Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Testy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ Dzieciństwo w PRL. Pamiętasz? Spróbuj zdobyć komplet punktów

Dzień Dziecka to jedno z bardziej wyczekiwanych przez dzieci świątecznych dni, także w czasach PRL. Wtedy decyzje, co dziecku kupić, lub, gdzie je zabrać nie zawsze były oczywiste, łatwe i po prostu w zasięgu możliwości (także portfela) rodziców. Dziś wybór jest tak ogromny, że Dzień Dziecka powinien trwać co najmniej tydzień. Wtedy w PRL nie było aż tak różowo, choć na pewno wesoło. A co robili rodzice z dziećmi w tym dniu? W szkołach, przedszkolach i żłobkach przygotowywano mnóstwo atrakcji. Odbywały się festyny i pokazy, bale, wycieczki oraz przedstawienia. Wróćcie pamięcią do tamtych czasów i obudźcie w sobie dziecko, zwłaszcza w Dzień Dziecka. Zapraszamy do quizu.

Quiz dla rowerzystów. Wiesz jakie przepisy obowiązują w Polsce?

Sezon rowerowy zaczął się w Polsce na dobre. To świetna informacja! Tyle że w tym punkcie warto zadać jedno pytanie. Czy rowerzyści, kierowcy i piesi znają przepisy, które dotyczą cyklistów? Dziś i w tym właśnie quizie sprawdzimy zatem poziom wiedzy. Oto 10 fundamentalnych pytań. Jesteś w stanie odpowiedzieć na większość z nich? Sprawdź się.

Strzelasz ze sprzęgła? A może wymieniłeś ołówek? Popisz się widzą mechaniczną w quizie

Dziś przygotowaliśmy coś na kształt motoryzacyjnej mieszanki studenckiej. Bo w naszym quzie znajdziesz zarówno oficjalne nazwy stosowane przez producentów aut, jak i wyrażenia slangowe, które pojawiają się wyłącznie w warsztatach poza siecią ASO. Jesteś w stanie wskazać chociaż część prawidłowych odpowiedzi? Część pytań jest na tyle trudnych, że z pewnością będziesz musiał zgadywać.

QUIZ Dopasujesz tablicę rejestracyjną do miejscowości? Nie jest łatwo!

Potrafisz rozpoznać, z jakich miejscowości pochodzą polskie tablice rejestracyjne? A może ciąg liter i cyfr na kawałku blachy nic Ci nie mówi? A czy wiesz, że wszystkie tablice służb porządkowych czy bezpieczeństwa rozpoczynają się literą H? Dziś przygotowaliśmy kilkanaście pytań, w których należy dopasować tablicę rejestracyjną do miejscowości. Uważaj, niektóre pytania są podchwytliwe! Połowa dobrych odpowiedzi to już fantastyczny wynik. To co, zaczynamy?

QUIZ Najzabawniejsze nazwy polskich miejscowości. Będzie 15/15 punktów?

Najzabawniejsze nazwy polskich miejscowości. Nietypowe, zabawne, dziwaczne, zaskakujące - W Polsce znajdziemy mnóstwo miejscowości, których nazwy wywołują uśmiech na twarzy. A może mieszkacie w jednej z nich? W dzisiejszym quizie nie sposób było zadać pytań o wszystkie, wybraliśmy więc 15 i mamy nadzieję, że będzie to dla Was fantastyczna rozrywka oraz, przy okazji, mały sprawdzian z geografii Polski. Gotowi? To zapraszamy w tę małą podróż.

Kiedyś to było! Wyjątkowy quiz o polskiej wsi

„Wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki. Może wspomnieć zaraz wszytki?” - tak pisał Jan Kochanowski o polskiej wsi. Dziś wieś bardzo się zmieniła, ale pamiątki po jej dawnym wizerunku pozostały żywe w naszej pamięci, pieśniach oraz opowieściach. Natomiast w sposób namacalny w rozsianych po całej Polsce licznych skansenach. W tych „soczewkach przeszłości” – widzimy tamto wiejskie życie bez telefonów, aut, kombajnów i wszelkich tzw. zdobyczy cywilizacji, za to łozinowe płoty, stare wiatraki kryte gontem czy chałupy o dachach ze strzechy, a pod płotem opartą tarę i gliniane dzbanki na nim. W wielu skansenach możemy uczestniczyć warsztatach, czy pokazach dawnych rzemiosł. Rozwiążcie nasz quiz dotyczący dawnej wsi.

