REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Geografia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ Jak dobrze znasz polskie jeziora? 10/10 trudne do zdobycia!

Są piękne, niezwykłe i tajemnicze. Dzięki nim możemy odpocząć i pobyć na łonie natury. Ale czy wiesz wszystko o polskich jeziorach? Komplet punktów będzie trudno zdobyć, bo pytamy nie tylko o te najpopularniejsze.

QUIZ Gatunki endemiczne. Te rośliny i zwierzęta występują tylko w konkretnych miejscach. Gdzie?

Endemit to gatunek rośliny albo zwierzęcia unikatowy dla danego miejsca albo regionu, występujący tylko na ograniczonym obszarze i niestwierdzany poza nim naturalnie. Wiesz, gdzie znajdziemy te rośliny i zwierzęta?

QUIZ Najsłynniejsze zabytki świata. Rozpoznasz na zdjęciu? 10/10 dla nielicznych

Wyglądają znajomo, ale czy na pewno wiesz, gdzie się znajdują? Oto kilka słynnych zabytków świata, dopasuj do nich miejsce. Za 10/10 należą się brawa!

QUIZ Niemcy - znasz te ciekawostki?

Jak dobrze znasz kraj naszych zachodnich sąsiadów? Czy wiesz, z ilu składa się landów? Znasz narodowy niemiecki napój? Wiesz ile razy Niemcy świętowali mistrzostwo świata w piłce nożnej? Rozwiąż quiz i sprawdź swoja wiedzę.

REKLAMA

QUIZ Wielka Brytania - co o niej wiesz? 10/10 dla nielicznych

Czy wiesz, że Wielka Brytania ma powierzchnię mniejszą niż Polska? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz kilka innych informacji.

QUIZ Co ty wiesz o USA? 7/10 to sukces

Stany Zjednoczone to jedno z największych i najbardziej różnorodnych państw świata. Sprawdź, czy znasz podstawowe informacje o tym kraju.

Jesteś lepszy od licealisty? Sprawdź się w geograficznym QUIZIE

Który kraj ma najwięcej ludności? Które miasto jest stolicą Australii? Czy Twoja wiedza o geografii jest wystarczająca, by odpowiedzieć na te pytania? Sprawdź się w tym quizie!

QUIZ Francja - znasz te ciekawostki? 10/10 zdobędą mistrzowie

Francja to najczęściej odwiedzany kraj świata! Trudno się dziwić, skoro ma tyle do zaoferowania. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te ciekawostki.

REKLAMA

Łatwy QUIZ o Portugalii. Te ciekawostki wypada znać

10 prostych pytań dotyczących Portugalii. Rozwiąż quiz koniecznie, jeśli planujesz tam wakacje. Jeśli nie, to rozwiąż tym bardziej, ciekawostek nigdy za wiele.

Łatwy QUIZ o Hiszpanii. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

Jakie miasto jest stolicą Hiszpanii? Co to jest La Tomatina? Co się zjada w Hiszpanii w sylwestra? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te ciekawostki.

QUIZ Włochy - znasz te ciekawostki? 10/10 zdobędą nieliczni

Co jest stolicą Toskanii? Jaka waluta była we Włoszech przed euro? Co to jest cornetto? Znasz te informacje o Italii? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę.

QUIZ Wiesz, który kraj jest większy? Połowa punktów to sukces

Po krajach europejskich, przyszedł czas na resztę globu. Odgadniesz, który kraj z pary ma większą powierzchnię? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy zdobędziesz chociaż 5/10.

QUIZ Nazwy państw w ich językach urzędowych. Małe szanse na 10/10

Suomi, Magyarország, Cabo Verde... To nazwy pewnych krajów w ich językach urzędowych. Brzmią znajomo? Świetnie, ale reszta pytań jest sporo trudniejsza. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć przynajmniej 6/10.

QUIZ Europa - który kraj jest większy? Jest trudniej, niż się wydaje

Hiszpania czy Francja, Rumunia czy Białoruś, Austria czy Czechy? W każdym pytaniu quizu jest para europejskich krajów, wiesz, który z nich ma większą powierzchnię?

