REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kadry

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ Urlopy pracownicze. Sprawdź, czy znasz te podstawowe informacje

Urlop to ważna rzecz. Warto orientować się w prawach pracownika do urlopu, wiedzieć, ile przysługuje dni urlopu na żądanie, a ile można wykorzystać na opiekę. Chociaż o kwestie urlopów dbają kadry, dobrze jest mieć rozeznanie.

QUIZ Sygnaliści. Co o nich wiesz?

Do wejścia w życie ustawy o sygnalistach zostało niewiele czasu. Kim właściwie jest sygnalista? Co oznacza wejście w życie ustawy? Rozwiąż quiz i sprawdź czy masz aktualne informacje.

QUIZ Czy znasz prawa pracownika?

Urlopy, wynagrodzenia, przepisy BHP... Praw chroniących pracowników jest sporo i naprawdę warto o nich pamiętać. Czy jesteś na bieżąco ze zmianami prawnymi? Znasz podstawowe przepisy Kodeksu pracy? Zatem obstawiamy, że w naszym quizie zdobędziesz co najmniej 7/10 punktów!

QUIZ Urlopy, dni wolne i święta w 2024 roku

Planowanie urlopu może być całkiem ciekawym i przyjemnym zadaniem. Podobnie jest z naszym testem. Wystarczy, że wiesz co nieco o dniach świątecznych w ciągu roku i uprawnieniach urlopowych. Mamy nadzieję, że dziewiąte pytanie nie okaże się za trudne!

REKLAMA

Płaca, wypłata, zarobki, czyli QUIZ o wynagrodzeniach

To czy i ile zarabiamy jest ważną kwestią nie tylko dla pracowników, ale też zleceniobiorców i stażystów. Co tak naprawdę wiemy o naszych pensjach? Pora to sprawdzić!

QUIZ Co wiesz o work-life balance?

Work-life balance to nie tylko teoria. Ten trend staje się powoli coraz popularniejszy wśród pracowników. Czy wiesz czym jest work-life balance w prawie i praktyce? W takim razie rozwiąż nasz test!

QUIZ Stanowiska pracy. Czy wiesz co oznaczają te nazwy?

Ogłoszenia o pracę pełne są tajemniczych nazw stanowisk. Niektóre z nich trzeba przetłumaczyć na język polski. Inne zaś są rzadko spotykane lub kojarzą się zupełnie z inną dziedziną. Czy potrafisz je rozszyfrować? Sprawdź się koniecznie w naszym teście!

Umowa o pracę na czas nieokreślony to nie wszystko – sprawdź co wiesz o innych rodzajach umowy o pracę QUIZ

Umowa o pracę na czas nieokreślony jest najbardziej pożądanym przez pracowników rodzajem umowy o pracę. Pracownik zatrudniony na podstawie takiej umowy ma poczucie bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia. Kodeks pracy dopuszcza jednak inne rodzaje umowy o pracę. Są to umowa o pracę na okres próbny i umowa o pracę na czas określony. W obu przypadkach pracownik zatrudniony jest na z góry ustalony czas, a w razie jego upływu – jeżeli strony nie zawrą nowej umowy – stosunek pracy ulega automatycznemu wygaśnięciu. Najnowsza nowelizacja Kodeksu pracy podpisana przez prezydenta 23 marca wprowadza szereg niewielkich, ale istotnych zmian w regulacjach dotyczących umów na okres próbny i na czas określony. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź co wiesz o tych umowach!

REKLAMA

Ostatnie zmiany w Kodeksie pracy – sprawdź co o nich wiesz. QUIZ

Ostatnie zmiany w Kodeksie wprowadziły dwie duże nowelizacje. Obowiązująca już nowelizacja z 1 grudnia 2022 r. dotyczy badań trzeźwości pracowników oraz pracy zdalnej (ta część nowelizacji wejdzie w życie 7 kwietnia). Druga nowelizacja, która czeka na podpis prezydenta wdraża dwie unijne dyrektywy: dotyczącą work-life balance (w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej ) oraz tzw. rodzicielską. Wprowadza ona szereg zmian w przepisach Kodeksu pracy dotyczących urlopów i czasu pracy, m.in. wprowadza nowe, wcześniejszej nieznane rozwiązania: urlop opiekuńczy, zwolnienie z powodu działania siły wyższej, czy elastyczną organizację pracy. Wiele zmieni się więc w prawie pracy i uprawnieniach pracowniczych. Wiedza na ten temat może przydać się każdemu pracownikowi. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o ostatnich zmianach w Kodeksie pracy!