QUIZ Żeglarski slang. Znasz te pojęcia?

Żeglarki slang. Wydawać by się mogło, że wodniacy mówią czasem w obcym języku. Fakt, wiele pojęć w żeglarskim słowniku jest zapożyczonych z różnych języków. Sprawdźcie, czy spotkaliście się już z niektórymi wyrażeniami. Bez względu na to, czy jesteście szczurami lądowymi czy wilkami morskimi, zapraszamy na quiz!

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą znane marki samochodów? Quiz jest mocno podchwytliwy!

Volkswagen jest niemiecki, Renault francuskie, a Toyota japońska. To akurat oczywiste! Ale czy wiesz jakiej "narodowości" są pozostałe marki motoryzacyjne? Sprawdźmy Twoją wiedzę w tym temacie. Oto 10 podchwytliwych pytań. Na ile odpowiesz bezbłędnie?

QUIZ Słynne góry. Łatwe? Spróbuj zdobyć 11/15!

Słynne góry. Temat quizu wydaje się prosty, ale nic bardziej mylnego. Przygotowaliśmy dla Was kilka podchwytliwych pytań. Gotowi na wspinaczkę po najbardziej znanych górach świata? Jeśli jesteście zapalonymi górołazami albo kochacie geografię, to pytania nie powinny sprawić Wam problemu. A jeśli nie, to i tak zapraszamy na quiz, bo jest parę ciekawostek, może przydadzą się w towarzystwie. Załóżcie wygodne buty i ruszajcie z nami! Ahoj, przygodo!

QUIZ Świadczenia i zasiłki dla mam. Jak dobrze znasz swoje prawa?

Bycie mamą to wyjątkowe doświadczenie. Wiąże się ono jednak z wieloma wyzwaniami. Pomóc może znajomość rodzajów dostępnych świadczeń i zasiłków. Nasz quiz dotyczy zarówno mam pracujących, jak i niepracujących. Czy jesteś gotowa, aby sprawdzić swoją wiedzę? W takim razie odpowiedz TAK, gdy zdanie jest poprawne. Jeśli zaś jest błędne, zaznacz NIE.

QUIZ Gesty, symbole i hasła PRL. Komplet punktów tylko dla prawdziwych znawców!

Gesty, symbole i hasła PRL. Jak dobrze je pamiętacie? Począwszy od tych sportowych, słynnego tyczkarza w zgięciu łokcia, poprzez plastikowy czerwony długopis, czy okrągły stół. Mnóstwo też było w tamtym czasie haseł zarówno propagandowych, jak i tych pełnych buntu, wiele ucieczek, skoków przez płot… Nie zawsze i wszystko pamiętamy, ale wiele z tamtego czasu jest wciąż żywe w naszej pamięci i zostanie na zawsze zapisane na kartach historii. Zapraszamy do sięgnięcia pamięcią choćby po niektóre z nich, sprawdźcie jak wam pójdzie w naszym quizie pełnym symboli z minionego okresu. Symboli na zawsze tożsamych już z PRL.

QUIZ Niezłe z nich ziółka! Sprawdź, czy znasz właściwości ziół

Medycyna ludowa, tzw. naturalna, oprócz leczniczych metod, czasami dość kontrowersyjnych, charakteryzuje się przede wszystkim bogactwem ziół oraz preparatów z nich otrzymywanych. Ludzie od zawsze pokładali duże zaufanie właśnie w zielarstwie, pomagającym na przeróżne dolegliwości. Począwszy od wczesnej wiosny natura obdarza nas w tej materii swoimi skarbami z których wielu skwapliwie korzysta. Oczywiście trzeba się na ziołach znać, aby nikomu nie zaszkodzić nieodpowiednim stosowaniem. Wiele z roślin zielarskich znamy choćby z kuchni, jak np. pietruszka, koperek, tymianek, szałwia, czy bazylia. Dla poczatkujących w temacie ziół, ale i dla tych bardziej obeznanych kierujemy quiz. Zapraszamy.