QUIZ Znasz te zjawiska meteorologiczne? Trudne pytania

Co jest potrzebne do wytworzenia tęczy? Jak się nazywa wirująca kolumna powietrza? A deszczowa chmura przypominająca grzyb? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Rozpoznasz kraj po konturze? Tylko niektóre pytania są łatwe

Potrafisz rozpoznać państwo po jego zarysie? Niektóre kontury są bardzo charakterystyczne, ale niektóre całkiem podobne do innych. W tym quizie zdobyć komplet punktów nie jest łatwo.

QUIZ A te stolice znasz? 15/15 tylko dla nielicznych

Znasz stolicę Walii? A Izraela? Wiesz, jakie miasto jest stolicą Filipin albo Panamy? Jeśli tak, to masz duże szanse na komplet punktów. Powodzenia!

QUIZ Kontynenty. Znasz te podstawowe informacje? A dasz radę zdobyć komplet punktów?

Znasz te podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące kontynentów? Sprawdź swoją geograficzną wiedzę i rozwiąż quiz. Nie jest łatwo zdobyć 10/10.

QUIZ na marzec z wiedzy ogólnej. Dasz się zaskoczyć?

Marzec jest miesiącem różnorodnym, pełnym niespodzianek i zmiennej pogody. Z tego powodu doczekał się nawet wielu ludowych porzekadeł. Czy znasz ważne marcowe terminy, zwyczaje i ciekawostki? Sprawdź to w naszym teście!

QUIZ Najpopularniejsze nazwiska świata. Mało kto zdobędzie 10/10

Jakie nazwiska noszą mieszkańcy Japonii, Argentyny czy Meksyku? Jakie jest najpopularniejsze nazwisko w Wietnamie? A w Izraelu? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Najpopularniejsze nazwiska w Europie. 10/12 to świetny wynik!

Jakie jest najczęściej występujące nazwisko w Hiszpanii? A w Niemczech? Osoby o jakim nazwisku najczęściej można spotkać we Włoszech? A w Grecji? Jest kilka zaskoczeń. A może wcale nie? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Zgadnij, o jakie państwo pytamy. 8/10 jest w zasięgu

Gdzie zjesz chinkali, a gdzie odpoczniesz w basenach termalnych? W jakim kraju zobaczysz sekwoje, a gdzie ptaka kiwi? Który kraj słynie z olejku różanego? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć 10/10.

QUIZ Rozpoznasz kierunek po... kodzie lotniska? Podróżnicy będą mieli 10/10

Często podróżujesz? Lotnisko to Twój drugi dom? A może interesujesz się lotnictwem? Jeśli tak, to quiz nie sprawi Ci trudności. Jeśli nie, to i tak zachęcamy do rozwiązania. Ciekawostek nigdy za wiele. Sprawdź, czy znasz te kody IATA najpopularniejszych lotnisk.

QUIZ Siedem nowych cudów świata. 6/10 to już sukces

Siedem cudów świata to lista najbardziej znanych budowli z okresu starożytności. W 2007 roku została ogłoszona lista Siedmiu nowych cudów świata. Wiesz, co się na niej znajduje? Nie odpowiadaj pochopnie!

QUIZ Najsłynniejsi polscy himalaiści. 10/10 zdobędą nieliczni

Kukuczka, Rutkiewicz, Czerwińska. Te nazwiska znasz z gazet i nie tylko. A potrafisz dopasować do nich podstawowe fakty? Spróbuj, ale ostrzegamy, nie będzie łatwo.

QUIZ Miasta świata. Odgadniesz, o które pytamy?

Czy znasz słynne atrakcje tych miast? Rozpoznasz po kilku podpowiedziach, o które miasto pytamy? Warto zachować czujność.

QUIZ: jak dobrze znasz Polskę? Nie masz szans na 10/10

Gdzie jest najbardziej wysunięty na północ kraniec Polski? Które miasto ma największą powierzchnie? Ten quiz do najłatwiejszych nie należy

QUIZ: do jakiego państwa należy ten półwysep? 6/10 mają geograficzne orły

Jeśli uwielbiasz przeglądać mapy i atlasy geograficzne, masz szanse na połowę poprawnych odpowiedzi. Jeśli zdobędziesz więcej niż 7 - przyznajemy Ci tytuł Mistrza Geografii.

