REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Quizy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ Dobranocki PRL-u. Wspomnień czar. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

Jakie imiona nosili "Sąsiedzi"? Dokąd wędrował Koziołek Matołek? Jakiego herbu był Bartolini Bartłomiej? Znasz odpowiedzi na te pytania?

QUIZ. Seriale PRL-u. Piekielnie trudny quiz. 5/10 niemożliwe do zdobycia

Kto spełniał życzenia w serialu "Siedem życzeń"? W jakim serialu pytano o suchy chleb dla konia? Jak naprawdę nazywał się Tolek Banan? Znasz odpowiedzi na te pytania?

QUIZ Świat według Kiepskich - kultowe cytaty. Pamiętasz, kto to powiedział?

"Helena, mam zawał!", "A w pośredniaku byłeś?", "W mordę jeża!". Znasz te kultowe cytaty ze "Świata według Kiepskich"? Jeśli tak, to 10/10 jest w zasięgu.

QUIZ Alfabet języka migowego. Sprawdź, czy znasz

Polski język migowy (PJM) to naturalny język wizualno-przestrzenny, którym posługują się głusi w Polsce. Korpus PJM zawiera około 650 tysięcy znaków. Znasz alfabet polskiego języka migowego?

REKLAMA

QUIZ Słońce - co o nim wiesz? Znasz te ciekawostki?

Którą witaminę zawdzięczamy Słońcu? Do jakiego procesu potrzebne jest Słońce? Który bóg z mitologii greckiej był uosobieniem Słońca? Te i inne ciekawostki tylko w naszym quizie.

QUIZ Świadczenia na NFZ. Znasz je? Sprawdź, co Ci przysługuje

Kto ma prawo do świadczeń na NFZ? Czy za pobyt w sanatorium się płaci? Czy można iść do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w dowolnym mieście? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz świadczenia, które przysługują Ci na NFZ.

QUIZ Odgadniesz co jest na zdjęciu? Nietypowy quiz

10 z pozoru prostych pytań, ale zdjęcia są w dużym przybliżeniu lub oddaleniu. Odgadniesz, co na nich jest?

QUIZ Co wiesz o Parlamencie Europejskim? 10/10 zdobędą nieliczni

W ilu językach mówi się i publikuje dokumenty w Parlamencie Europejskim? Ile trwa kadencja Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego? Kiedy odbędą się najbliższe wybory do PE? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz odpowiedzi.

REKLAMA

QUIZ Co wiesz o wyborach do europarlamentu 2024 r.

Wybory do europarlamentu już za chwilę, każdy głos ma znaczenie. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024.

QUIZ Numer PESEL - co o nim wiesz? 10/10 dla nielicznych

Od 1 czerwca 2024 r. instytucje finansowe mają obowiązek weryfikować, czy numer PESEL jest zastrzeżony przy zawieraniu np. umowy kredytu lub pożyczki. Numer PESEL to kopalnia wiedzy o obywatelu. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o PESEL.

QUIZ Śmieszne nazwy osiedli. 6/10 to sukces

Osiedla, dzielnice, jednostki terytorialne miast - na potrzeby tego quizu wrzucamy je do jednego worka. Liczy się tylko zabawna nazwa. Wiesz, gdzie się znajdują?

Final request for payment

QUIZ na Dzień Dziecka - najsłynniejsze dziecięce postacie z książek

Najsłynniejsze dziecięce postacie z książek - znasz je na pewno. Dopasujesz do odpowiedniego tytułu? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy dasz radę zdobyć komplet punktów.

QUIZ Czy znasz prawa pracownika?

Urlopy, wynagrodzenia, przepisy BHP... Praw chroniących pracowników jest sporo i naprawdę warto o nich pamiętać. Czy jesteś na bieżąco ze zmianami prawnymi? Znasz podstawowe przepisy Kodeksu pracy? Zatem obstawiamy, że w naszym quizie zdobędziesz co najmniej 7/10 punktów!

QUIZ Te napoje gaszą pragnienie. Znasz je?

Ciepło, cieplej, gorąco... Podstawą przetrwania podczas upałów jest dobre nawadnianie. Sprawdź, czy znasz te napoje.

QUIZ Co wiesz o Bożym Ciele? Tylko 10 pytań

Ile dni po Wielkanocy wypada Boże Ciało? Jaka jest oficjalna nazwa tego święta? Czy tego dnia katolicy powinni uczestniczyć we mszy świętej? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz odpowiedzi.