Nietypowy quiz sportowy. Sprawdź się!

Quiz sportowy. Czy wiecie, że na świecie istnieje aż kilka tysięcy różnych dyscyplin sportowych? Niektóre wymagają specjalistycznego sprzętu, do innych wystarczy tylko wstać z kanapy. Pewne można uprawiać o konkretnej porze roku, inne są dostępne bez względu na pogodę. Na pewno jednak z tak dużej puli każdy może wybrać coś dla siebie. Zapraszamy na nietypowy sportowy quiz. Tu nie ma zwyczajnych pytań. Gotowi do startu? Start!

Najrzadsze i najdziwniejsze znaki drogowe. Znasz ich znaczenie? Sprawdź się w tym quizie

Dziś postanowiliśmy przejrzeć meandry rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych i poszukać w nim oznaczeń, które są ekstremalnie rzadko wykorzystywane przez drogowców. Pytanie zasadnicze brzmi: znasz ich znaczenie? Sprawdź się i postaraj się udzielić chociaż 10. dobrych odpowiedzi. Tylko najlepsi zdobędą tu aż 15 punktów.

QUIZ: 1O pytań o przyszłość ludzkości. Sztuczna inteligencja odpowiada tylko TAK lub NIE

Zadaliśmy pytania sztucznej inteligencji (AI) dotyczące przyszłości ludzkości. Wybraliśmy do tego celu ChatGPT-4. Zadaniem tego programu było udzielenie odpowiedzi tylko w formie TAK lub NIE. Czy Twoje przewidywania pokryją się z tym, co sztuczna inteligencja ma do powiedzenia? Czy może AI odkryje coś więcej na temat naszej przyszłości? Odpowiedz na pytania i sprawdź swoje przewidywania! Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Życie na gorąco – QUIZ dla prawdziwych fanów serialu jedynego w swoim rodzaju

„Życie na gorąco” to dzieło ekipy, która dziesięć lat wcześniej stworzyła prawdziwe arcydzieło – „Stawkę większą niż życie”. Tamten serial zdobył uznanie publiczności nie tylko w Polsce, ale także stał się przebojem m.in. w Szwecji, a nawet w odległej Japonii. Scenariusze obu seriali wyszły spod piór Andrzeja Zbycha, pod którym to pseudonimem krył się duet Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan. Reżyserią „Życia…” zajął się Andrzej Konic, ten sam, który wyreżyserował dziewięć spośród osiemnastu odcinków „Stawki…”. Muzykę do obu seriali skomponował zaś Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Nowy serial miał być zresztą pierwotnie kontynuacją przygód Hansa Klossa/Stanisława Kolickiego, z czego ostatecznie autorzy zrezygnowali. Miał także stanowić swoistą odpowiedź na sensacyjne produkcje, znane wówczas na Zachodzie. Bohater „Życia na gorąco” – Maj (Leszek Teleszyński) miał być polskim Bondem, Jamesem Bondem na miarę naszych możliwości (chociaż niektórzy twierdzą, że wręcz przeciwnie: to Bond był faktycznie brytyjskim Majem). „Życie na gorąco” z pewnością arcydziełem nie jest, mimo to – a może z tego właśnie powodu – obrosło legendą, stało się serialem – jakbyśmy dziś powiedzieli – memicznym, a jego widzowie dzielą się bez reszty na takich, co go nienawidzą oraz tych, co na swój sposób kochają go i kochać będą. Przede wszystkim z myślą o tych drugich przygotowaliśmy nasz dzisiejszy quiz. Rozwiąż go i sprawdź, jak dobrze znasz świat, w którym działał i odnosił sukcesy Maj. Ostrzegamy! Ostatnie pytanie powala!

QUIZ Liczysz kalorie? Sprawdź, które warzywa i owoce mają ich najmniej!

Owoce i warzywa są mniej kaloryczne niż większość produktów, jednak różnice występują. Sprawdź, czy wiesz, które owoce i warzywa dają więcej energii!