ZUS - co o nim wiesz? QUIZ

ZUS, Mały ZUS, ZUS Plus - dobrze wiedzieć, co to jest i jak można z niego skorzystać. Poniżej w naszym quizie garść podstawowych informacji. Rozwiąż i sprawdź, czy wiesz już wszystko na ten temat. Zapraszamy!

Zmiany w Kodeksie pracy 2023 - co musisz wiedzieć? Quiz dla pracowników i pracodawców

Kodeks pracy zmiany 2023. Szykuje się spora rewolucja w prawie pracy! Rozwiąż quiz i sprawdź, czy wiesz co się zmieni.

Co wiesz o PIT-2? [quiz]

PIT-2 to formularz składany pracodawcy, aby wynagrodzenie netto miesięczne było większe. Sprawdź, co wiesz o zmianach w PIT-2 od 2023 roku!

Zmiany w prawie pracy 2023 [quiz]

Zmiany w prawie pracy. Rok 2023 przyniesie wiele zmian prawa. Nie daj się zaskoczyć, rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę ze zmian prawa 2023 (prawo pracy i ZUS). Tylko jedna z podanych odpowiedzi jest prawidłowa. Powodzenia!

Ubezpieczenia i zasiłki [quiz]

Zapraszamy do udziału w quizie na temat ubezpieczeń i zasiłków. Sprawdź, co ostatnio się zmieniło w tym zakresie!

Praca zdalna w Kodeksie pracy [quiz]

Praca zdalna w Kodeksie pracy - rozwiąż quiz. Sprawdź, jakie rozwiązania zaproponował ustawodawca!

Poszukiwanie pracy

Zapraszamy do rozwiązania quizu kadrowego z zakresu poszukiwania pracy. Quiz składa się z dziesięciu pytań, tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Wynagrodzenie za pracę

Zasady dotyczące wynagrodzenia za pracę bardzo istotnym elementem prawa pracy. Zapraszamy do rozwiązania quizu z tej problematyki, składającego się z dziesięciu pytań, gdzie tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Świadczenia z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

Co warto wiedzieć o świadczeniach z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa? Rozwiąż quiz kadrowy z tej tematyki, który składa się z dziesięciu pytań a tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Rozwiązanie umowy o pracę

Rozwiązanie umowy o pracę to jeden z istotnych tematów kadrowych. Proponujemy quiz z tego zakresu, który składa się z dziesięciu pytań, gdzie tylko jedna odpowiedź jest właściwa.

Świadczenia emerytalno-rentowe

Zachęcamy do rozwiązania quizu kadrowego w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych. Quiz składa się z dziesięciu pytań, tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Umowa o pracę

Umowa o pracę jest z pewnością jedną z najczęściej zawieranych umów. Zapraszamy do rozwiązania quizu na ten temat, składającego się z dziesięciu pytań (tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa).

Święta i dni wolne od pracy w Polsce

Jak prawo pracy podchodzi do kwestii świąt i dni wolnych od pracy? Zaproponowany przez redakcję portalu quiz składa się z dziesięciu pytań, gdzie tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Czas pracy

Czas pracy to jeden ważniejszych obszarów problematyki kadrowej. Przygotowany przez redakcję portalu quiz składa się z dziesięciu pytań, gdzie tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Uprawnienia rodzicielskie

Rozwiąż quiz kadrowy w zakresie uprawnień rodzicielskich, który składa się z dziesięciu pytań a tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Urlopy pracownicze

Zapraszamy do rozwiązania quizu kadrowego w zakresie urlopów pracowniczych. Quiz składa się z dziesięciu pytań, tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

REKLAMA