Makbet - test z lektury

"Makbet" Williama Szekspira to dramat pełen intryg, ambicji i mrocznych proroctw. Historia opowiada o tytułowym bohaterze, którego żądza władzy prowadzi do zguby. Kluczowe wydarzenia, zawiłe relacje i motywy postaci skłaniają do refleksji nad moralnością i przeznaczeniem. Test z lektury sprawdzi Twoją znajomość treści, charakterystykę postaci oraz główne motywy utworu. Przygotuj się, aby lepiej zrozumieć ten klasyczny dramat. Powodzenia!

QUIZ Wybory do europarlamentu. Sprawdź co o nich wiesz!

Czy wiesz czym zajmuje się Parlament Europejski? Jak wybieramy europosłów? Koniecznie sprawdź się w naszym teście i wybierz jedną z dwóch odpowiedzi: TAK lub NIE

QUIZ Na pewno znasz kolory? 10/10 dla nielicznych

Seledynowy to jaki kolor? A alabastrowy? Wiesz w skład jakiej palety kolorów wchodzi sepia? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz się na kolorach.

QUIZ Najsłynniejsze legendy miejskie. Pamiętasz je?

Miejskie legendy miewają różne wersje, niektóre powracają po latach i na nowo wywołują przerażenie, inne tylko wzbudzają uśmiech politowania. Znasz te najbardziej popularne?

Basic Financial Terms

Sprawdź się! :)

QUIZ Dokończ tytuł książki. 15/15 tylko dla mistrzów

Ciężko przeczytać wszystkie pozycje z polecanych list książek wszech czasów, czy książek, które "musisz przeczytać przed śmiercią". Ale tytuły warto znać. Potrafisz dokończyć je prawidłowo?

Test na kartę rowerową. Dasz radę bezbłędnie rozwiązać QUIZ?

10 pytań, w każdym tylko jedna poprawna odpowiedź. Do dzieła!

QUIZ Historia sztuki. Te informacje wypada znać. Dasz radę zdobyć 6/10?

Co to są rubensowskie kształty? A tycjanowski kolor? Kto namalował "Śniadanie na trawie"? Znasz odpowiedzi na te pytania? W takim razie jest duża szansa na komplet punktów.

QUIZ Tablica Mendelejewa. Rozpoznasz te popularne pierwiastki?

Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać popularne pierwiastki po symbolu.

QUIZ Jak dobrze znasz polskie jeziora? 10/10 trudne do zdobycia!

Są piękne, niezwykłe i tajemnicze. Dzięki nim możemy odpocząć i pobyć na łonie natury. Ale czy wiesz wszystko o polskich jeziorach? Komplet punktów będzie trudno zdobyć, bo pytamy nie tylko o te najpopularniejsze.

QUIZ Czy znasz te muzea? W tym quizie 6/10 to dobry wynik

W najbliższy weekend odbędzie się dwudziesta już edycja Nocy Muzeów. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz o najsłynniejszych muzeach świata. Do dzieła!

QUIZ Test z angielskiego dla ósmoklasisty. Powtórka przed egzaminem 2024 r.

Szybka powtórka przed egzaminem z języka angielskiego. Quiz przygotowaliśmy na podstawie arkuszy z egzaminu zeszłorocznego. Sprawdź, czy dasz radę.

QUIZ Bajki z czasów PRL. Dasz radę zdobyć 10/10?

Pamiętasz bajki w PRL? A może dopiero chcesz je poznać? Nasz quiz to doskonała zabawa dla całej rodziny!

QUIZ Gatunki endemiczne. Te rośliny i zwierzęta występują tylko w konkretnych miejscach. Gdzie?

Endemit to gatunek rośliny albo zwierzęcia unikatowy dla danego miejsca albo regionu, występujący tylko na ograniczonym obszarze i niestwierdzany poza nim naturalnie. Wiesz, gdzie znajdziemy te rośliny i zwierzęta?

Confirming an order

Sprawdź się!

Delays in delivery

Sprawdź się!

Refusing an order

Sprawdź się! :)

QUIZ przyrodniczy. Tylko prawdziwy mistrz odpowie na wszystkie pytania

Jeśli chodzi o ciekawostki, to natura nie ma sobie równych. Ale głowa do góry! Na pewno coś wiesz. A na przyrodniczych ekspertów czeka komplet punktów.

QUIZ Język angielski - Present Perfect. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

Powtórka z języka angielskiego w postaci quizu. Sprawdź, jak dobrze znasz czas Present Perfect.