QUIZ Egzamin ósmoklasisty. Sprawdź swoją gotowość!

Egzamin ósmoklasisty tuż tuż. Czy jesteście gotowi na przystąpienie do tego sprawdzianu wiedzy? Czy wiecie, co możecie zabrać ze sobą na salę i ile będzie trwał egzamin? Czy znacie listę lektur i zakres materiału? Sprawdźcie swoje obeznanie już teraz, aby ze spokojną głową przystąpić do sprawdzianu. Pamiętajcie - to tylko egzamin. Powodzenia!

QUIZ: Sztuczna inteligencja dla zaawansowanych. Czy jesteś ekspertem?

Sztuczna Inteligencja (AI) to fascynująca dziedzina nauki, która stale się rozwija. Czy jesteś gotowy na zaawansowany quiz o sztucznej inteligencji? Przekonaj się, jak dobrze znasz najnowsze trendy, techniki i wyzwania związane z AI. Sprawdź swoją wiedzę i staw czoła temu intelektualnemu wyzwaniu!

QUIZ Dopasuj filmy do reżysera. Nie tylko dla kinomaniaków

Czy jesteście gotowi podjąć filmowe wyzwanie? Czy potraficie rozpoznać styl najsłynniejszych reżyserów i dopasować do nich ich najbardziej znane filmy? Czy będziecie w stanie zidentyfikować twórców kultowych filmów, którzy wpłynęli na przemysł filmowy swoją wyjątkową wizją i stylem? A może zupełnie się tym nie interesujecie, ale chcecie sprawdzić, czy uda Wam się dobrze trafić, bo po prostu lubicie kino? W końcu to tylko zabawa. Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich - niezależnie od poziomu wiedzy filmowej. Do dzieła!

Macierzyństwo w czasach PRL. QUIZ nie tylko dla mam

Macierzyństwo w czasach PRL było trudniejsze niż współcześnie, choć w samo w sobie nie różniło się tak wiele rodzajem obowiązków. Matki obywały się bez elektronicznych nianiek, tylko na słuch, bez pampersów, za to z garami pieluch tetrowych do wygotowania, a zamiast gotowych słoiczków z marchewką – warzywa i owoce ścierane na tarkach, kosmetyki do pielęgnacji dzieci to głównie oliwka i krem „Bambino”. Dziś mamy posiadają cały szereg „nianiek”, pomocników oraz niezbędników, więc w dniu 26 maja mogą odrobinę więcej czasu poświęcić na świętowanie na pewno. A jakie było macierzyństwo w PRL, tego próbkę macie choćby w poniższym quizie.

QUIZ Indeks glikemiczny - wyższy czy niższy? Sprawdź, czy dopasujesz produkty!

Indeks glikemiczny to jeden z najważniejszych czynników w diecie. Sprawdź swoją wiedzę w tym temacie

QUIZ O kim mowa? Rozpoznasz słynne osobistości po jednym zdaniu?

O kim mowa? Rozpoznasz polityków, artystów, naukowców i inne znane osobistości po jednym zdaniu? Czasem to dobrze znane fakty z życia, czasem mniej popularne ciekawostki. Przygotuj się na podróż po świecie kultury, sztuki, muzyki i innych dziedzin. Być może quiz będzie inspiracją do sięgnięcia po czyjąś biografię? Tymczasem zapraszamy po prostu do wspólnej zabawy! Sprawdź swoją wiedzę o znanych osobistościach już teraz.

QUIZ Sztuczna inteligencja w popkulturze. Sprawdź swoją wiedzę!

AI to fascynujący temat, nic dziwnego, że tak często wykorzystywany w popkulturze. Trudno zliczyć ile powstało filmów, gier komputerowych, seriali czy książek traktujących o sztucznej inteligencji. My przygotowaliśmy dla Was quiz, który sprawdzi Waszą wiedzę właśnie na temat AI w popkulturze. Od ikonicznych postaci androidów po etyczne dylematy związane z rozwijającą się technologią. Przygotuj się na wyzwanie, które wprowadzi Cię w ten fascynujący świat. No to zaczynamy!