QUIZ Metro na świecie. 10/10 zdobędą nieliczni

Jaka europejska stolica nie ma metra? Które metro jest najstarsze na świecie? A najdłuższe? Co można usłyszeć w metrze w Londynie? Znasz odpowiedzi na te pytanie? Spróbuj rozwiązać quiz bez błędów.

QUIZ Niezwykłe drzewa świata. Znasz je? Spróbuj zdobyć 10/10

Na jakim szczycie rośnie słynna sosna? Gdzie znajduje się Dąb Bartek? Jakim gatunkiem drzewa jest Joshua Tree? Kolejna porcja ciekawostek już czeka. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy je znasz.

QUIZ Słynne posągi i pomniki. Rozpoznasz je na zdjęciu? Spróbuj zdobyć połowę punktów

Słynne posągi i pomniki. Na zdjęciu rozpoznasz je na pewno. A czy prawidłowo dopasujesz do lokalizacji? Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Najsłynniejsze mosty świata. Rozpoznasz je po zdjęciu?

Olbrzymie i nieduże, nowoczesne i bardzo stare, w klasycznym kształcie i nietypowej konstrukcji. Rozpoznasz mosty po zdjęciu? Im dalej, tym pytania trudniejsze.

QUIZ Słynne ulice polskich miast. 10/10 jest w zasięgu

Jak się nazywa najbardziej znany deptak w Zakopanem? Która ulica obchodzi swoje imieniny? Co kryje się pod określeniem "Monciak"? Sprawdź, czy znasz najpopularniejsze polskie ulice.

QUIZ z wiedzy ogólnej idealny na luty!

„Idzie luty podkuj buty” – tak mówi popularne przysłowie. Ten miesiąc słynie jednak nie tylko z zimowej aury. Przygotowaliśmy 10 pytań, pełnych ciekawostek. Usiądź zatem wygodnie i sprawdź swoją wiedzę!

QUIZ Jak nazywają się mieszkańcy tych ziem? Trudne pytania!

Kim są Aborygeni? Gdzie mieszkają Nawahowie, a gdzie Majowie? To tylko kilka pytań z tego nie najłatwiejszego quizu. Spróbujesz rozwiązać?

QUIZ Jak się nazywają mieszkańcy tych miast? 6/10 to już dobry wynik

Jak nazywa się mieszkaniec Pragi? A kto mieszka w Pile? Mieszkanka Neapolu to... Znasz odpowiedzi na te pytania? Spróbuj rozwiązać quiz.

QUIZ Kawa a region geograficzny. Odkryj powiązania między smakiem a ziemią!

Odkąd pierwsze ziarna kawy zostały odkryte w etiopskich górach, napój ten stał się symbolem kultury i tradycji na całym świecie. Jednak to, co sprawia, że każda filiżanka jest wyjątkowa, to nie tylko sposób przygotowania czy rodzaj kawy, ale także region geograficzny, z którego pochodzi. Zapraszamy do zgłębienia fascynującego związku między kawą a miejscem, gdzie rośnie. Odkryj, jak różnorodność geograficzna wpływa na smak i aromat tego ulubionego napoju. Przygotuj się na podróż!

QUIZ Jak się nazywają mieszkańcy tych krajów? 7. pytanie trudne!

Jak nazywa się mieszkańców Łotwy? A Indii? Jak mówi się na mieszkankę Słowacji? Proste? Są i trudniejsze pytania. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy uda Ci się zdobyć komplet punktów.

QUIZ Najsłynniejsze ulice świata. Jest i pytanie o Polskę

Gdzie są Pola Elizejskie? Jak się nazywa jedna z najbardziej znanych uliczek w Pradze? A która ulica leży w sercu Manhattanu? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz te najsłynniejsze ulice świata.

QUIZ Najsłynniejsze dzielnice świata. Te nazwy znasz na pewno, ale czy dobrze dopasujesz?

Najbardziej znane dzielnice świata. Czy będzie łatwiej niż z dzielnicami polskich miast? W przypadku kilku pytań na pewno tak. Warto spróbować jednak zdobyć komplet punktów.

