Czy biuro rachunkowe może być prowadzone w formie działalności nierejestrowanej?
Aktualizacja: 06.06.2020
Działalność gospodarcza, która polega na świadczeniu usług w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, nie może być prowadzona w formie działalności nierejestrowanej. Prowadzenie biura rachunkowego jest działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców. »
Obowiązkowe ubezpieczenie OC biura rachunkowego
Aktualizacja: 20.01.2020
Biuro rachunkowe prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych zobowiązane jest do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody wyrządzone w związku z tą działalnością. Obowiązek ubezpieczenia OC powstaje nie później niż w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia wykonywania działalności. »
Wybór lokalu i urządzenie biura
Aktualizacja: 20.01.2020
W jakiej formie założyć biuro rachunkowe: jednoosobowej działalności czy spółki
Aktualizacja: 17.01.2020
Aktualizacja: 17.01.2020
Właściciele większości działających na rynku firm i przedsiębiorstw decydują się powierzyć prowadzenie swoich finansów wyspecjalizowanym biurom rachunkowym. Kto i na jakich warunkach może obecnie je zakładać? »
Zakładanie biura rachunkowego - co warto wiedzieć?
Aktualizacja: 01.01.2017
Otwarcie biura rachunkowego to szansa na własny biznes i odcięcie się od marudzącego szefa. Jakie warunki należy spełnić, aby móc założyć biuro rachunkowe. »
Czy można założyć biuro rachunkowe nie posiadając licencji Ministra Finansów?
Aktualizacja: 01.01.2017
Wiele osób chciałoby otworzyć własne biuro rachunkowe. Od 10 sierpnia 2014 r. jest to łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem. »
Certyfikat księgowy bez egzaminu
Aktualizacja: 27.09.2011
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami w kwestii uzyskania certyfikatu księgowego, Ministerstwo Finansów poinformowało, że przepisy przejściowe wprowadzające graniczną datę 30 czerwca 2010 r. dla osób ubiegających się o wydanie certyfikatu księgowego bez egzaminu zostały uchylone jeszcze w 2008 r. Aktualnie nie obowiązuje (i nie planuje się jego wprowadzenia) żaden przepis przewidujący ograniczenia czasowe w uzyskiwaniu certyfikatu księgowego bez egzaminu. »
Najbliższe terminy egzaminów na certyfikat księgowy
Aktualizacja: 28.08.2014
Prezentujemy terminy najbliższych egzaminów sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy. »
Przegląd kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat księgowy
Aktualizacja: 27.09.2011
Oczywiście najtaniej uczyć się samemu, bo akty prawne zawsze można jakoś zdobyć. Jednak uczestnictwo w porządnym kursie z pewnością pomoże uniknąć niespodzianek na egzaminie. Za kurs trzeba jednak niemało zapłacić. »
Jak przebiega egzamin na certyfikat księgowy
Aktualizacja: 05.09.2014
Ostatni egzamin na certyfikat księgowy zostanie przeprowadzony w październiku 2014 r. »
Uznawanie zagranicznych kwalifikacji księgowych
Aktualizacja: 27.09.2011
Cudzoziemcy z krajów UE, EFTA i EOG posiadający w swoich krajach stosowne uprawnienia do usługowego prowadzenia rachunkowości mogą ubiegać się o uznanie tych kwalifikacji w Polsce. Muszą jednak zdać test swoich umiejętności w tym zakresie w języku polskim. »
Zakres egzaminu na certyfikat księgowego
Aktualizacja: 29.12.2016
Osoby chcące uzyskać certyfikat księgowy MF mają jeszcze jedną szansę. Ostatni egzamin w tym zakresie odbędzie się w październiku 2014 r. Zasady przeprowadzenia egzaminu na certyfikat księgowego i jego zakres określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 8 kwietnia 2009 r. w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. »
Biuro rachunkowe - warunki otwarcia
Aktualizacja: 28.08.2014
Nim zaczniesz z sukcesem prowadzić biuro rachunkowe musisz spełnić wiele warunków uprawniających do jego prowadzenia. Znalezienie lokalu, czy założenie działalności gospodarczej to tylko niektóre z nich. Potrzebne są przede wszystkim uprawnienia wymagane do prowadzenia biura rachunkowego. »
Zakładanie biura rachunkowego - pierwsze kroki
Aktualizacja: 29.12.2016
Skomplikowane procedury podatkowe powodują, że przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej powierzają prowadzenie swoich rozliczeń z fiskusem fachowcom. Taka sytuacja stwarza realne szanse na powodzenie i sukces finansowy dla kogoś kto takiej działalności chciałby się podjąć, czyli prowadzić np. biuro rachunkowe. »