Quiz o slangu radia CB. Wiesz, czym jest muchomor, lustereczko i dzikus?

Użytkownicy CB radia mają poczucie humoru! To wiadomo od lat. Przykład? Na pytanie "Jak mnie słychać koledzy? Testuje CB." może paść odpowiedź mówiąca "Słychać Cię jak teściową z przedpokoju lub jak zawory w polonezie!" Radiowcy CB wytworzyli przez lata swój slang. Znasz pojawiające się w nim wyrażenia? Więc sprawdźmy to.

QUIZ: Sztuczna inteligencja w filmach. Rozpoznaj filmy z AI!

Sztuczna inteligencja (AI) od dawna stanowi inspirację dla twórców filmowych, pojawiając się w różnych kształtach i formach. Czy jesteś prawdziwym znawcą, jeśli chodzi o filmy z tematyką sztucznej inteligencji? Rozpoznaj produkcje filmowe związane z AI i sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

QUIZ Kultowe dobranocki w PRL. Pamiętasz je wszystkie?

W czasach PRL najważniejszą godziną na zegarze dla wszystkich dzieci była na pewno godzina 19.00. O tej porze zamierały podwórka i pustoszały trzepaki, a dzieci siadały przed telewizorami, by obejrzeć swoją „wieczorynkę”, która w ciągu tygodnia trwała ok. dziesięciu minut. Za to w niedzielę lub święta bajki nadawano odpowiednio dłużej, potrafiły trwać nawet do pół godziny. Niezapomniane i pamiętane do dziś to bez wątpienia „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Zaczarowany ołówek”, "Gąska Balbinka", czy „Pszczółka Maja”. Czy jesteście gotowi na naszą quizową przejażdżkę po bajkach? Zapraszamy.

QUIZ Co to za miejsce? 10/15 to już sukces!

Co to za miejsce? Przygotujcie się na podróż palcem po mapie! Dziś pytamy o pewne znane i mniej znane miejsca na świecie. Od słynnych zabytków, przez muzea, budowle po rzeki i jeziora… Wiecie, gdzie się znajdują? A może mieliście okazję zobaczyć je na żywo? Sprawdźcie, czy jesteście w stanie poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale 10/15 to już będzie świetny wynik! Czas rozpocząć emocjonującą wyprawę razem z naszym quizem. Sprawdźcie swoją wiedzę już teraz!

QUIZ o sztucznej inteligencji: Test wiedzy z ciekawostkami!

Czy wiesz, jak działa sztuczna inteligencja (AI) i jakie ma zastosowania? Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujący quiz, który pozwoli Ci sprawdzić swoją wiedzę na temat tej fascynującej dziedziny. Odpowiedz na 12 pytań z ciekawostkami o sztucznej inteligencji i przekonaj się, czy jesteś prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie!

Quiz o ChatGPT: Czy jesteś ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji?

ChatGPT to zaawansowany model językowy, który potrafi generować teksty, odpowiadać na pytania i wchodzić w interakcje z użytkownikami. Czy jesteś ciekawy, jak dobrze znasz tego fascynującego chatbota? Przygotowaliśmy dla Ciebie quiz, który pozwoli sprawdzić Twoją wiedzę na temat ChatGPT. Odpowiedz na 12 pytań i zobacz, czy jesteś prawdziwym ekspertem od sztucznej inteligencji (AI)!

Kochasz sery? Ten quiz jest dla Ciebie!

Sery świata. Sery są nie tylko znakomitą przekąską, ale także dostarczają nam białka, wapnia, fosforu i witamin, a nawet cynku. Jesteś smakoszem serów? Nie wyobrażasz sobie kanapki bez tego wyjątkowego składnika? Uwielbiasz fondue, kochasz posypywać parmezanem wszystko, co się da, a makaron z kremowym serowym sosem możesz jeść codziennie? W takim razie ten quiz jest dla Ciebie! Sprawdź swoją wiedzę na temat serów z różnych zakątków świata. Dasz radę odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania?

QUIZ Co jest większe? Podchwytliwy quiz

Co jest większe? Pytanie na pozór banalne, ale odpowiedzi nie są wcale takie oczywiste. Czy jesteście gotowi na przygodę z porównywaniem i sprawdzaniem, co jest większe? To świetna okazja, aby przetestować swoją wiedzę i umiejętność oceny rozmiarów różnych rzeczy. Przygotujcie się na zestaw pytań, w których będzie trzeba wybrać spośród dwóch opcji odpowiedzi. Niektóre są zaskakujące, na inne na pewno znacie odpowiedź. Ale nie spieszcie się, bo łatwo o pomyłkę. Zapraszamy na nasz podchwytliwy quiz.

QUIZ Zabawki z PRL. Pamiętasz je?

Zabawki PRL. PRL darzymy sentymentem (w niektórych kwestiach oczywiście) i często wracamy do niego pamięcią. Jednym z przyjemniejszych wspomnień na pewno są zabawki tamtego czasu. Wielu z nas pamięta bączki, kotki harmonijki czy jo-jo. Ale dzieciństwo w PRL-u to też era kapsli, piłkarzyków oraz skakania w gumę na podwórku. Gdy komputery (i gry) były jeszcze w powijakach, graliśmy w bierki lub układaliśmy kostkę Rubika. Niektóre z tych kultowych już zabawek są ponownie dostępne lub szturmem wróciły na sklepowe półki i możemy je pokazać naszym dzieciom czy wnukom. Wiele z nich też na pewno znajduje się w przeróżnych domowych lamusach, czekając na lepszy czas. Zapraszamy do quizu o zabawkach z PRL.

QUIZ na Dzień Matki. Trudniejszy niż myślisz!

Dzień Matki. 26 maja to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych okazji do świętowania. I my też świętujemy! Nasz quiz na Dnia Matki to doskonała możliwość, aby odkryć fascynujące fakty, ciekawostki i historie związane z tym wyjątkowym dniem. Czeka na Ciebie seria pytań dotyczących znanych matek z historii, kultury, literatury i filmu. Może to dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodzicielką? Sprawdźcie, czy dacie radę zdobyć wspólnie komplet punktów!

Quiz: Kultowe samochody z filmów. My opowiadamy historię, ty wskazujesz auto

Samochody od lat są ważnym elementem scenerii filmowej. Czasami stają się nawet jednym z głównych bohaterów. Właśnie dlatego za każdym razem gdy film zaczyna być kultowy, kultowe staje się również i auto biorące w nim udział. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie? Ostrzegamy, tylko najlepsi zdobędą 10 na 10 punktów!

QUIZ Co to za ciasto? Test wiedzy na temat słodkich wypieków

Co to za ciasto? Jeśli jesteście miłośnikami słodkich wypieków i uwielbiacie próbować rozmaitych rodzajów ciast z różnych stron świata, to jesteście we właściwym miejscu. Przygotujcie się na podróż kulinarną, podczas której będziecie musieli rozpoznać różne ciasta na podstawie opisów. Niektóre pytania są banalne, inne podchwytliwe, część może być nieznana. Na pewno przy niejednym z nich pocieknie Wam ślinka. Przygotujcie kawę lub herbatę, rozsiądźcie się wygodnie i rozwiążcie ten smakowity quiz. Zaczynamy!

QUIZ Dopasuj tytuł do autora. Łatwe? Tak się wydaje…

Kto to napisał? Dopasuj tytuł książki do autora. Jesteś miłośnikiem książek, znasz na wyrywki klasykę literatury? Świetnie, ale czy uda Ci się zdobyć komplet punktów w naszym quizie? Przejdziemy przez różne epoki literackie, wyciągniemy z czeluści może lekko zapomniane dzieła, przypomnimy bestsellery. Quiz na pozór banalny, ale uważaj na pułapki, nie daj się zwieść. Zapraszamy do rozwiązania!

QUIZ Sporty ekstremalne. Zdobędziesz komplet punktów?

Sporty ekstremalne. Czy jesteś gotowy na ekstremalne wyzwania? Przygotuj się na adrenalinę i test swojej wiedzy. Czy znasz różnorodne dyscypliny i terminy związane z tym dynamicznym światem? Czy wiesz, które sporty możemy zaliczyć do sportów ekstremalnych. Czy wiesz czym się różni kitesurfing od wakeboardingu czy snorkelingu? Jeśli tak to rozwiążesz quiz bez problemu, jeśli nie, to zapraszamy, aby pogłębić swoją wiedzę w tym fascynującym temacie! Kilkanaście pytań, tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Do dzieła!

Baleron, bandzior i kaszlak. Znasz wszystkie ksywki aut? Sprawdź się w naszym quizie!

Historia motoryzacji to nie tylko oficjalne fakty i dane. To też, a czasami przede wszystkim, potoczna historia modeli. Nie da się chyba lepiej jej opisać, niż poprzez żartobliwe ksywki, które kierowcy nadają samochodom. Pamiętasz je wszystkie? Sprawdź czy zdobędziesz wynik 10/10.

QUIZ Te sklepy w PRL znał każdy. Ale czy zdobędziesz komplet punktów?

Sklepy w PRL. Pewex czy Baltona to coś dla obywateli PRL niezwykle istotnego, były częścią jakże kolorowej i wymarzonej rzeczywistości. Oczywiście, aby wejść do tego „sezamu” i wyjść z czymś pod pachą należało mieć twardą walutę lub bony. Marzenia o wizycie w Peweksie, po Donalda pobudzały mocno wyobraźnię najmłodszych, tak samo jak ich mam po markowe kosmetyki, pończochy czy peruki a tatusiów po dobry koniaczek lub papierosy. Nastolatki zaś marzyły o walkmanach i prawdziwych jeansach z Baltony. Pamiętacie, co jeszcze było do nabycia w tych dewizowych sklepach? Niezależnie od stanu waszej pamięci zapraszamy do naszego dewizowego quizu 

Mleko - co o nim wiesz? Quiz

Mleko jest dodatkiem do kawy lub składnikiem diety. Sprawdź, co wiesz na temat tego produktu.

QUIZ Kuchnie świata. Znasz te potrawy? Spróbuj zdobyć połowę punktów!

Kuchnie świata. Czy wiesz, jak smakują tradycyjne potrawy z różnych zakątków świata? Czy potrafisz rozpoznać pochodzenie i składniki popularnych dań z Azji, Afryki, Ameryki Południowej czy Europy? Jeśli tak, to ten quiz jest dla Ciebie! Zapraszamy do testu wiedzy kulinarnej. Przygotuj się na wyzwania smakowe. Czy uda Ci się rozpoznać wszystkie potrawy albo wskazać skąd pochodzą? Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, jak dobrze znasz kuchnie świata! Tylko ostrzegamy, że wcale nie będzie tak łatwo!

QUIZ Znasz te skróty z PRL? Łatwo nie będzie!

Skróty z PRL. Czy jesteście gotowi, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat skrótów, które były powszechne w PRL-u? Czy rozpoznacie wszystkie, które były wtedy w użyciu? A może pewne skróty są Wam zupełnie obce? Oto kilka pytań, które sprawdzą Waszą wiedzę. Bądźcie czujni i zastanówcie się dobrze przed udzieleniem odpowiedzi, bo niektóre są podchwytliwe. Zapraszamy na quiz. Powodzenia!

QUIZ Słynne romanse PRL. Będzie 15/15?

Romanse PRL. Świat artystyczny w dobie przedinternetowej był nie mniej barwny i huczący od plotek niż dziś, choć zapewne wiele więcej można było ukryć i to przez dłuższy czas. Wystarczyła jednak niewielka szminka zgubiona za łóżkiem kochanka (jak wspominała Krystyna Mazurówna) i afera gotowa. Fani interesujący się nie tylko artystycznymi dokonaniami swoich ulubieńców, ale także ich życiem prywatnym, tak samo jak teraz byli spragnieni najświeższych ploteczek. Lata 60., 70. czy 80. obfitowały w przeróżne skandale oraz romanse, o których dziś byłoby również przez dłuższy czas głośno. Sprawdźcie, na ile pamiętacie najsłynniejsze pary tamtych czasów. Zapraszamy do quizu.