QUIZ Słynne dzielnice polskich miast. Znasz je? Spróbuj zdobyć 10/10

Gdzie są Bałuty? A Psie Pole? W którym mieście znajdziemy Jeżyce? Nazwy tych dzielnic z pewnością znasz, ale czy potrafisz dopasować do miasta? Sprawdźmy!

QUIZ Jeziora w Polsce - na pewno je znasz? 10/10 to sukces

W Polsce jest kilka tysięcy jezior o powierzchni większej od 1 ha. Chociaż w quizie jest tylko 10 pytań i sprawdzamy wiedzę dotyczącą tych najpopularniejszych jezior, to wcale nie tak łatwo zdobyć komplet punktów.

QUIZ Co Ty wiesz o Tatrach? Tylko na początku jest łatwo

Która góra przypomina śpiącego rycerza? Jaki jest najtrudniejszy szlak w Tatrach? Gdzie leży Morskie Oko? Za łatwe te pytania? Potem jest tylko trudniej. 8/12 to bardzo dobry wynik!

QUIZ Dopasuj miasto do województwa. Trudniejsze, niż myślisz

Od 25 lat Polska podzielona jest na 16 województw. Potrafisz poprawnie dopasować miasto do województwa? Jeśli mapę Polski masz w małym palcu, to nie będzie problemu. Rozwiąż quiz i sprawdź.

QUIZ Gdzie leży to miasto? Nie jest łatwo zdobyć komplet punktów

Wiesz, gdzie leży Warna? A Sacramento? Potrafisz wskazać na mapie Bari? Sprawdź swoją wiedzę w kolejnym geograficznym quizie.

QUIZ Polskie góry - jak dobrze je znasz? 10/15 to już sukces

Jesteś miłośnikiem górskich wędrówek? A może wolisz narty? A może nie przepadasz za chodzeniem po szlakach, ale kochasz geograficzne ciekawostki? Quiz już czeka na rozwiązanie. Jak zawsze - nie jest najłatwiej.

QUIZ Znasz te wyspy? Komplet punktów zdobędą tylko mistrzowie

Które wyspy należą do Grecji, a które do Włoch? Do jakiego kraju najbliżej z Malediwów? Która wyspa należy aż do trzech krajów? Sprawdź swoją wiedzę lub poznaj te ciekawostki geograficzne o wyspach świata. Jak zawsze - nie warto się spieszyć z odpowiedzią.

Odkrywaj świat! Geograficzny quiz pełen ciekawostek

Witaj, odkrywco! Czy jesteś gotowy na podróż dookoła świata bez wychodzenia z domu? "Odkrywaj świat! Geograficzny quiz pełen ciekawostek" to Twoja szansa, aby przetestować swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o niezwykłych miejscach na naszej planecie. W tym quizie znajdziesz pytania dotyczące najwyższych gór, najgłębszych oceanów, egzotycznych wysp i wiele więcej. Każde pytanie to nowa okazja do zgłębienia tajemnic i ciekawostek geograficznych. Przygotuj się na wyzwanie i zobacz, jak wiele możesz odkryć!

Podróżnik miejski: Odkryj ciekawostki miast świata - quiz geograficzny

Czy jesteś pasjonatem podróży lub miłośnikiem wiedzy o różnych kulturach świata? Czy fascynują Cię nietypowe fakty o znanych miastach? Jeśli tak, to ten quiz jest stworzony właśnie dla Ciebie! "Podróżnik miejski: Odkryj ciekawostki miast świata - quiz geograficzny" to quiz geograficzny, który zabierze Cię w podróż do najbardziej interesujących miast globu. Od urokliwych europejskich metropolii po egzotyczne oazy Azji - każde pytanie to nowa przygoda i okazja do poszerzenia horyzontów. Sprawdź, ile wiesz o światowych miastach i odkryj fascynujące fakty, które mogły umknąć Twojej uwadze. Czy jesteś gotowy na tę ekscytującą podróż? Zacznij quiz i dowiedz się, jak dobrze znasz miasta świata!

Styczniowy QUIZ z wiedzy ogólnej. Nie tylko dla wielbicieli zimy!

Lubisz styczeń? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w naszej zabawie. A jeśli nie ... to też spróbuj! To doskonała okazja do przypomnienia sobie ciekawych faktów z geografii, historii, prawa i kultury.

REKLAMA