QUIZ Dopasuj cytat do bohatera serialu! 10/10 dla prawdziwych znawców

Czy lubisz oglądać seriale? A może masz swoje ulubione? Jeśli co nieco pamiętasz z tego gatunku, rozwiąż nasz quiz!

QUIZ Nietypowe fobie. Czego boją się ludzie

Do najczęstszych fobii należą klaustrofobia (strach przed zamkniętymi, ciasnymi pomieszczeniami), arachnofobia (lęk przed pająkami) czy agorafobia (lęk przed otwartą przestrzenią). A czy wiesz, czym jest gamofobia, erytrofobia albo pirofobia? Rozwiąż quiz i sprawdź, ile dobrych odpowiedzi uda Ci się zdobyć.

QUIZ 10 faktów o rodzinie królewskiej

Gdzie głową państwa jest król Karol III? Jak nazywa się oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów? Ilu potomków miała królowa Elżbieta II? Znasz te fakty dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć komplet punktów.

Myślisz, że wiesz wszystko o polskich i światowych legendach sportu? Sprawdź się w QUIZIE

W świecie sportu istnieje wiele legend, których osiągnięcia i talent wciąż zachwycają. Od bokserskich ringów po skocznie narciarskie – te wybitne postacie pozostawiły niezatarte ślady w historii. Sprawdź, czy znasz niektóre z największych legend sportu!

Quiz: Co wiesz o wakacjach w PRL-u?

Co wiesz o wakacjach w PRL-u?. Sprawdź się w naszym quizie i spróbuj odpowiedzieć na 10 pytań. Każde pytanie ma trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest prawidłowa. Czy jesteś gotowy?

QUIZ historyczny – powtórka do matury z dat

Niektóre daty łatwo zapamiętać, 966 r., 1410 r. 1939 r. Z innymi bywa trudniej. Dziś w ramach powtórki przed maturą z historii przypomnienie ważnych dat. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy dobrze pamiętasz.

QUIZ Epoki literackie. Powtórka przed maturą

Szybka powtórka z epok literackich przed maturą z języka polskiego. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy wszystko pamiętasz, a potem... zrelaksuj się przed egzaminem.

Szybki QUIZ z lektur przed maturą z języka polskiego. Komplet punktów obowiązkowy!

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym już jutro! Sprawdź, czy znasz te podstawowe informacje dotyczące lektur. To tylko 10 pytań.

QUIZ Co to za owad? Rozpoznasz popularne owady na zdjęciu?

Owady to najbardziej zróżnicowana gatunkowo gromada zwierząt. Dziś pytamy o te najbardziej popularne. Odgadniesz, jaki owad jest na zdjęciu?

QUIZ Flaga Polski - co o niej wiesz? Znasz te ciekawostki?

Flaga to jeden z symboli państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Rozwiąż quiz i sprawdź, co o niej wiesz.

QUIZ Unia Europejska - znasz te ciekawostki? Duża szansa na 10/10

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. w Atenach. W tym roku przypada więc 20. rocznica przystąpienia naszego kraju do UE. Sprawdź, co wiesz o Unii.

QUIZ ortograficzny: "ą", "ę", "en", "em", "om"... Jak to się pisze?

Reguły dotyczące pisowni wyrazów z ą, ę, om, on, em, en są proste, ale czasem każdy z nas stoi przed dylematem: Jak to się pisze? Czy potrafisz bezbłędnie odpowiedzieć na 10 pytań z quizu?

QUIZ Najsłynniejsze zabytki świata. Rozpoznasz na zdjęciu? 10/10 dla nielicznych

Wyglądają znajomo, ale czy na pewno wiesz, gdzie się znajdują? Oto kilka słynnych zabytków świata, dopasuj do nich miejsce. Za 10/10 należą się brawa!

QUIZ z lektury "Tango" Sławomira Mrożka

"Tango" jest najsłynniejszym utworem Sławomira Mrożka. Utwór został przetłumaczony na kilkanaście języków obcych. Jest lekturą obowiązkową na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Warto zrobić sobie małe przypomnienie.

QUIZ Odgadniesz, co to za kawa? Test dla prawdziwych kawoszy

Espresso, macchiato, cappuccino, kawa po irlandzku... Wśród tylu nazw można się pogubić, ale prawdziwi kawosze rozwiążą quiz bez problemu. Do rozwiązywania polecamy oczywiście zaparzenie filiżanki tego czarnego napoju i może coś słodkiego.

REKLAMA