QUIZ Seriale z PRL. Kto oglądał, ten rozwiąże bez problemu!

Seriale PRL. Po kultowych filmach czasów PRL, przyszedł czas na - nie mniej kultowe – seriale! Stanowiły ważny element rozrywki dla Polaków w tamtych czasach. Były jednym ze sposobów na oderwanie się od szarej rzeczywistości i ucieczkę w świat fikcji. Wiele karier aktorskich rozpoczęło się właśnie od tych seriali, a niektóre z nich trwają do dziś. Zapraszamy na sentymentalną podróż w ten barwny, chociaż często przecież czarno-biały świat. Rozwiążcie quiz i sprawdźcie, czy pamiętacie te wszystkie wspaniałe seriale.

Quiz o samochodach. Sprawdź, czy zdobędziesz 10/10 dobrych odpowiedzi

Samochodowy quiz wiedzy. Uważasz że masz dużą wiedzę motoryzacyjną? No to teraz masz okazję ją sprawdzić. Przygotowaliśmy test składający się z kilku pytań. I od razu zaznaczamy, że tylko najlepsi są w stanie dobrze odpowiedzieć na każde z nich. Sprawdź czy należysz do tego grona. To zajmie ci dosłownie chwilkę.

QUIZ Co wiesz o filmie Matrix? Tylko eksperci zdobędą komplet punktów!

Matrix to coś więcej niż ikona kina sci-fi, to już część kultury. Maszyny zamieniły ludzi w żywe baterie funkcjonujące w programie komputerowym. Jednak bohater uwierzył, że może przełamać niewolę. Rozwiąż quiz, aby sprawdzić swoją wiedzę. Nieliczni zdobędą 8/10

QUIZ Sprzęty grające z PRL. 10/15 to już sukces!

PRL-owski sprzęt grający nawet jeśli nie był drogi, to niekiedy po prostu ciężki do zdobycia, dlatego tym bardziej cenny dla posiadaczy. Mimo wielce pożądanych magnetofonów, odtwarzaczy, telewizorów czy gramofonów z zagranicy, to nasza rodzima produkcja całkiem nieźle sobie radziła. Wielu z nas pamięta też na pewno „momenty ciszy” w domu, gdy głośnik w głośnik nagrywało się np. ulubioną Listę Przebojów Trójki. A walkmany, jamniki oraz radia przenośne były prawie w każdym domu. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy pamiętasz ten sprzęt, powspominaj, jak to działało.

QUIZ Kultowe filmy z PRL. Pamiętasz je?

Kultowe filmy PRL. Czy pamiętacie najważniejsze filmy z tamtych czasów? W PRL kino miało ogromne znaczenie w kształtowaniu kultury. I chociaż kręcić nie było łatwo, bo często na straży stała cenzura, powstało wówczas wiele wspaniałych produkcji. Duża część filmów z tamtych lat zyskała miano kultowych i oglądamy je po dziś dzień, niektóre sceny czy dialogi znając na pamięć. Przygotujcie się na filmową podróż, rozwiążcie quiz i sprawdźcie, czy jesteście ekspertami od kina PRL-u. Połowa punktów to już sukces!

QUIZ Motoryzacja w PRL. To będzie sentymentalna podróż

PRL był nie tylko kolorowy, ale też nie taki wolny, jakby się mogło dziś zdawać. Mieliśmy także swoje auta, pędzące z zawrotną prędkością po tzw. „gierkówce”, ale i „szarych drogach powiatu”. Motoryzacja, którą wielu z nas pamięta jeszcze z czasów dzieciństwa jest wciąż obecna nie tylko w sercach, ale i garażach prawdziwych pasjonatów. Na polskich drogach królowały wówczas głównie produkcje socjalistyczne z NRD, Czechosłowacji, Rumunii i ZSRR. Czy przejedziecie się z nami w sentymentalną podróż pojazdami z epoki PRL oraz rozpoznacie poszczególne marki, czy kraje ich pochodzenia? Jeśli tak wsiadajcie i ruszamy z quizem!