacy, niczego nie potrafimy. Z pełną satysfakcją udało mi się przekonać moich pracowników do tego, by zrealizować nasze plany na przekór wszystkiemu. Nagroda jest głównym potwierdzeniem tego, że zrealizowaliśmy nasze założenia. Docenienie sensu naszej pracy dodaje nam skrzydeł do dalszego działania i rozwijania się.

Co wpłynęło na wzrost waszej pozycji rynkowej?

Przede wszystkim 40 lat praktyki i pracy z silnikami. Prowadzenie serwisu samochodowego wysokiej klasy pojazdów, takich jak Audi, Volkswagen czy Porsche, dało nam zupełnie inny sposób myślenia i podejścia do technologii. W całej produkcji energii elektrycznej i cieplnej sercem urządzenia jest silnik. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która do tematu kogeneracji podeszła od strony silników, gdzie większość firm w branży wywodzi się z elektroniki, elektryki lub osprzętu, a niekoniecznie od bazy silnikowej. Prężnie się rozwijamy, dążymy do sukcesu, wzmacniamy naszą pozycję.

Jakie są dalsze plany rozwojowe?

Wraz z drugim działem naszej firmy, czyli z AUTO PARTNER, pracujemy nad wdrożeniem tzw. eko-ogrzewania, czyli rozwiązaniem problemu z piecami węglowymi. Dział AUTO PARTNER pracuje nad ścieżką uzdatniania gazu pokopalnianego i przystosowania go do parametrów gazu ziemnego, zaś nasza rola skupia się na opracowaniu silnika, który będzie napędem oraz sprężarką dla tego gazu. Nad tym projektem pracujemy już od ponad trzech lat, ukończenie zaplanowane jest na marzec 2020 r.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Hanna Kmieciak

Praktyk i teoretyk w dziedzinie prawa finansowego, a szczególnie dochodów jednostek samorządu terytorialnego, procedur podatkowych i egzekucji należności na rzecz jednostek samorządu terytorialnego; absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; właściciel Kancelarii JST konsultacje szkolenia doradztwo dla jednostek samorządu terytorialnego, wieloletni pracownik jednostek samorządu terytorialnego, wieloletni redaktor naczelny „Prawa Finansów Publicznych”, konsultant Najwyższej Izby Kontroli Delegatury w Poznaniu, konsultant i wykładowca regionalnych izb obrachunkowych, autor książek: „Podatki dla gmin i nie tylko”, „Windykacja podatków. Komentarz praktyczny”, „Zaświadczenia”, „Dochodzenie i egzekucja opłaty śmieciowej”, „Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym w administracji – praktyka”, współautor książek „Jednostki pomocy społecznej”, „Dotacje z budżetów jednostek samorządu terytorialnego”, „Podatki lokalne 2016” i „Rejestr Należności Publicznoprawnych” oraz publikacji z dziedziny prawa finansowego i procedur podatkowych „Gazety Prawnej”, „Finansów Komunalnych”, „Przeglądu podatków lokalnych i finansów samorządowych”, „Prawa Finansów Publicznych”, biuletynów RIO oraz m.in. wydawnictw INFOR PL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama